The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво V40 клопане отпред Вс. сменено?

#1
Здравейте! Прочетох много неща по тази тема но не отркивам отговор. Преди 2 месеца купих Волво В 40 2.0 140кс. Имах клопане отпред. Оказа се вътрешно каре ляво, единия лагер се беше разглобил и ми го рециклираха. Има съвсем леко нараняване ( като драскотини) на лагерчето но доста хора ми го гледаха и казаха че не е проблем. Отдолу всичко е здраво - тампони на двигател шарнири, маншони абсолютно всичко . Клопането ми е хаотично от 20-30 км/ч до 110-120. Има го и по инерция и на скорост . Чува се отпред вляво. Моля ви ако някои е минал през такъв ремонт да каже. Готов съм ако някои го е имал да се видим и да каже дали е същния или да направим нещо друго.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#2
Преден лагер в ebay е 80 лв, каре - 60 лв - за какво си се занимавал да рециклираш, питай тук първо?! Лагер, каре с драскотини са за боклука .
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Да не е от гумите ? Аз имах подобни ядове , но след смяна на гумите всички паразитни подвеждащи звуци изчезнаха.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#4
Смених и преден десен лагер защото имаше луфт. рециклираха ми го без пари. Сигурен ли си че драскотини на единия от лагерите на карето могат да причиняват клопане ? Благодатя ви за бързите отговори!
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#5
Гумите ми са чисто нови а джантите перфектни! Проверени са в 2 сервиза.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#6
Нищо не е сигурно, но лагерите не са просто чугунено топче. Имат тънко покритие от специална сплав с повишена издържливост на износване - веднъж като падне това покритие започват да се износват като пластмасови. Драскотината е нарушила това покритие - дори и да не е проблема в нея след 1000 км това каре ще е заминало.

Прегледай щитовете за кал зад спирачните дискове. Често се кривят при сваляне на носач и издават странни шумове.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
Провери биалетките на реактивната щанга,при мене се оказа дясната струва 26лв.,можеш и сам да си я смениш трябва ти шестограм и гаечен ключ и си готов,само дет не помня кой номер ...
ВОЛВО-S40"97г. 2.0-16V-103Kw
Reply

#8
joro74 Wrote:Нищо не е сигурно, но лагерите не са просто чугунено топче. Имат тънко покритие от специална сплав с повишена издържливост на износване - веднъж като падне това покритие започват да се износват като пластмасови. Драскотината е нарушила това покритие - дори и да не е проблема в нея след 1000 км това каре ще е заминало.

Прегледай щитовете за кал зад спирачните дискове. Често се кривят при сваляне на носач и издават странни шумове.

Благодаря ти. Има износване на 1 от топчетата да. Като свалих полуоската и отидох в Скантех и я гледахме там с момчетата и с маисторите и казаха че за тях тва не е проблем. Струва ми се тропането се увеличава но може и да си въобразявам. От тогава насам съм минал към 1000км и другата седмица ще я разглобяваме да видим дали е от това и дали има по голямо нараняване. До тогава ще съм минал към 2000 км предополагам така че ще видим дали клопането ще се увеличи.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#9
Колега, може би е по-добре да поизчакаш малко, за да стане по-отчетливо хлопането.Може биалета да е, може разбит кормилен болт да е, може лагер да е, може и друго да е!?На мен на биалета ми мяза - забелязах, че много ясно се чува, когато минаваш по неравност, а не през дупка.Виж дали и при теб не е такъв случая.Успех Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#10
Ev-V50 Wrote:Колега, може би е по-добре да поизчакаш малко, за да стане по-отчетливо хлопането.Може биалета да е, може разбит кормилен болт да е, може лагер да е, може и друго да е!?На мен на биалета ми мяза - забелязах, че много ясно се чува, когато минаваш по неравност, а не през дупка.Виж дали и при теб не е такъв случая.Успех Wink

Колега клопането не е през дупка или неравност. А само при движение. Клопането е с движението на гумите, като се вартят.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)