Волво Клуб - България

Full Version: Volvo V40 не влиза задна.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Каква може да е причината вместо задна влиза първа? Става въпрос за V40 1.8 95 година.
d15b2 Wrote:Каква може да е причината вместо задна влиза първа? Става въпрос за V40 1.8 95 година.

Да не бе да не вдигаш ,,рингчето" под топката на лоста?

Това на шега.

(Май тия скоростни кутии(на ,,Рено") имат проблем с втулки.
На мен често при превклйчване на задна-стърже.
Нямам личен опит, но прилича на износени втулки. Според вадис има ремонтен коплект. Най вероятно проблем около чарк 59.

30855199 или 30872290 е номера на ремонтния комплект (зависи от точния модел).

Според руски каталог това са чарковете за смяна:

# 30854131(DETENT) - 59
# 30854132(HOUSING) -58
# 30854954(SPRING) - 60
# 30871702(SPRING) - 30
При мен трудно влизаха 1-ва и 3-та. След смяната на 54 и 55 от горната схема вече няма проблем, има ги в мотопфое и не са скъпи - около 10 кинта. Подмяната не е сложна, даже имаше тема със снимки или вътре имаше линк кое как точно се прави, не помня вече.
MaHaPaTa Wrote:При мен трудно влизаха 1-ва и 3-та. След смяната на 54 и 55 от горната схема вече няма проблем, има ги в мотопфое и не са скъпи - около 10 кинта. Подмяната не е сложна, даже имаше тема със снимки или вътре имаше линк кое как точно се прави, не помня вече.
В Скан Тек са около 20 лв комплекта...до колкото си спомням в МП се продават на бройка. Проблема най-вероятно идва от втулките. При мен се случваше мнооого рядко и то само ако вкарам задна, бързо. Иначе започват да влизат трудно 1,3,5 скорост, като и задна беше тегава (заради чаркове 20-23) Wink, но това май не е причината за бъркане на задна с 1-ва. Най-добре си вземи и смени целият комплект втулки....така всичко ще е ОК Wink
колега ако при вкарване на задна стърже и трудно влиза, временно решение докато я закараш на майстор е преди да вкараш на задна е да вкараш на първа един два пъти просто като гимнастика и след това си влиза на задна без проблем...поздрави
С ринга вкарвам първа и втора. Без него и те не влизат. Само, че дори и в крайно положение влиза първа задна неще. Влиза ,но много рядко.

Къде е кодът за радиото?
WANTED Wrote:колега ако при вкарване на задна стърже и трудно влиза, временно решение докато я закараш на майстор е преди да вкараш на задна е да вкараш на първа един два пъти просто като гимнастика и след това си влиза на задна без проблем...поздрави


Моята прави доста често така.Стърже на задна скорост.Какво ли означава?
Явно това е проблем със скоростната кутия.
Как изобщо от Волво са могли да сложат скоростна кутия на Рено.Това зе мене е върха на глупостта.
Представи си даже и мотора на Рено бил Big Grin Иначе по темата : на 4-ката имах такъв проблем. Оказа се щангата, която свързва лоста и скоростната кутия, беше се спукала и изкривила. Не знам S/V 40 дали са така или с жила , но е идейно да се провери Wink
divia Wrote:Представи си даже и мотора на Рено бил Big Grin Иначе по темата : на 4-ката имах такъв проблем. Оказа се щангата, която свързва лоста и скоростната кутия, беше се спукала и изкривила. Не знам S/V 40 дали са така или с жила , но е идейно да се провери Wink

Според мен това е проблема. Лесен ли е ремонта?

Нещо за кода на радиото?
Pages: 1 2 3 4