The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нещо не е наред с АСК S80 2.5 185 2007

#1
Здравейте, нов съм във форума и това е първия ми пост. 
От няколко месеца съм горд собственик на S80 2007 2.5 185. Все още свиквам с автомобила, тъй като преди това съм карал само ръчки. Има някои неща, които са ми странни относно автоматика, всъщност може и да е нещо нормално, не знам, помогнете:
- понякога автомобила при леко подаване на газ си вдига оборотите със около 500, но не дава мощност към колелата. Ако се натисне още малко газта мощността идва осезаемо. Най често го прави на четвърта и трета скорост. Много рядко има и разлика от около 1000 оборота.
- като е на четвърта скорост и на 1600-1700 оборота с леко газ има вибрации (бих го сравнил със прекъсващ бензинов двигател). Тук имам съмнения за криви задни гуми. Друг е въпроса дали кривината им може да се усети с 50км/ч.
- на шеста скорост на ниски обороти (примерно при движение с 80-90 км/ч) се чува леко свистене/свирене, сякаш отпред в ляво. Мога да го сравня - все едно лекичко си притваряш прозореца.
При кикдаун превключва вълшебно, ускорява добре и не рита. 
При студена кутия от втора към трета леко се усеща понякога, но не кой знае какво.
Маслото е сменено с 4л оригинално на Волво. Разлика няма. Карам автомобила вече 3000км. Симптомите са същите като от самата покупка. 
Уж разбирам от коли, но това S80 толкова много ме впечатли при покупката, че явно не съм успял да обърна внимание на някои важни неща.
От Варна съм, за съжаление нямам доверие на повечето сервизи и затова питам първо тук.
Автомобила е на 140 000км със сервизна история, обслужена само във Волво Италия, доказано със доверен източник от Мото Пфое.
Reply



Messages In This Thread
Нещо не е наред с АСК S80 2.5 185 2007 - by a4o1000 - 11-20-2022, 09:37 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)