The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 масло

kraz_extreme Wrote:Колега ДОДО благодаря и най-вероятно ще те послушам ,а що се отнася за ТЕО какви са цените при него ? и сериозно ли не се чуват повдигачите ( за каква кола говорим ? )

Колега JMI и студена и загряла колата щеката е така !!!

А има ли вариант маслото да се е прецакало от добавка която съм сложил преди около 2000 км. ( за спиране на малки течове - понеже гарнитурата на капака на клапаните ми таи малко ) , с една малка подробност - след като я сипах обърнах внимание на срока на годност ,които беше изтекъл Smile Smile Smile
Ето това е сайтът на Тео и цените са повече от добре, предвид че продава качествени стоки -http://www.motorni-masla.net/. Кажи му, че си от форума, за да ти направи отстъпка. Можеш да се консултираш с него по въпроси свързани с масла и филтри, много е в час ... и готин като човек.
Да, повдигачите чукаха на топло и студено, сега вече е тих моторът ... колата е ХС90 с D5 - в подписа я пише Wink Но то няма как да не се разчукат с тази чорба 0w30 - убийствен вискозитет за лятото :mrgreen:
А за добавките към маслата - нали не си мислиш, че има вълшебни химии, които ще ти залепят гарнитурата? :lol:
Най-добре сменяй маслото, защото не се знае каква е тази добавка ... да не вземе да изгони маслото от всички метални елементи и да задере някой лагер, че после тази гарнитура ще ти излезе златна, а и пак ще я смениш Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

Цените на Въпросния Тео, са както на повечето места. Аз в Русе последно открих двама братя, продаваха на доста по- добри цени, и те бяха доста в час и много точни. Хора много места много.
Фукса GT1 XTL 5w/40, който ти е препоръчал Тео и ти на колегата сега, e компромис. Правилния Фукс е GT1 C3 Pro 5/30 само той единствено покрива критериите на MB 229.51 , което гарантира, че малсото е от най- висок клас с доста по- високи изисквания. Фукс GT1 C3 flex е също компромисно решение.

Знам, че сега някой хора ще подскочат, че 5/30 не е подходящо за нашите температурни амплитуди, но аз бих ги пратил да си изтеглят листа със спецификациите, от където става пределно ясно, че малсо с по- тесен температурен диапазон може да се представи по-добре от такова с по- широк назависимо от числата на етикета. Също така, ако автомобила е със ДПФ и сте се спрели на Фукс, тогава използване на друго освен C3 pro е просто неразумно.
Volvo For life!
Reply

JMI Wrote:Цените на Въпросния Тео, са както на повечето места. Аз в Русе последно открих двама братя, продаваха на доста по- добри цени, и те бяха доста в час и много точни. Хора много места много.
Фукса GT1 XTL 5w/40, който ти е препоръчал Тео и ти на колегата сега, e компромис. Правилния Фукс е GT1 C3 Pro 5/30 само той единствено покрива критериите на MB 229.51 , което гарантира, че малсото е от най- висок клас с доста по- високи изисквания. Фукс GT1 C3 flex е също компромисно решение.

Знам, че сега някой хора ще подскочат, че 5/30 не е подходящо за нашите температурни амплитуди, но аз бих ги пратил да си изтеглят листа със спецификациите, от където става пределно ясно, че малсо с по- тесен температурен диапазон може да се представи по-добре от такова с по- широк назависимо от числата на етикета. Също така, ако автомобила е със ДПФ и сте се спрели на Фукс, тогава използване на друго освен C3 pro е просто неразумно.
Като гледам последните диаграми на маслата - горната граница на 0W30 и 5W40 е еднаква.Но при ниски температури първото е къде-къде по-добро!И на мен ми сипват 0W30 на D5 и съм доволен!    
Reply

Аз в момента съм с 0W30 Castrol Professional, с препоръката на Volvo.
След около 2000 км. си е все на същото положение.
А като го "слушам" моя двигател, не ми се струва да е излишно шумен с тази спецификация... Smile
Мърка си като котенце... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

JMI Wrote:Фукса GT1 XTL 5w/40, който ти е препоръчал Тео и ти на колегата сега, e компромис. Правилния Фукс е GT1 C3 Pro 5/30 само той единствено покрива критериите на MB 229.51 , което гарантира, че малсото е от най- висок клас с доста по- високи изисквания. Фукс GT1 C3 flex е също компромисно решение.
Не е никакъв компромис, защото е последно поколениe С3 масло (SL), а не SM - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_101_103&products_id=3956">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3956</a><!-- m -->
MB 229.31 и 229.51 са за коли с DPF ... ххх.х1 е обозначението за филтър с твърди частици, а 229.31 се използва и за автомобили с активен DPF, т.е. Ad-Blue.
Разликата м/у 5w30 и 5w40 е само във високата температура, така че при тези 30+ градуса в България лятото, залагам на 5w40 ... и затова не си чувам повдигачите през лятото.
BG VOLVO Member #00409
Reply

Уважавам мнението на всички колеги във форума, но все си мисля, че производителя най добре си знае какво точно да препоръча Wink
Известно ми е, че температурата не е еднаква на екватора и на северния полюс, но и никъде не виждам специални препоръки по региони - север/юг - изток/запад и т.н.... Big Grin Ако има такива поправете ме, ще приема че не съм прав...
Със сигурност масло, което е спецификация +30 градуса, издържа поне до 45-50...
Не е възможно да няма допуск, щото иначе всички автомобили (не само Volvo), които са с препоръка 0W30, още на първото лято ще почнат да хвърлят двигатели... Big Grin
В тази връзка, това е моето масло:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_93_115&products_id=3707">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3707</a><!-- m --> , спазвайки препоръката на Volvo.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

Spurs Wrote:Уважавам мнението на всички колеги във форума, но все си мисля, че производителя най добре си знае какво точно да препоръча Wink
Известно ми е, че температурата не е еднаква на екватора и на северния полюс, но и никъде не виждам специални препоръки по региони - север/юг - изток/запад и т.н.... Big Grin Ако има такива поправете ме, ще приема че не съм прав...
Със сигурност масло, което е спецификация +30 градуса, издържа поне до 45-50...
Не е възможно да няма допуск, щото иначе всички автомобили (не само Volvo), които са с препоръка 0W30, още на първото лято ще почнат да хвърлят двигатели... Big Grin
В тази връзка, това е моето масло:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_93_115&products_id=3707">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3707</a><!-- m --> , спазвайки препоръката на Volvo.
Поздрави!
Мони, някъде назад по мненията е истината за това препоръчано от производителя масло 0w30 и определено не е заради технологията на двигателя, тя е доста по-стара от времето, когато е започнало да се порепоръчва това масло - тогава еко нормите са били много по-ниски откъм изискване Wink
Иначе моторът няма да го хвърли никой, но като поразтропа повдигачите, които не са 5 или 10, а 20 на брой, с удоволствие всеки ВОЛВО сервиз ще ти вземе 1500 евро за ремонт :lol: :mrgreen:
Независимо, че с тропащи повдигачи може да се изкара много, сигурно няма човек, който да не се дразни от чаткащият на празен ход D5 Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Фукса GT1 XTL 5w/40, който ти е препоръчал Тео и ти на колегата сега, e компромис. Правилния Фукс е GT1 C3 Pro 5/30 само той единствено покрива критериите на MB 229.51 , което гарантира, че малсото е от най- висок клас с доста по- високи изисквания. Фукс GT1 C3 flex е също компромисно решение.
Не е никакъв компромис, защото е последно поколениe С3 масло (SL), а не SM - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_101_103&products_id=3956">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3956</a><!-- m -->
MB 229.31 и 229.51 са за коли с DPF ... ххх.х1 е обозначението за филтър с твърди частици, а 229.31 се използва и за автомобили с активен DPF, т.е. Ad-Blue.
Разликата м/у 5w30 и 5w40 е само във високата температура, така че при тези 30+ градуса в България лятото, залагам на 5w40 ... и затова не си чувам повдигачите през лятото.

Само, че 229.31 е с много по-ниски изисквания, докато 229.51 покрива high performance коли. Ако нашите турбодизелови агрегати не са такива ще те черпя цейлонски чай! Big Grin
Volvo For life!
Reply

Spurs Wrote:Уважавам мнението на всички колеги във форума, но все си мисля, че производителя най добре си знае какво точно да препоръча Wink
Известно ми е, че температурата не е еднаква на екватора и на северния полюс, но и никъде не виждам специални препоръки по региони - север/юг - изток/запад и т.н.... Big Grin Ако има такива поправете ме, ще приема че не съм прав...
Със сигурност масло, което е спецификация +30 градуса, издържа поне до 45-50...
Не е възможно да няма допуск, щото иначе всички автомобили (не само Volvo), които са с препоръка 0W30, още на първото лято ще почнат да хвърлят двигатели... Big Grin
В тази връзка, това е моето масло:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_93_115&products_id=3707">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3707</a><!-- m --> , спазвайки препоръката на Volvo.
Поздрави!

Мони това се опитах да обясня и аз. Че масла със по-високи качества, могат да се представят по- добре от други с по- ниски, независимо че първите са с по нисък индекс на етикета.

Когато казах спецификацията, нямах предвид температурните параметри, а дата шиййта със вискозитета, и физичните параметри на маслото. Могат да се изтеглят под формата PDF файлове чрез Google.
Volvo For life!
Reply

Spurs Wrote:Със сигурност масло, което е спецификация +30 градуса, издържа поне до 45-50...
Не е възможно да няма допуск, щото иначе всички автомобили (не само Volvo), които са с препоръка 0W30, още на първото лято ще почнат да хвърлят двигатели... Big Grin

Поздрави!

Ако се загледаш в температурния диапазона 0W/30 покрива доволно температурите от -40 до +40
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)