The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Индикация на таблото?

#1
Колеги, прибрах се от работа, паркирах колата пред блока. Сега реших да сляза и да я прибера в гаража, запалих слязох, отидох отключих врата на гаража...качвам се и на таблото свети индикатор,който представлява оранжев квадрат и вътре триъгилник със зелен У образен символ /намира се от лявата страна на индикатора- зачеркната кола/...що е то?
Какво се е случило
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=15162&hilit=%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0+%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B4%D0%B0">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 0%B4%D0%B0</a><!-- m --> Виж това колега.Попринцип тази лампа и е за чек енджина.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#3
и другото,което ми направи впечатление, че парното неискаше да духа достатъчно топло, въпреки че беше на макс. И сле изминати 35км, преди да светне лампата, колата не загря до нормалното положение на стрелката до средата, а беше под половината очертание
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#4
Ходих да запаля колата и не светната лампата, но след малко работа на двигателя и превключване на гас, отново светна...защо така?
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#5
Най-вероятно ламбда сондата зачита това минаване на газ и ебава компа с подадена грешна информация.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#6
Не е задължително да е ламбда-сондата.И аз съм с газ,ходих в мото-пфое и се оказа,че преди мене са се опитвали да правят интервенция на компа с цел повишаване на мощноста и сега няма чистене и постоянно ми свети.Диагностиката показа,че колата работи перфектно както на бензин така и на газ а и показателите на ламбда сондата са като на нова.Карам така и нямам проблеми.Единствения минус е ,че действително ако нещо се прецака по електрониката няма да разбера,тъй като тя съобщава за широк спектър от проблеми.Моя съвет е отиди на диагностика за да се разбере точно какъв ти е проблема.Успех!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#7
Разбрахме се с д-р Мевдо в петък да ходи на преглед...ще пиша за резултат.
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#8
armagedon Wrote:Не е задължително да е ламбда-сондата.
Е аз не съм казал че е задължително а че е '' най-вероятно '' да е ламбда-сондата.Засега всички предполагаме какъв е проблема.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#9
Днес, запалих сутринта отидох на работа-35км и не е светвала. Прибрах се преди малко пак 35км и пак не е светвала..., но за всеки случай утре е на доктор Big Grin
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#10
И при мен си светва по някое време(зимата избирателно) особено когато е по-студено но няма никакви проблеми по вървенето и с вентилацията в купето.При мен това се получава след като премина на газ.На бенз всичко е ОК.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)