The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход - уж всичко е ОК

#11
Karlsson Wrote:Има един "закон" при по-висок разход какво да се направи първо и това е смяна на бензиностанцията.За да не се обръща темата във вида "На коя бензиностанция бензина е хубав?" просто наливай от друга и следи какво се случва.
Наливай 98, разликата в цената ще се изравни с намаления разход така че няма да си вътре.Ако пак ти гори много след месец проби можеш да свалиш инжекторите за почистване.
Кога си я купил колата, късна есен ли?Ориентирам се по регистрацията ти във форума.Ако е така изчакай преди да вземеш някакви кардинални мерки да се стопли и ще видиш реалния разход.
Ами да, късна есен я взех. Относно инжекторите - казаха ми , че са леко запушени, но сипвах добавки и вече трябва да са ок, а и не знам дали това влияе на разхода. Честно казано не знам точно с коя скоростна кутия съм, но изрично броих веднъж - 5 скорости има Smile))))))
Сипвал съм на различни бензиностанции - няма разлика. Наистина съм озадъчен, понеже съм карал опел вектра - 2.0 115к.с. и харчеше под 10 в града, за извън града да не коментираме Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#12
Влияе на разхода естествено.Това с добавките е малко...ами ъъъъ.
За да се разбере един инжектор дали е позапушен и дали работи коректно се прави на стенд, има много клипове в Ютюб както и линкове натам във форума.При определено налягане и зададен брой цикли инжекторите трябва да впръснат определено количество бензин а това само стенда може да покаже дали е така.Отделно си има и специфична форма на мъглата която правят като има възможност да "пикаят" като пръскат струйка или кривят на някъде и т.н.
Погледнал "майстора" в кварталния тенекиен гараж и отсякъл "Инжекторите са позапушени" е меко казано нереална оценка на работата им, както стана дума се прави на стенд.
Инжекторите рефлектират до голяма степен върху вървенето и разхода.Количеството впръскан бензин в комбинация с формата на струята и големината на капчиците ще определят до колко добре ще се хомогенизира бензина във въздуха и съответно изгарянето в горивната камера.
Е на гледай какво става:

http://www.youtube.com/watch?v=h0wQh7ijO...re=related
V40 B4204S '97
Reply

#13
Карането с 98, Vpower, Vpower Racing не оказва никакви влияние на разхода - единствено Vpower racing ми свали разхода с около 1 литър, но разликата от 40 стотинки на литър не се избива.

Провери всички вакумни и въздушни маркучи, виж дали лампата 'check engine' не е махната - трябва да светва на контакт и да загасва след палене. Аз дълго се борих с разхода и накрая се оказа сцепен гофрирания маркуч между въздушния филтър и двигателя. Цепи се в гофрите и не се вижда, но когато даваш газ отваря и разрежда сместта, ламбдата компенсира и всичко изглежда наред, но харчи много.

В момента разхода ми е около 8/100 на дълъг път и 11-12/100 градско. Разликата в средния разход на 1.8 и 2.0 е около 200 грама така, че нормалният разход при теб би трябвало да е същия. Ако е 5 скоростна - познава се по лоста на скоростите, има 4 след D, ако след D e 3 - 4 скоростна, разхода на магистрала трябва да е по нисък.

Ако няма газова няма причина инжектор да е запушен.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
И на оная гад зад предния десен халоген под фара се зацепва гадно маркуча на клапана а там трудно се вижда ако специално не се търси.Разбрах го без да искам като сменях крушка на халогена.
V40 B4204S '97
Reply

#15
За около година опит с 2.0 двигател и автоматик с 4 скорости установих:
1) разхода над 120 се увеличава безумно много. Разликата между 110 и 130 е огромна.
2) климатик + много натискане на газта = нови висини в разхода
3) в града почти няма, или е минимална, разлика ако потегляш бързо или бавно. Под бързо не разбирам пилене на гуми, а потегляне с идея да се изнесеш от кръстовището по-бързо. Продължителна работа на място - заради задръствания или друга причина, също се усещат осезаемо в разхода.
4) В момента след смяна на летните стари гуми 205/50/16 със зимни нови 196/60/15 разхода на газ ми падна. Но това далеч не е потвърдено и може да се дължи на други фактори - заради падането на температурите карам по-дълго време на бензин докато превключи на газ.
В момента с нормално спокойно каране и среден брой изпреварвания извън града изкарвам 390-400км с 36л газ. Това е около 8/100 бензин според мен.
В София пак със 36л газ изкарвам 250-270км, което е 13-14газ/12-13 бензин.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#16
Karlsson Wrote:И на оная гад зад предния десен халоген под фара се зацепва гадно маркуча на клапана а там трудно се вижда ако специално не се търси.Разбрах го без да искам като сменях крушка на халогена.

Здравей колега, коя е тази гад, че не знам за какво говориш, а понякога чувам странно причукване точно от тази част на колата, зад десния халоген, все едно че клапаните ми чукат
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#17
За тази гад става въпрос - вентилация на резервоара. Чукането, което чуваш е то клапана 1 - от време на време отваря за да 'проветри'. На гадината и се късат гумените снадки на пластмасовите маркучи и започва да смуче въздух оттам.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
Мерси много колега, ще кажи ли някой как мога да стигна до там, за да видя дали има нещо скъсано
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#19
Разгледай с фенерче под фара и се ослушай за свистене. Иначе трябва да сваляш фара, ако не е блъскана колата се сваля бронята за да излезе, ако е блъскана излиза лесно :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
Аз имам един постоянен звук сссссссссссссс от там, но си мислех че е нормално а май излиза че не е :x Иначе разхода ми в момента градско е 13 а извън градско 10 и мисля че е нормално за сезона и колата. Повече от 120 не вдигам по магистрала . Газ-Бензин 1:1
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)