Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със секретен болт
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Колеги, дойде време за зимните гуми, ама гумаджията счупи секрета и не мога да сваля гумите.
С туул също не мръдна, защото предишният гумаджия явно с пистолета е натегнал и секретните болтове и сега няма отвиване.
Четох какви ли не идеи -метчици, заварки, ама нещо не искам да грееме със заварки, че ще скапеме джантата.
Някой да има изпитани методи? :roll:
Зависи от модела на секрета .... Ако говориш наистина за болт при внимателна заварка проблем за джантата не би следвало да има, и е най просто и лесно.
Не знам какво е туул, но на колега го свалихме с длето и чук.
marto4kata Wrote:Колеги, дойде време за зимните гуми, ама гумаджията счупи секрета и не мога да сваля гумите.
С туул също не мръдна, защото предишният гумаджия явно с пистолета е натегнал и секретните болтове и сега няма отвиване.
Четох какви ли не идеи -метчици, заварки, ама нещо не искам да грееме със заварки, че ще скапеме джантата.
Някой да има изпитани методи? :roll:

Марти, ако не можеш да оправиш пробелам ти предлагам да услужа с моя секретен болт.
В момента обаче не съм в София.
Ако не стане нищо във вторник може да се срещнем някъде в София да ти го дам, да го пробваш, дано стане.
Кофти е, че не съм си в София сега.
Наистина, ако вчера ти се беше случило и беше пуснал темата можех да дойда.
Аз също ползвам секретен болт.
Предполагам може да стане.


С ,,туул", явно имате предвид ,,мултитуул".Няма и да мръдне.....................Трябва яка сила и разбира се подходящ секретен болт.

БЕСЕН СЪМ НА ТАКИВА ГУМАДЖИИ, КОИТИ ЗАВИВАТ ЛИ ЗАВИВАТ БЕЗ МЯРКА!аКО СПУКАШ ГУМА НЕ МОЖЕШ ДА СИ Я СМЕНИШ! :evil:
Razsipnik а отчитайки склоността от саморазвиване на гайките на S/V40 може да нямаш време да се вбесиш когато разбереш че гумата ти е решила да продължи пътя си в траектория различна от тази на колата ти ... Пистолетите на гумаджийте затягат с определено усилие и е препоръчително вместо да ги затягаш на ръка. Имаше един варненски "скандал" в които покрай всичко изкизано ставаше въпрос за проверка на болтовете с нанометричен ключ - защо ли?
Все пак въпроса тук е друг - как да се излезе от ситуацията. Какъв е сектерния болт колега - дай снимка ако се намери някой с такъв да ослужи - ок, ако не финна заварка на ЦО при някой сервиз за ауспуси ще е решението ти.
УСПЕХ
На брат ми на В40-ката един гумаджия свали секретите с длето и чук!Така че това е твоят начин :wink:
Ако не успееш марточка в неделя след 17 :00 часа мога да ти услужа с моя.
На ЛС, ако искаш ще дам мобилен телефонен номер.

Успех, дано решиш проблема.
yuckuJackD Wrote:Razsipnik а отчитайки склоността от саморазвиване на гайките на S/V40 може да нямаш време да се вбесиш когато разбереш че гумата ти е решила да продължи пътя си в траектория различна от тази на колата ти ... Пистолетите на гумаджийте затягат с определено усилие и е препоръчително вместо да ги затягаш на ръка. Имаше един варненски "скандал" в които покрай всичко изкизано ставаше въпрос за проверка на болтовете с нанометричен ключ - защо ли?
Все пак въпроса тук е друг - как да се излезе от ситуацията. Какъв е сектерния болт колега - дай снимка ако се намери някой с такъв да ослужи - ок, ако не финна заварка на ЦО при някой сервиз за ауспуси ще е решението ти.
УСПЕХ


Рейстийм, преди време посещавах една уважавана от мене гумажийница, в която на два пъти ми бяха стегнали до невъзможност да се развие с обикновен ключ болтовете.Ако бях спекал на път гума, не мога да сия сменя.

После се случи при смяна на зимните с летни гуми на колата на майка ми- НЕ БЯХА ЗАВИЛИ ДАКРАЙ БОЛТОВЕТЕ.
ДОБРЕ, ЧЕ ИМА И СЪВЕСТНИ КАТАДЖИИ, КОИТО И ОБЪРНАЛИ ВНИМАНИЕ, ЧЕ КОЛЕЛАТА И ,,ТРАКАТ"!А защо тракат- като развили тазчетата на джантите вътре по два от всички болтове на 4-те колела развити и си дрънкат.) :evil:

Познати са ми гафовете на гумаджиницете.И ако това на мен е все пак неголяма грешка, която няма да е фатална, а по-скоро затруднителна, то развиването на гайките на колата на майка ми е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ(Професионална непредпазливост с езика на наказателното право)!
Коментара е излишен Smile
[Image: mcgard_003.jpg]
Е т'ва е животното. Благодаря за услужливостта, но за съжаление не съм в Бг. и затова търся начини.
Относно заварките четох, че е много вероятно да се съсипе лагер ако се даде близко маса.
За чук и длето...ще направя снимки да видите как боловете влизат вътре в джантата и не стърчат като на железните джанти и не знам как би станала маневрата....
Pages: 1 2 3 4