The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Липса на мощност V40

#1
Здравейте,колеги!

От около месец съм собственик на В40 1.9D 95к.с.,Direct Injection и ми прави впечатление леко тромавото поведение на автомобила.В градски условия съм склонен да се съобразя с тежкото купе,но извън града максимална скорост от 140км/ч е меко казано странна.Колата е напълно обслужена(масло,горивен филтър,въздушен филтър+ всички ролки и ремак).Основен заподозрян остава катализатора,но все пак приемам и други мнения и съвети.
Reply

#2
Някое вакумче или датчик ти се е измъкнал --Не е нормално това --Не бързай с катализатора ако е той колата когато работи на празен ход около нея мирише странно на яйца.
Volvo S-40 1,9 TD 08.1998
PB-JIJO
Reply

#3
Ами не съм проверявал конкретно за вакумни маркучета,но двигателя работи нормално,форсира се на празен ход без проблем.Единствено чека свети и не може да се нулира със стандартната процедура с 30секундно натискане и задържане на дневния километраж.Гасне след около 2мин. работа на мотора.Иначе зад колата си миреше на нормално изгорели дизелови газове.Май без диатностика няма да мина Smile
Reply

#4
НА по старите модели не може да се занули чека --По принцип той е само за смяна на маслото и се активира на 1 година. Мини през диагностика най- вероятно там ще си покаже всичко.
Volvo S-40 1,9 TD 08.1998
PB-JIJO
Reply

#5
Здравей,колега!
Благодаря ти за съветите,само ти се отзова!Днес посетих сервиз и се оказа,че тръбата на турбото след него се е разхлабила скобата и от там духа и не може да направи налягане.Сега вече всичко е ок и няма търпение да настъпи време за другото извънградско за да тествамSmile
Reply

#6
jijo99 Wrote:НА по старите модели не може да се занули чека --По принцип той е само за смяна на маслото и се активира на 1 година. Мини през диагностика най- вероятно там ще си покаже всичко.


Занулява се.Със същия съм.И на мен още когато взех коалта си светеше смених маслото и продължаваше да свети и направих тарикатлъка и всичко си дойде на място.Изгасна ми.И вече почти дойде време да сменям отново и не е светнала.Имах и една на еърбега.Но тя само на диагностика ми я махнаха и то безплатно в Мотото.Понеже се мъчиха с една машинарийка предния ден на другяи ден отидох и с блутут и лаптоп закачиха и го оправиха.И казаха,че може нещо като се е дърпала седалката пасажерската може да се е измъкнал кабел и после да са го напъхали и да е отчело.Поне така казаха.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#7
От бутона на километража се занулява само на колите от 1999г. нататък. Затова е станало при теб. По- старо производство автомобили само с компютър става.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)