The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
климатик 940 дизел

#1
Нещо климатика нямаше фреон и един до унсс ми го напълни и сега изстудява. Оба4е докато пълнеше нещо компресора се тормозеше и спираше да се върти от време на време. И тоя ми каза нямаш добро охлаждане сипал съм 400 грама и климатика ти се тормози. След това измихме с пароструйка радиатора и май охлаждането се подобри и сега се 4ува тракане от време на време от компресора докато карам с климатик ама си охлажда. На някои да му се е случвало нещо подобно.
Reply

#2
Не съм имал такъв проблем, само да знаеш че има значение какъв фреон се пълни.
До 93 г. всички са с R12, след това се слага само R134a.
Този последния пише че трябва строго да се спазва иначе компресора може да замине.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#3
Здравей колега,

пича който ти е оправил климатика се казва Красимир и е много в час с тея работи.
относно тракането от време на време то става когато компресора се включва и изключва и при мен е така. Ако е имало нещо да се прави по компресора той сам е щял да ти каже какво е необходимо. А относно фреона можеш да бъдеш сигурен че ти е сипал какъвто трябва. Ако ти е сипал от зелената машина значи е R134 ако ти е сипал от компресора с бутилката на кантара значи е сипал R12.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)