The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колко ни харчат Волвата

Да споделя и аз моя разход, на S40II, 2,4л/170к.с. На извънградско, на газ, с 34л изминавам 400км. Това прави около 8,5л/100км. Това засичане съм го правил вече 3-4 пъти, като зареждам все от една и съща газстанция, и маршрута ми е един и същ. Пловдив-В.Търново и обратно. Имам малко и градско в Пловдив и в Търново.
Reply

здравейте колеги
едно въпросче относно разхода на с60/в70(2001-2003 г) с фабричен метан - колко километра могат да се изминат с едно зареждане на извънградско - например магистрала със 120-130 км/ч
благодаря
Reply

"Пак бива... имам приятели, които се оплакват от много по-големи разходи..."
================================================================
Да не се оплакват, а да си вземат сандали с по-тънки подметки.

За мен е рано да правя обобщения за "новата кола" но на S80 2.4Д за 1500 километра средният разход идва 5.9 на сто с 80+ % извънградско. Ограниченията се спазват относително, а по магистралата съм дори под нормата - 120.
Reply

Поредно замерване, вече не по компютър, а на метода пълно - пълно. 640 километра с 37 литра нафта или приблизително 5.8/100. Преди всичко извънградско, но с доста завои и изкачвания - Юндола два пъти, Предела два пъти, веднъж до Шилигарника.
Reply

Тя го мирише бе... :lol:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

V40 1.9TD 8.5л-9.0л градско(Пловдив),7.0л-7.5л извънградско.Тествано по метода пълно пълно.
Reply

"Тя го мирише бе... :lol:"

Не съм я назорвал, а ето тука какво дават:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvo.testdrive.bg/modification/4636/S80-2.4TDi163Hp.html">http://volvo.testdrive.bg/modification/ ... 163Hp.html</a><!-- m -->
Извънградското може да падне до 5.1 според тях, ама трябва само за това да мислиш.
Средният разход за мен е не просто постижим, а нормален, защото почти не карам из града.
Иначе, когато купих колата, беше над 9, защото бяха я карали постоянно в града /Пловдив/.

Забавното е, че след ремапа се увеличи разликата между показанията на компа и изчисленията след посещение на бензиностанцията. Компа показва 0.7 по-малко.
Reply

Volvo S40 T4 B4194T 98ма след няколко пълни/празни/полупразни и др мерки и разфасовки 12.5-13градско на 6.5-7извън градско до 90км/ч (Искърското дефиле), извънградско 90-120 отива на 7.5-8.0л, магистрално 8-11 зависи колко е тежък кракът.
И пак идва субективното замерване, ако се кара на спускане по енерция и в завоите с минимум спиране разхода се подобрява неимоверно.
Reply

"И пак идва субективното замерване, ако се кара на спускане по инерция и в завоите с минимум спиране, разходът се подобрява неимоверно."

Естествено. Разходът е резултат от общите усилия на кола и шофьор.
Не знам дали беше в нашия форум, но някой беше избрал подпис: "Карайте с предвиждане. Всяко натискане на спирачката директно ви бърка в джоба". Не съм сигурен в точността на цитата, но по смисъл е същото.
Reply

tortomanin Wrote:Разходът е резултат от общите усилия на кола и шофьор.
И най вече резултат от усилията на бензин'джиите...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)