The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проект: Volvo v40 260+ hp

#31
хамлет Wrote:ами мен идеята ми беше и чип тунинга да сложа 1во, а з апо нататъка и турбината да сменя, и без друго май не работи много добре в момента, немога да я усетя ама май е за смяна, понякога доста мудно тръгва и изведнъж след това наема.

Нали се отплеснах да се правя на професор и те забравих. Турбото нагнетява над 1800-2000 об/мин., така че ако преди това ти се струва мудна е съвсем нормално това е турбо двигател дръж го в обороти. ако пък границата е ти е по нагоре тогава може да има някакъв проблем, но първо провери има много, по-евтини и по лесни за смяна неща преди турбината които и по-лесно се чупят. Най-често се скапва някой вакум за байпаса на турбината.
Reply

#32
Най-често се скапва някой вакум за байпаса на турбината.
Как точно се разбира това явление?
Можеш ли да обясниш - щото нещо от тоя род май имам проблем!
Над 3000 -до 4500 об. - в тази амплитуда ми светва турбо лампата и........ и забивам муцуната, докато не направя да слезе на 800об. и се оправят нещата.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#33
VolvoFan Wrote:Ясна е работата. Мерси за подробното разяснение. :thumbright:
Добре, ако правилно съм те разбрал като се вдигне налягането на турбината на двигател с директно впръскване електрониката трябва да коригира моментите на впръскването и продължителността на импулсите, нали така? А с тези степени как ще се оправи? На базата на какво се правят настройките при дизела в смисъл как се следи какво става? Има ли и там следене на сместа с ламбда сонда или нещо друго се гледа?

При дизела няма смес в смисъла в които се употребява при бензиновите ДВГ, при него сместа се образува в цилиндрите при впръскване на горивото и веднага се самозапалва. Тъи като обаче при дизела няма и дроселова клапа там влиза толкова въздух колкото влезе през тръбите (или нагнети турбината), при него тази съставка от горивната смес (въздух), е почти постоянна и се контролира само количеството на горивото, затова няма нужда и от ламбда сонда, при обикновените дизели газта променя количеството на впръскваното гориво от помпата. При съвременните дизели с директно впръскване и самото впръскване е разделено на няколко фази-първо, малко преди горна мъртва точка се впръсква малко количество гориво, което се самозапалва но тъи като е малко не създава достатъчно налягане за да "законтри" двигателя, но затова пък създава готов горивен процес така че когато в горна мъртва точка се впръсква основното количество гориво, то вече не се самозапалва а продължава започналия горивенпроцес, но вече с пълна сила и накрая след отшумяване на основния горивен процес се довпръсква пак малко количество гориво за да помогне за доизгарянето и да намали вредните емисий. Ползите от всички тези фази е че първо се използвавъзможно най-пълно огромния потенциал на дизеловото гориво като се осигурява по пълното му изгаряне, второ се омекотява работата на двигателя, тъй като се избягва експлозивното запалване на цялото количество гориво на веднъж. Относно момента на впръскване и времето на различните фази те се определят в зависимост от оборотите, натоварването, режима на работа, и други. Електрониката в случая изчислява всичките показатели, и определя кога точно и на колко пъти(някои фази може да се разделят също на подфази) и какво количество гориво да се впръска в цилиндрите за да бъде работата на двигателя оптимална. Тъи като потенциала на дизела като гориво е огромен електрониката помага за контрол на горивния процес така че да може да се използва той в най-голяма степен, затова и един чип тунинг може да направи чудеса със съвременните дизели.
Извиняваи ако в стремежа си да ти обясня по-ясно съм се омотал и е станало още по-убъркано, но все пак се надявам че в общи линий се разбира :roll:
Reply

#34
Efri 740 Wrote:Как точно се разбира това явление?
Можеш ли да обясниш - щото нещо от тоя род май имам проблем!
Над 3000 -до 4500 об. - в тази амплитуда ми светва турбо лампата и........ и забивам муцуната, докато не направя да слезе на 800об. и се оправят нещата.

Съдеики по годината на производство и данните на двигателя ти, той е бил страхотно постижение за времето си, така че не изключвам варянта това да е някаква защита срещу претоварване на турбото или двигателя, така че виж първо дали на другите коли с този двигател им прави този номер, ако не тогава става интересно и сигурно ще е добре да го види маистор Sad аз все пак съм самоук и тъй като такъв проблем не съм имал няма да мога да ти кажа нишо съществено, но мисля че не е от баипаса на турбото защото тогава то просто не работи или работи когат му кеф, маи нещо такова е положението с моита 460-тка но така и не ми остава време да отида при маистора за да открадна ценен опит, 8) но ще се опитам до срещата да поразпитам за твоя проблем да видим ще излезе ли нещо :wink:
Reply

#35
Значи преди нямаше такъв проблем - до преди месец и нещо.
Аз много я настъпвам и от време на време и в по горните граници /червеното/ влизам като изръчквам.
Ебе с две думи не е имала проблем във високите обороти над 4500.
Двамата ми майстори не са по турбото - НО смятат че е запушване на горивната система!
Филтъра е нов, пали си, няма проблеми до 3000об. в момента - НО ..... немога да я ръчкам.
А ми се струва че проблема е малък и че ще мога сам да го оправя - ама незнам къде да търся проблема.
Отварях резервоара - цедката е чиста.
Дали скапаната нафта (издънката на 2006год.) не е направила проблем!
Ще полудея.
Незасмуква от никъде въздух - защото е типично това явление за проблема!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#36
Efri 740 Wrote:Значи преди нямаше такъв проблем - до преди месец и нещо.
Аз много я настъпвам и от време на време и в по горните граници /червеното/ влизам като изръчквам.
Ебе с две думи не е имала проблем във високите обороти над 4500.
Двамата ми майстори не са по турбото - НО смятат че е запушване на горивната система!
Филтъра е нов, пали си, няма проблеми до 3000об. в момента - НО ..... немога да я ръчкам.
А ми се струва че проблема е малък и че ще мога сам да го оправя - ама незнам къде да търся проблема.
Отварях резервоара - цедката е чиста.
Дали скапаната нафта (издънката на 2006год.) не е направила проблем!
Ще полудея.
Незасмуква от никъде въздух - защото е типично това явление за проблема!

Я обяасни какво точно се случва. След 3000 об. мошността пада т.е. колата започва да намаля или мошността остава постоянна т.е. не иска да ускорява повече и запазва ускорението от 3000 оборота.
Ако проблема е запушване в горивната система би трябвало да се случва второто. Ако забива нос най-вероятно е нещо друго. Пак може да е горивната система, но не и запушване. Имаш ли уред за измерване налягането на турбината някъде по таблото?
Reply

#37
Izex Wrote:
VolvoFan Wrote:Ясна е работата. Мерси за подробното разяснение. :thumbright:
Добре, ако правилно съм те разбрал като се вдигне налягането на турбината на двигател с директно впръскване електрониката трябва да коригира моментите на впръскването и продължителността на импулсите, нали така? А с тези степени как ще се оправи? На базата на какво се правят настройките при дизела в смисъл как се следи какво става? Има ли и там следене на сместа с ламбда сонда или нещо друго се гледа?

При дизела няма смес в смисъла в които се употребява при бензиновите ДВГ, при него сместа се образува в цилиндрите при впръскване на горивото и веднага се самозапалва. Тъи като обаче при дизела няма и дроселова клапа там влиза толкова въздух колкото влезе през тръбите (или нагнети турбината), при него тази съставка от горивната смес (въздух), е почти постоянна и се контролира само количеството на горивото, затова няма нужда и от ламбда сонда, при обикновените дизели газта променя количеството на впръскваното гориво от помпата. При съвременните дизели с директно впръскване и самото впръскване е разделено на няколко фази-първо, малко преди горна мъртва точка се впръсква малко количество гориво, което се самозапалва но тъи като е малко не създава достатъчно налягане за да "законтри" двигателя, но затова пък създава готов горивен процес така че когато в горна мъртва точка се впръсква основното количество гориво, то вече не се самозапалва а продължава започналия горивенпроцес, но вече с пълна сила и накрая след отшумяване на основния горивен процес се довпръсква пак малко количество гориво за да помогне за доизгарянето и да намали вредните емисий. Ползите от всички тези фази е че първо се използвавъзможно най-пълно огромния потенциал на дизеловото гориво като се осигурява по пълното му изгаряне, второ се омекотява работата на двигателя, тъй като се избягва експлозивното запалване на цялото количество гориво на веднъж. Относно момента на впръскване и времето на различните фази те се определят в зависимост от оборотите, натоварването, режима на работа, и други. Електрониката в случая изчислява всичките показатели, и определя кога точно и на колко пъти(някои фази може да се разделят също на подфази) и какво количество гориво да се впръска в цилиндрите за да бъде работата на двигателя оптимална. Тъи като потенциала на дизела като гориво е огромен електрониката помага за контрол на горивния процес така че да може да се използва той в най-голяма степен, затова и един чип тунинг може да направи чудеса със съвременните дизели.
Извиняваи ако в стремежа си да ти обясня по-ясно съм се омотал и е станало още по-убъркано, но все пак се надявам че в общи линий се разбира :roll:

Пределно ясно е. Ма тва с тея фази много сложно ми се вижда ако трябва да се пренастройва нещо. Това как с управлява без електроника?
Reply

#38
Нямам уред за турбото.
Единствено светва лапата на турбото и... в следващата секунда ако отстъпя педала - тоест вече не увеличавам скороста - невлиза в забиващ режим.
НО ако продължа да набирам - след светването просто забива - педала на газта нереагира!
Ако веднага натисна съединитела и оборотите стигнат 800об. веднага пак мога да я настъпва НО до тия обороти преди светването - който се менят от 3000 - 4500об.

п.п. - хубавото е че нямам никаква електроника за реглажа на дизеловата и турбо системата.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#39
Efri 740 Wrote:Нямам уред за турбото.
Единствено светва лапата на турбото и... в следващата секунда ако отстъпя педала - тоест вече не увеличавам скороста - невлиза в забиващ режим.
НО ако продължа да набирам - след светването просто забива - педала на газта нереагира!
Ако веднага натисна съединитела и оборотите стигнат 800об. веднага пак мога да я настъпва НО до тия обороти преди светването - който се менят от 3000 - 4500об.

п.п. - хубавото е че нямам никаква електроника за реглажа на дизеловата и турбо системата.

Какво представлява тази лампа за турбото и кога свети? Явно като светне лампата и влиза в някакъв авариен режим и се включва някаква защита която ти прекъсва горивото или нещо подобно.
Reply

#40
Може и да е така. Светва"turbo" - изгасва - забива.
Абе - много я разтегнахме темата - на срещата ще го видиш и ще умуваме.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)