The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! (/showthread.php?tid=8781)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Stanchoni - 03-25-2015

Wizard S40 Wrote:Здравейте фенове и фенки на Volvo,
Искам да споделя моя скромен опит от ремонтирането на японска автоматична скоростна кутия AW55-51sn. Някои биха казали, че е доста сложно да предприема такова действие, но аз се пристраших! Решението да се заема лично бе продиктувано от финансови параметри и личната убеденост, че мога да се справя със "сложната" задача.
И така, всичко стартира от странното приритване при спиране, например на светофар. Приритване при превключване от "P" на "R" или "D". Тези симптоми се появяваха само когато колата е загряла. По-точно по мои наблюдения, когато маслото в скоростната кутия започне да надвишава 95 градуса.
Първото, което си помислих беше да сменя маслото, при това с промивка. Следвах стриктно напътствията на процедурата според VIDA. Маслото, както споделят колегите трябва да отговаря на спецификация JWS 3309. Това е строго задължително условие! Никакво друго масло! Освен това, според бюлетините на волво, това масло е минерално, не синтетично! Аз лично закупих Mobil ATF 3309, като използвах 12 литра (кутията събира някъде 7,6 л. - 7,8 л. при чисто нова кутия). Като резултат, имаше някакво подобрение, което обаче не беше толкова задоволително. Освен това, забелязах че температурата на маслото в кутията започна да се покачва повече от преди. Това ме притесни. Направих си извода, че най-вероятно използваното масло не е напълно подходящо или пък му липсват някои присадки.
Започнах да чета из форумите и то най-вече зад океана (САЩ). Там масово експлоатират автоматични скоростни кутии и имат най-голям опит. Повечето хора там казват, че Mobil е основния производител на маслото, като Volvo и Toyota (Aisin Warner е част от Toyotа, като има доста модели с нашата скоростна кутия) само го пакетират. На Toyota маслото е Toyota ATF Type IV. Обаче, има и доста коментари, които казват че Volvo имат някакви присадки, които подобряват качеството на течността.
Аз задълбочих ровенето и четенето в интернет, с надеждата да намеря евтино решение на проблема, за да избегна ремонт, който не гарантира на 100% решаване на ситуацията. А пък никак не е евтино. Та така, да продължа. Много инженери и специалисти в САЩ споделят че основния проблем с нашите автоматици е клапанното тяло, или по-точно трите соленоида. Цялото главоболие идва от заклинването на котвичката в тялото на соленоида в две втулки в сърцевината на бобината. С времето започва наслояване на фин метален прах по втулките. При загряване на кутията се появява и нормлното от физиката разширение на металите. В резултат на това и напластената мръсотия, се получава и заклинване (прилгам един документ AW55-51sn linear solenoids). [ATTACHMENT NOT FOUND] А от там и ненормалната работа на скоростната кутия, защото тези соленоиди са изключително важни за превключването на предавките, контрола на налягането на маслото и т.н. В youtube има доста клипчета как става ремонта.
Аз се насочих към един ремонтен комплет на TransGo <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.transgo.com/products.php?prd=SK-AW55-50&homeinclude=catalog&category_id=48&parent_id=26&product_id=61&countdisplay=1&start=0&addcountview=Yes">http://www.transgo.com/products.php?prd ... ntview=Yes</a><!-- m --> . Купих го от САЩ, като с всички такси, мита, данъци излезе около 130 лв.
Започнах подготовка за ремонта. Както споделих по-горе, маслото което по-рано изпозвах не ми вдъхна пълно доверие. За да съм най-сигурен купих 5 литра оригинално масло от МП. Запознах се детайлно с инструкциите във VIDA-та за отварянето на картера на клапанното тяло (така наречения мозък на жаргон). Демонтирах соленоидите и изпълних стъпка по стъпка инструкциите в ремонтния комплект (прилагам документ с инструкциите TransGo_repair_Kit_AW55-50sn) [ATTACHMENT NOT FOUND]
При ремонтните дойности е важно да се пази голяма чистота, за да не попаднат боклуци в клапанното тяло! Чистотата е здраве...
Като отворих соленоидите се уверих за какво става дума. Котвичката се движеше със затруднение и на трите броя. Като почистих, нещата се промениха кардинално.
Последва обратен монтаж. После силикон за картера на клапанното тяло. Той се използва според VIDA, но има и вариант за гарнитура. Аз обаче се спрях на силикон, защото не намерих в България гарнитура и не ми се чакаше да дойде от чужбина. А пък и Volvo използват силикон! Изчаках да изсъхне силикона за 24 часа и последва пълнене с оригинално масло по инструкциите. Преди това премерих изсточеното масло и това от картера на клапанното тяло. Излезе около 4,5 литра. Събрах всичко и после рестартирах брояча на маслото. След това запалих колата и последваха тестове. Загрях маслото до 80 градуса и замерих нивото чрез щеката. Следвах отново инструкциите във VIDA за нагаждане на правилното ниво на маслото. Бях се подготвил за адаптация на кутията, но нямаше чисто голямо пространство и реших да тествам без нея. Няма да повярвате какъв е резултата! Всички симптоми започнаха да изчезват с карането, като само след 50 км. нямаше и спомен от проблемите. Превключването стана плавно и мазно, независимо от температурата. Явно кутията се самообучи при новото състояние и без да преминавам през адаптация.
Искам да допълня, че трудно се диагностицират проблемите с AW55-50sn/AW55-51sn. Възможностите са много, които включват и износване на клапанното тяло. При мен явно е било само заклинването на соленоидите.
Доста дълго стана моето описание, но се надявам да съм бил полезен.

ПП: Основни необходими неща за споделената ремонтна интервенция:
1. 5 литра масло със спецификация JWS 3309.
2. TransGo SK AW55-50 shift kit.
3. Силикон за гарнитура.
4. Набор инструменти (демонтиране и монтиране обратно).
5. Дифтунг за болта за източване на маслото.
6. Шмиргел или струг (за отваряне на соленоидите).
7. Volvo DiCE + VIDA.
8. Канал или подемник.
9. Свободно време и помощник :lol:

След този пост мисля че доста колеги ще имат повод да почерпят. Smile
Благодаря ти че сподели !


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Wizard S40 - 03-26-2015

Здравейте отново!
Натъкнах се в интернет на друго решение за отварянето на соленоидите за почистване. Той е по-евтин, защото не е необходим ремонтния комплект на TransGo и се спестяват поне 130 лв. Единствено трябва да се намери подходящо свредло (бургия) за метал. На pdf- a с инструкциите на TransGo от предният ми пост можете да видите за какво е необходимо и как да откриете подходящия диаметър на това свредло. Прикачвам снимки, които свалих от "братския" сайт от Англия (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=156948&page=3">http://www.volvoforums.org.uk/showthrea ... 948&page=3</a><!-- m -->). В поста на колегите отвъд Ламанша ще откриете и подробни стъпки за действие. Надявам се колегите в Англия да нямат нищо против да използваме техните материали и да не ни обвиняват в плагиатство! :roll:
Снимките са правени при ремонта на AW55-50sn, монтирана на Volvo XC90 с първото поколение на мотора D5 със 163 к.с., модел 2004 г. Обаче всичко е аналогично за всички модели на любимата марка с такъв автомат, като разликите са при ориентацията на буксите на соленоидите. Съветвам ако някой предприеме тези ремонтни действия да направи подробни снимки, за да не се обърка нещо при монтажа обратно в клапанното тяло. Правилният монтаж е изключително важен, за да няма после главоболия!
Извинявам сече не качвам лично направени снимки, но тези които направих са аналогични. За жалост не направих повече, защото така се бях омазал в масло, че най-вероятно снимките на моя милост биха били по-интерсни и смешни!!! Хехехехе Big Grin


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - MichaelLeRoi - 08-16-2015

Понеже се разчетох по темите за тези кутии попаднах на този саит в който се пише за един сервиз за кутии и подобни неща. Ако има тема за измами с части и ремонти по колите нека модераторите я изместят мнението ми.
цвък


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - fidelity - 12-11-2015

Здравейте колеги,
Аз пуснах темата с моя проблем, като продължение в друг раздел, където обсъждахме кулерите, но реших да я пусна тук защото видях, че има дълго обсъждано за кутиите. Преди 2-3ч ми изписа грешка "Gear selector reduced function".
В един руски сайт ей сега прочетох нещо, че можело от предпазителите (№20 или 21) да проверя. Някакво клипче гледах в youtube, но нищо не схванах, разглобил около лоста целия блок и обяснява нещо, някакви трансформатори бута и накрая готово, оправена... Мисля (надявам се), че не трябва да е нещо тотално фатално щом не свети в червено, но все пак е с "!" Smile Това ми се случи, като тръгнах по главната от светофара нагоре, нямаше коли около мен, изфорсирах я доста, тъкмо наваляло да усетя гумите на лигаво как се държат и към 3000 оборота светна удивителния, няма разлика нито във вървенето, нито в звука, нито нищо. Спрях я, загасих я и после си тръгна без проблем, но грешката пак си свети.
   


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - kotuoshu - 12-12-2015

fidelity Wrote:Здравейте колеги,
Аз пуснах темата с моя проблем, като продължение в друг раздел, където обсъждахме кулерите, но реших да я пусна тук защото видях, че има дълго обсъждано за кутиите. Преди 2-3ч ми изписа грешка "Gear selector reduced function".
..................
Колега трябва ти компютърна диагностика.
Предполагам, че става въпрос за този клип:
https://www.youtube.com/watch?v=UTWMPYT6ImA
Във въпросния клип, момчето обяснява за проблем с бобината ( малкото жълто нещо ) , която освобождава лоста
да премине през позиция R -задна. При този дефект лоста не може да отиде на позиция P и съответно не може да
се извади контактния ключ.
Компютърна диагностика, ще даде правилна насока за проблема.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - fidelity - 12-14-2015

Здравейте банда,
Покарах я 2-3дни така. В събота я закачих на компютъра и ми изписа следното, което ще видите на снимката. Изчистих грешките, загасна удивителния и изчезна надписа на таблото. Покарах из ВТ, качих се до Арбанаси и на слизане към града обратно по пътя пак ми светна удивителния.. После пазарувах, като тръгнах от магазина грешката пак я нямаше на таблото... вчера сутринта пак я имаше, после изчезна, днес пак.. и така средно на 10км се появява и изчезва... странна работа, значи ще да е нещо хлабаво или нестабилно най-вероятно, къде да го търся това сега?.. Пак в Мото Пфое ще трябва да ходя сигурно, че ако реша да я продавам не мога и с тоя надпис да я продам, народа ще реши веднага "СЧУПЕНА КУТИЯ!!! -2000лв надолу" :lol: :lol: :lol:
Прилагам снимката от компютъра да видите какво изписа, ако някой има идея, предположение или съвет... да сподели какво да правя.
   


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - kotuoshu - 12-14-2015

fidelity Wrote:Здравейте банда,
Покарах я 2-3дни така. В събота я закачих на компютъра и ми изписа следното, което ще видите на снимката. Изчистих грешките, загасна удивителния и изчезна надписа на таблото. Покарах из ВТ, качих се до Арбанаси и на слизане към града обратно по пътя пак ми светна удивителния.. ...

Ами значи, става въпрос за същото нещо от клипа в предния пост.
Най-вероятно е лоша връзка на контакторите на бобината ( жълтото нещо ) и след почистване , ще се оправи.
Може да се поразглоби малко и да се премери съпротивлението на бобината.
35 - 45 Ω. - при отклонение смяна на бобината
Както и да се премери напрежението до нея:
- при натисната спирачка 12V - при отклонение смяна на кабелите
При стойности в нормите - почистване на контакторите.

   


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Nikk - 01-25-2016

Здравейте колеги,
И аз вече сбъднах една моя стара мечта .. а именно да си взема Волво V70. Big Grin Волвото е Bi Fuel CNG 2002 година Automatic и от 3 дни му се радвам.
Според мен уцелих добър екземпляр но времето ще покаже.
От чисто любопитство чета темата за кутиите и изгледах куп клипове в интернет за смяна на маслото на кутията и вече съм сигурен, че
ще си го сменям сам. От дълго време се занимавам с автомобили (преди време докарване и продаване после 2 години имах магазин за авточасти.. сега се занимавам с друго вече) и опита ми е показал, че много трудно се вярва на майстори. Какви ли не майстори са идвали при мен и са ме карали да правим шмекерии само и само да излъжат клиента си... или често се случва да ми споделят, че не умеят да направят нещо но ще опитат Smile). Дори са се опитвали да ме цакат мой клиенти майстори а аз отивам при тях за по сигурно. Имаше един цитат не се сещам от кого.. " Не ме е яд, че ме лъжеш... яд ме е, че си мислиш, че ти вярвам" Разбира се има съвестни и опитни хора, дори преобладават за радост. Но може би мерака ми е в повече а също така, мисля че ще се справя без проблем.
Кутията включва много плавно (мазно) без дори да се усеща. Карам автоматици отдавна и това е може би най-приятно включващата кутия. Единствено я усещам по осезаемо когато превключа от "P" на "D" но на всичките до сега е било така. В никакъв случай не се получава ритане скачане и тнт. Просто се усеща малко повече. Питането ми е и при вас ли е така ? И някой правил ли си е сам тази процедура ---https://www.youtube.com/watch?v=7WfY8MQc1B8
Така ще съм сигурен, че съм сменил цялото масло на кутията. В щатите до колкото разбрах е масова практика хората да се справят успешно сами с тази процедура.
Поздрави


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - pliva - 01-26-2016

Nikk Wrote:Здравейте колеги,
И аз вече сбъднах една моя стара мечта .. а именно да си взема Волво V70. Big Grin Волвото е Bi Fuel CNG 2002 година Automatic и от 3 дни му се радвам.
Според мен уцелих добър екземпляр но времето ще покаже.
От чисто любопитство чета темата за кутиите и изгледах куп клипове в интернет за смяна на маслото на кутията и вече съм сигурен, че
ще си го сменям сам. От дълго време се занимавам с автомобили (преди време докарване и продаване после 2 години имах магазин за авточасти.. сега се занимавам с друго вече) и опита ми е показал, че много трудно се вярва на майстори. Какви ли не майстори са идвали при мен и са ме карали да правим шмекерии само и само да излъжат клиента си... или често се случва да ми споделят, че не умеят да направят нещо но ще опитат Smile). Дори са се опитвали да ме цакат мой клиенти майстори а аз отивам при тях за по сигурно. Имаше един цитат не се сещам от кого.. " Не ме е яд, че ме лъжеш... яд ме е, че си мислиш, че ти вярвам" Разбира се има съвестни и опитни хора, дори преобладават за радост. Но може би мерака ми е в повече а също така, мисля че ще се справя без проблем.
Кутията включва много плавно (мазно) без дори да се усеща. Карам автоматици отдавна и това е може би най-приятно включващата кутия. Единствено я усещам по осезаемо когато превключа от "P" на "D" но на всичките до сега е било така. В никакъв случай не се получава ритане скачане и тнт. Просто се усеща малко повече. Питането ми е и при вас ли е така ? И някой правил ли си е сам тази процедура ---https://www.youtube.com/watch?v=7WfY8MQc1B8
Така ще съм сигурен, че съм сменил цялото масло на кутията. В щатите до колкото разбрах е масова практика хората да се справят успешно сами с тази процедура.
Поздрави
Честито и добре дошъл в клуба!Само да те радва колицата!А за смяната на маслото в автомата - сигурно ще се справиш,но е хубаво и да се адаптира след това чрез VIDA.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - TATI - 01-26-2016

Nikk Wrote:Здравейте колеги,
И аз вече сбъднах една моя стара мечта .. а именно да си взема Волво V70. Big Grin Волвото е Bi Fuel CNG 2002 година Automatic и от 3 дни му се радвам.
Според мен уцелих добър екземпляр но времето ще покаже.
От чисто любопитство чета темата за кутиите и изгледах куп клипове в интернет за смяна на маслото на кутията и вече съм сигурен, че
ще си го сменям сам. От дълго време се занимавам с автомобили (преди време докарване и продаване после 2 години имах магазин за авточасти.. сега се занимавам с друго вече) и опита ми е показал, че много трудно се вярва на майстори. Какви ли не майстори са идвали при мен и са ме карали да правим шмекерии само и само да излъжат клиента си... или често се случва да ми споделят, че не умеят да направят нещо но ще опитат Smile). Дори са се опитвали да ме цакат мой клиенти майстори а аз отивам при тях за по сигурно. Имаше един цитат не се сещам от кого.. " Не ме е яд, че ме лъжеш... яд ме е, че си мислиш, че ти вярвам" Разбира се има съвестни и опитни хора, дори преобладават за радост. Но може би мерака ми е в повече а също така, мисля че ще се справя без проблем.
Кутията включва много плавно (мазно) без дори да се усеща. Карам автоматици отдавна и това е може би най-приятно включващата кутия. Единствено я усещам по осезаемо когато превключа от "P" на "D" но на всичките до сега е било така. В никакъв случай не се получава ритане скачане и тнт. Просто се усеща малко повече. Питането ми е и при вас ли е така ? И някой правил ли си е сам тази процедура ---https://www.youtube.com/watch?v=7WfY8MQc1B8
Така ще съм сигурен, че съм сменил цялото масло на кутията. В щатите до колкото разбрах е масова практика хората да се справят успешно сами с тази процедура.
Поздрави
Миналата седмица я правих тази гимнастика на едно S60. 14 литра, 2 литра бира и два часа време, но свалях колектор, че маслоуловителят му свиреше и правеше налягане в картера. Но, да кажем че за смяната на маслото отиде час и половина, с цигарите и бирата.
Ако не си купил маркучи, мога да ти услужа, не че са кой знае колко пари.