The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проект: Volvo v40 260+ hp

#21
бе аз почти се бях навил да си взимам по яка турбина за мойто ама като несъм наясно ква може и триабва да е, пък и скоро не с еочертава да се рпибирам към БГ да питам разни познати и пр. ама ако някой знае може да си взема предвид и да се замисля, това най вече зависи от цената на турбината, а и незнам къде ще я сменя че тука си е почти на цените на МФ българия

Пък и несъм сигурен дали ще има някакъв ефект ако сложа т.нар. по мощна турбина?
Reply

#22
хамлет Wrote:бе аз почти се бях навил да си взимам по яка турбина за мойто ама като несъм наясно ква може и триабва да е, пък и скоро не с еочертава да се рпибирам към БГ да питам разни познати и пр. ама ако някой знае може да си взема предвид и да се замисля, това най вече зависи от цената на турбината, а и незнам къде ще я сменя че тука си е почти на цените на МФ българия

Ти си най-лесен, твоят двигател е с електронна помпа и може да му се сложи чип тунинг, а при този вид дизели един чип тунинг прави чудеса, незнам защо не пробваш с онзи за 99+ евро, и ще се убедиш ако пък нещо не ти хареса наи лесно е да го свалиш, мисля че ще е доста по евтино и лесно от друга турбина.
Reply

#23
ами мен идеята ми беше и чип тунинга да сложа 1во, а з апо нататъка и турбината да сменя, и без друго май не работи много добре в момента, немога да я усетя ама май е за смяна, понякога доста мудно тръгва и изведнъж след това наема.
Reply

#24
Izex Wrote:
VolvoFan Wrote:
Izex Wrote:
Quote: Значи при мене няма никаква електроника която да влияе на дв. и неговото горене. При по новите коли сигурно има "хамлет".
Понеже доколкото съм чел из нещата (доколкото разбирам - тоест слабо) разбрах че при мене са усилени доста частите и са направени на такива голями натоварвания (не като при Д24).
Тоест Д24 - не е желателно да има турбина щото и главата и буталата и незнам си какво са по....... тромаво направени от Д24ТИК като при мен.
Затова питам дали има начин - защото всичко ми е механично и някой и друг вакум да контролира системата.
Дано си ме разбрал какво исках да напиша.

п.п.- При Хамлет смятам че и още неща ще трябва да се пипне освен турбината както и на двама ни И.Кулера да си сменим или подобрим.

Понеже при теб както и при повечето дизели на Волво преди 97г. почти няма електроника предполагам че след споменатите от Волво Фен процедури ще трябва да ти се промени центровката на помпата за да се настрой предварението към новите условия(това което се настройва в електрониката), но трябва да е някои който много разбира защото е сложно ако не го правиш по стандартните настроики, даже не е лошо първо да намериш човек за тази работа и тогава да пипаш останалите неща за да не се получи обратен ефект-Пробвай в "Супер дизел" на Бош при Царско село на Околовръстното, но искай да говориш със собственика защото младите момчета може и да не са наясно а иначе са много нахакани и само да те подведат. А иначе Хамлет е лесен на него и Чип Тунинг ще му свърши доста добра работа.

Ако питаш мен атмосферния дизел по-добре не го пипай. Дизела е много по-труден за тунинг от бензина и много лесно се чупи. За да изкараш някви коне ще ти трябва турбина и електроника и някой който да разбира от тунинг на дизели. Според мен в Българиая няма такива разбирачи, а частите излизат скъпо. Около 2500 лв. излиза турбо конверсия на атмосферен бензинов.
Единствените лесни неща, което може да се направят е отворена изпускателна система с едно или 2 проходни гърнета, спортен филтър и вътрешно полиране на колекторите.

.... а вкарването на електроника е почти безсмислено тъй, като ДВГ не е с директно впръскване и предкамерата убива ефекта от почти всички, неини супервъзможности.


Що бе къв е проблема с електрониката? Какво от това, че не е с директно впръскване?
Reply

#25
хамлет Wrote:ами мен идеята ми беше и чип тунинга да сложа 1во, а з апо нататъка и турбината да сменя, и без друго май не работи много добре в момента, немога да я усетя ама май е за смяна, понякога доста мудно тръгва и изведнъж след това наема.

Е това си е нормално за турбо двигателите. На ниски обороти турбината не може да създаде достатъчно налягане и се получава т.нар. "турбо лаг". Когато се развърти турбината идва и налягането и колата излита. На мен в началото също ми беше странно, но при турбото е така.
Ефекта от смяната на турбината ще е нулев ако не се пипне електрониката. Турбина се сменя когато искаш да надувап на по-голямо налягане отколкото издържа стандартната. Примерно мойта издържаше до 0.9 бара, но аз искам да надува до 1.3 и за това взех по-голяма. Но когато я смених без да пипам електрониката нищо не се промени. За съжаление не съм много в час със дизелите и не мога да кажа много. При бензина е така:
1. Вдига се налягането на турбината със буст контролер.
2. Сляга се електроника и евенуално по големи инжектори за да се осигури сътответно повече гориво.
3. С помощта на широколентова ламбда сонда се следи сместа и се настройва горивото така, че да не е нито прекалено малко, нито прекалено много.

При дизела ще е нещо подобно, но нямам идея какви са параметите и възможностите там.
Аз за това казвам, че ще е трудно в България, защото дизелджиите не ползват такива инструменти за фина настройка като широколентовата ламбда сонда. А без да се следи какво става с горивнта смес, колата няма да може да се настрои както трябва. Още повече че при дизела е много о важна фината настройка, защото двигателя се чупи много по-лесно от бензиновия при подобни интервенции.
Reply

#26
Сега чета тука, че електрониката, която ползвам за мойта кола може да се използва и при дизел. Ако колата няма електроинка по принцип схемата е следната:
Монтира се допълнителен МАП сензор (отчита налягането на турбината) и допълнитлени дюзи. Монтиора се елкрониката, която да управлява дюзите. Електрониката се настройва като се следи горивната смес в зависимост от налягането на турбината, отчитано от МАП сензора. При повишаване на оборотите налягането расте и в един момент не достига гориво тогава тази електроника започва да впръсква необходимото допълнително количество гориво през допълнителните дюзи.
Reply

#27
Опааа нещо не съм бил логнат. постовете на Госта са мои Big Grin
Reply

#28
Quote:Що бе къв е проблема с електрониката? Какво от това, че не е с директно впръскване?

При дизела за разлика от бензина не се образува и нагнетява горивна смес а само въздух, горивото се впръсква когато се нагнети въздуха и веднага се самозапалва. Центровката определя кога точно да се впръска горивото(все едно при бензина кога да подаде искра свеща), и колко гориво да се впръсква също се регулира от помпата. На съвременните дизели тези настроики се извършват от електроника, но тъи като изгарянето на дизела е по бавно едно от основните неща които използват в съвременните дизели е впръскване на горивото на няколко степени в различните фази на нагнетяване за да се постигне по бързо и пълно изгаряне, това обаче има пълен ефект когато горивото се впръсква директно в горивната камера(директно впръскване), когато двигателя не е с директно впръскване, това значи че горивото са впръсква в предкамера където се самозапалва ислед това горивния процес преминава в горивната камера, тази процедура убива ефекта от многостепенното впръскване тъй като разликата между фазите е части от секундата а при този бавен процес на преминаване на горивния процес от предкамера в камера ефекта от различните фази се размива и губи. В този случаи електроника може да се изпалзва наи вече за контрол на работата на турбината.
Що се отнася до допълнителните дюзи-ако на дизела сложиш допълнителни дюзи на колектора както при бензина ще се самозапали оше при нагнетяването и ще гръмне двигателя, тъи като в цилиндрите ще има горивна смес, а нагнетяването при дизела е над 2 пъти по голямо отколкото при бензина.
Леле изписах цяла лекция, не е за вярване направо ми се схванаха ръцете :?
Хаиде чао засега и със здраве. Smile
Reply

#29
Quote:При дизела за разлика от бензина не се образува и нагнетява горивна смес а само въздух, горивото се впръсква когато се нагнети въздуха и веднага се самозапалва. Центровката определя кога точно да се впръска горивото(все едно при бензина кога да подаде искра свеща), и колко гориво да се впръсква също се регулира от помпата. На съвременните дизели тези настроики се извършват от електроника, но тъи като изгарянето на дизела е по бавно едно от основните неща които използват в съвременните дизели е впръскване на горивото на няколко степени в различните фази на нагнетяване за да се постигне по бързо и пълно изгаряне, това обаче има пълен ефект когато горивото се впръсква директно в горивната камера(директно впръскване), когато двигателя не е с директно впръскване, това значи че горивото са впръсква в предкамера където се самозапалва ислед това горивния процес преминава в горивната камера, тази процедура убива ефекта от многостепенното впръскване тъй като разликата между фазите е части от секундата а при този бавен процес на преминаване на горивния процес от предкамера в камера ефекта от различните фази се размива и губи. В този случаи електроника може да се изпалзва наи вече за контрол на работата на турбината.
Що се отнася до допълнителните дюзи-ако на дизела сложиш допълнителни дюзи на колектора както при бензина ще се самозапали оше при нагнетяването и ще гръмне двигателя, тъи като в цилиндрите ще има горивна смес, а нагнетяването при дизела е над 2 пъти по голямо отколкото при бензина.
Леле изписах цяла лекция, не е за вярване направо ми се схванаха ръцете :?
Хаиде чао засега и със здраве. Smile

Много компетентно мнение.Хареса ми.Само да вметна за компресията:740 2,3 В230 мотори-8.8 до 10; 740 2,4 TD-24 до 32.Направо си е над 3 пъти по-голяма и риска от детонация е огромен(Предвид това,че впръскването се извършва на 10 градуса след ГМТ.
Ако не можеш да го поправиш-не го чупи повече.

[Image: line.gif]
Reply

#30
Izex Wrote:
Quote:Що бе къв е проблема с електрониката? Какво от това, че не е с директно впръскване?

При дизела за разлика от бензина не се образува и нагнетява горивна смес а само въздух, горивото се впръсква когато се нагнети въздуха и веднага се самозапалва. Центровката определя кога точно да се впръска горивото(все едно при бензина кога да подаде искра свеща), и колко гориво да се впръсква също се регулира от помпата. На съвременните дизели тези настроики се извършват от електроника, но тъи като изгарянето на дизела е по бавно едно от основните неща които използват в съвременните дизели е впръскване на горивото на няколко степени в различните фази на нагнетяване за да се постигне по бързо и пълно изгаряне, това обаче има пълен ефект когато горивото се впръсква директно в горивната камера(директно впръскване), когато двигателя не е с директно впръскване, това значи че горивото са впръсква в предкамера където се самозапалва ислед това горивния процес преминава в горивната камера, тази процедура убива ефекта от многостепенното впръскване тъй като разликата между фазите е части от секундата а при този бавен процес на преминаване на горивния процес от предкамера в камера ефекта от различните фази се размива и губи. В този случаи електроника може да се изпалзва наи вече за контрол на работата на турбината.
Що се отнася до допълнителните дюзи-ако на дизела сложиш допълнителни дюзи на колектора както при бензина ще се самозапали оше при нагнетяването и ще гръмне двигателя, тъи като в цилиндрите ще има горивна смес, а нагнетяването при дизела е над 2 пъти по голямо отколкото при бензина.
Леле изписах цяла лекция, не е за вярване направо ми се схванаха ръцете :?
Хаиде чао засега и със здраве. Smile

Ясна е работата. Мерси за подробното разяснение. :thumbright:
Добре, ако правилно съм те разбрал като се вдигне налягането на турбината на двигател с директно впръскване електрониката трябва да коригира моментите на впръскването и продължителността на импулсите, нали така? А с тези степени как ще се оправи? На базата на какво се правят настройките при дизела в смисъл как се следи какво става? Има ли и там следене на сместа с ламбда сонда или нещо друго се гледа?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)