Волво Клуб - България

Full Version: Това Нормално ли е?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
[attachment=14143]160км/ч при 3000 оборота?
ами НЕ Е нормално естествено !При вдигната кола на трупчета моята на 3000 об. е със 168 км/ч . Big Grin Ако искаш да си сигурен ,че всичко е наред трябва да завържеш на колата от зад плакат ,със надпис :СЕЛЕНИЯ Big Grin Big Grin ,даваш газ ,вдигаш 3000 об .,някой идиот рита трупчетата и ако плаката се вее повече от 10 секунди ------------всичко е ОК!
miro343 Wrote:ами НЕ Е нормално естествено !При вдигната кола на трупчета моята на 3000 об. е със 168 км/ч . Big Grin Ако искаш да си сигурен ,че всичко е наред трябва да завържеш на колата от зад плакат ,със надпис :СЕЛЕНИЯ Big Grin Big Grin ,даваш газ ,вдигаш 3000 об .,някой идиот рита трупчетата и ако плаката се вее повече от 10 секунди ------------всичко е ОК!
Хм,
Ако твоята седи на трупчета няма смисъл да я сваляш вече. Относно селянията - то и без плакат си личи отдалеч.
А как да ти кажа - ТО КОЛАТА СИ ГО ИСКА! При това дори не усещаш кога си стигнал 160. Педала е едва натиснат на половина. Иначе ако го донатишнеш - все едно тръгваш от място (без турбо съм).
На мен ми е странно как при толкова ниски обороти достига такава скорост (говорим за равен прав път). Досега на друга кола такова нещо не ми се е случвало.
Интересно ми е ти какво караш или всичко си качил на трЪпчета вече?
Поздрави на Варна. Любимият ми град е!
Най-вероятно скоростомера не ти е верен.
Моята (и то турбодизел) беше с предаване 44км/ч на 1000 об/мин. Значи при 3000 об/мин скоростта беше около 3х44=132км/ч
Предполага се че бензиновите коли са по-високооборотни така че предполагам че се движиш с не повече от 120км/ч при 3000 оборота.
Пангев Wrote:Най-вероятно скоростомера не ти е верен.
Моята (и то турбодизел) беше с предаване 44км/ч на 1000 об/мин. Значи при 3000 об/мин скоростта беше около 3х44=132км/ч
Предполага се че бензиновите коли са по-високооборотни така че предполагам че се движиш с не повече от 120км/ч при 3000 оборота.
Така, 120 км са при 2100 оборота и ПОДЧЕРТАВАМ ГОВОРИМ САМО НА 5-та предавка. (6 за съжаление няма)
Километража е проверен веднъж с GPS и втори път с радара преди "ускорителя за елементарни частици" на излизане от Люлин. Big Grin
И аз говоря само за 5-та предвка
Ако наистина е така както казваш, значи имаш мноооого странна скоростна кутия. А още по-странното е че имаш достатъчно мощност при тия странно дълги предавки, както казваш...
Освен да се радваш, друго не мога да ти препоръчам
Пангев Wrote:Най-вероятно скоростомера не ти е верен.
Другия вариант е да не е верен оборотомера.
Но отговора на въпроса ти е: Не е нормално - търси причините.
не виждам какво толкова се чудите колеги Wink преди В40-ката имах 440-ka 90година карбуратор на 2-ра правеше 115 км в час 3-140 ..... много са им дълги скоростите .... не са като на нашите 3000 оборота 120 Big Grin
На мойта 460-ка с B18EP на 3000 оборота е малко преди 120. Не мисля , че кутиите са различни. Колкото до 3-та: на 145 изключва прекъсвача , но пък на 2-ра повече от 95 не може (скорости по километраж) 8)
yogi479 Wrote:
miro343 Wrote:ами НЕ Е нормално естествено !При вдигната кола на трупчета моята на 3000 об. е със 168 км/ч . Big Grin Ако искаш да си сигурен ,че всичко е наред трябва да завържеш на колата от зад плакат ,със надпис :СЕЛЕНИЯ Big Grin Big Grin ,даваш газ ,вдигаш 3000 об .,някой идиот рита трупчетата и ако плаката се вее повече от 10 секунди ------------всичко е ОК!
Хм,
Ако твоята седи на трупчета няма смисъл да я сваляш вече. Относно селянията - то и без плакат си личи отдалеч.
А как да ти кажа - ТО КОЛАТА СИ ГО ИСКА! При това дори не усещаш кога си стигнал 160. Педала е едва натиснат на половина. Иначе ако го донатишнеш - все едно тръгваш от място (без турбо съм).
На мен ми е странно как при толкова ниски обороти достига такава скорост (говорим за равен прав път). Досега на друга кола такова нещо не ми се е случвало.
Интересно ми е ти какво караш или всичко си качил на трЪпчета вече?
Поздрави на Варна. Любимият ми град е![/quotМом


Можеш ли да ми обясниш как при работещ километраж четирите НУЛИ не мърдат ????
Pages: 1 2 3 4 5