The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за Парктроник на волво С60

#1
Здравейте имам такова питане.
Искам да си сложа парктроник на колата волво С60 Д5 2007г.
Това което ми предлагат е чисто нов оригинален комплект на волво:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=19236">viewtopic.php?f=12&t=19236</a><!-- l -->
Втулки 4бр. - Кат. номер - 8622706
МОДУЛ ПАРКТРОНИК - Кат. номер - 9187071
Сензори 4бр. - Кат. номер - 8641281
КАБЕЛ - кат. номер - 8698004
KAБЕЛЕН СНОП - Кат. номер - 9187072

1. Дали този комплект ще стане на моята кола?
2. С какво е свързано монтирането на парктроника, ако някой е правил такава процедура?
Аз до колкото се досещам се пробиват 4 дупки в задната броня. От къде точно ще минат кабелите през купето за пищялките и дали има опастност да разкорубят седалките?
[Image: ab193570.gif]
Reply

#2
Сваля се задната броня и се извършват манипулации по пробиване и монтиране на датчиците.Модула се поставя от зад в багажника,в дясно зад мрежестия джоб.После се вързва по CAN комуникация с уредбата на колата,като един кабел минава през десните прагове на колата.За целта под пласмасовият праг има специален кабелен тунел на щипки.Няма опастност да ти повредят седалките,,освен ако монтажника не е махмурлия.
После се закача на компа и се указва че съответният модул съществува.

Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#3
Здравейте,

Да се включа и аз в този форум стига само съм чел Smile
Аз също съм с волво S60 и един приятел поръча някакви паркторници от интернет, вързаха ни се по около 60лв. единия и не дупчиш нищо.
Представлява една лента(предполагам електромагнитна), която се лепи по бронята и се връзва към датчика за задна скорост(при мен е в багажника от ляво). Продупчих единствено една гумена тапа, за да влезе кабела от бронята в багажника и после покрай корите в багажника в купето, има си пищялка която сработва като включиш задна скорост. Парктроника не е от най-умните и много много не му вярвам, но предупреждава като наближиш препятствие. В момента не мога да кажа точно каква марка е и модел, но ако се интересува някой мога да проверя. Но най важното при паркиране е да се оглеждаш внимателно Wink

Поздрави и безаварийни паркирания Smile
Volvo S60 2,4 turbo (B5244T3).
Reply

#4
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
Само още едно въпросче ме мъчи: Този парктроник го дават за Волво С60 до 2004г. А моята е 2007. Ама ще рискувам, би трябвало да е един и същ.
[Image: ab193570.gif]
Reply

#5
predator4271 Wrote:Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
Само още едно въпросче ме мъчи: Този парктроник го дават за Волво С60 до 2004г. А моята е 2007. Ама ще рискувам, би трябвало да е един и същ.

Различни за електронните модули. Може да няма възможност да се програмира към колата.
В комплекта има ли бутон за включване и изключване?
Reply

#6
Zashev Wrote:Здравейте,

Да се включа и аз в този форум стига само съм чел Smile
Аз също съм с волво S60 и един приятел поръча някакви паркторници от интернет, вързаха ни се по около 60лв. единия и не дупчиш нищо.
Представлява една лента(предполагам електромагнитна), която се лепи по бронята и се връзва към датчика за задна скорост(при мен е в багажника от ляво). Продупчих единствено една гумена тапа, за да влезе кабела от бронята в багажника и после покрай корите в багажника в купето, има си пищялка която сработва като включиш задна скорост. Парктроника не е от най-умните и много много не му вярвам, но предупреждава като наближиш препятствие. В момента не мога да кажа точно каква марка е и модел, но ако се интересува някой мога да проверя. Но най важното при паркиране е да се оглеждаш внимателно Wink

Поздрави и безаварийни паркирания Smile

Здравейте колеги,
Малко Off topic.. в помощ на тези които търсят варианти.
Лично си монтирах такъв - електромагнитен парктроник и съм много доволен. Няма хамалогия по монтажа - не се сваля бронята, няма грозни дупки (това беше основната причина да избера този вид), работи интелигентно - издава различни звуци според големината, местоположението и отдалечеността на препятствията, при спиране на колата спира звука за да не дразни. Ето някои от предимствата му а и Volvo предлага такова решение.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#7
супер колега!!
Може ли да дадеш малко повечко разяснения къде и как точно става цялата работа по инсталацията? На пръв поглед изглежда лесно но само от това как работи не става ясно каква е цялата система.
Благодаря предварително
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#8
momk0 Wrote:супер колега!!
Може ли да дадеш малко повечко разяснения къде и как точно става цялата работа по инсталацията? На пръв поглед изглежда лесно но само от това как работи не става ясно каква е цялата система.
Благодаря предварително

Системата изглежда смешно и не знам защо се изненадах, че работи :lol: . Купих комплекта от Ebay а тук има клип с инсталация на такъв сензор. Има варианти на парктроника и с дисплей, но аз лично държах да нямам грозни елементи по таблото. При мен задната броня има едно черно гумено уплътнение под което лепнах лентата. Захраних директно от релето за задните светлини в REM-а, кабела минава през една гумена тапа и никъде не е дупчено. Като време монтажа отнема около половин час. Няколко от колегите ми тестваха и си наслагаха на своите коли, много са доволни. Търговеца пише, че недостатък за този парктроник е работата му в дъжд, може да даде лъжлив сигнал, аз тествах в порой и си работеше коректно.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#9
Колеги, някой може ли да ми даде мнение за този парктроник ? <!-- m --><a class="postlink" href="http://radar-express.com/view_product.php?pid=175">http://radar-express.com/view_product.php?pid=175</a><!-- m -->
Благодаря
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)