The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекъсване на"D"директна

#11
Здравей колега. Обръщал ли си внимание дали прекъсването е свързано с това от коя бензиностанция зареждаш. Защото нали се сещаш , че когато си на D на място с натисната спирачка двигателя работи на ниски обороти натоварен / все едно се движиш без газ на първа с механична кутия / и ако бензинеца е по калпав нормално в един момент да не достига мощност. Сетих се за това понеже в първите ти постове споменаваш , че има случеи по няколко дни да нямаш проблеми.
Друго което ми хрумва е да проверш вакумите по сероусилватела на спирачките. Не знам при теб дали е с вакум помпа или взема вакум от всмукателния колектор. Ако там има някакъв пропуск също може да разтройва работата на двигателя на ниски обороти .
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#12
Поздрави на всички,
Аrmagedon добре си ти, моята направо си спираше.
Симптомите бяха следните - двигателя е на празни обороти. Колата е стояла спряна около два - три дена. Когато си стои и работи двигателя просто по едно време при подаване на газ нищо не се случва и двигателя угасва или например ако включиш на Drive. Правеше го много грубо. Мислех че е camshaft sensor (датчика на Hall) обаче след смяна на свещите с оригинални и подмяна на релето за горивната помпа N.103 за сега да чукна на дърво всичко е точно.
Ей да внимаваш с автоматика. Kогато чакаш на светофари или просто чакаш лоста веднага да отива в N - neutral. Виж joro the driver 17 е прав за този сензор - Бруталия брат, а пък се сменя толкова лесно да го е... При датчика на Хол тези номера се получават главно като загрее. Оригинален (Genuine) струва доста. Boch 100..120 leva.
aleksandar_stefanov е прав да си провериш вакуумните маркучи. Обърни внимание на Vacuum Tree намира се над дроселната клапа която както е казал pitstop е много ама много хубаво да почистиш.
Пиши какво е станало.
поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#13
Поздрави на всички,
Аrmagedon добре си ти, моята направо си спираше.
Симптомите бяха следните - двигателя е на празни обороти. Колата е стояла спряна около два - три дена. Когато си стои и работи двигателя просто по едно време при подаване на газ нищо не се случва и двигателя угасва или например ако включиш на Drive. Правеше го много грубо. Мислех че е camshaft sensor (датчика на Hall) обаче след смяна на свещите с оригинални и подмяна на релето за горивната помпа N.103 за сега да чукна на дърво всичко е точно.
Ей да внимаваш с автоматика. Kогато чакаш на светофари или просто чакаш лоста веднага да отива в N - neutral. Виж joro the driver 17 е прав за този сензор - Бруталия брат, а пък се сменя толкова лесно да го е... При датчика на Хол тези номера се получават главно като загрее. Оригинален (Genuine) струва доста. Boch 100..120 leva.
aleksandar_stefanov е прав да си провериш вакуумните маркучи. Обърни внимание на Vacuum Tree намира се над дроселната клапа която както е казал pitstop е много ама много хубаво да почистиш.
Пиши какво е станало.
Не купувай кабели още.
И моля ти се опиши проблема възможно най-подробно.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Здравейте отново.Колата се кара всеки ден и от миналата седмица не е прекъсвала. За последно прекъсна последователно няколко пъти (няколко удара един след друг),когато бяха големите жеги и бях на климатроник.Тогава почнах да си мисля,че причината е като се натовари двигателят (клима,директна),но не го прави всеки път.Честно казано и аз не знам вече какво да мисля и какви асоциаций да правя.Иначе,да чукам на дърво,съм много доволен от колата,начина по който работи,като изключим този проблем на когото някой друг може и въобще да не му обърне внимание.Но аз съм си маниак! Иначе изчистих дроселова клапа,клапан за празен ход,някакъв клапан на турбото,въздухоотводи и т.н.,неща на които и аз не знам какво им чистих,тъй като си бяха сравнително чисти,без нагари,полипи и т.н.Смених свещите с оригинални (макар старите да изглеждаха много добре),две седмици не прекъсва и после пак почна.Кабелите изглеждат като нови и за сега не смятам да ги пипам.Не толкова добре изглеждат палеца и дистрибуторната капачка, та следващите са те.Моля се дано да е от тях мизерията. Колега Che4ef ,не си прав за автоматика,едно време и аз си мислех като теб.Винаги карай на D и никога не превключвай на N в задръствания.То затова е автоматик,конструиран е да не го ръчкаш.Когато си на N маслото на скоростите не се охлажда и не циркулира пълноценно и скъсяваш драстично ресурса й.Moя най-добър приятел именно поради такъв начин на експлоатация до момента даде 2 000лв и за съжаление още не са му в ред скоростите (на Ауди А4).Обиколи сумати и майстори за автоматици,поне в едно са единодушни-караш само на D. Поздрави!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#15
Здравей armagedon пак.
Quote:Винаги карай на D и никога не превключвай на N в задръствания.
Смея да не се съглася със това твърдение. Абе най - важното е да караш внимателно, не знам този човек с аудито как е карал. Принципно във момента в който стартираш двигателя малслото на автоматика са завърта през радиатора и на N пак се охлажда. Друго важно armagedon този автоматик няма филтър за маслото и край с offtopic.
Сега по темата при мене двигателя както казах като поработеше малко 5-10-15 мин на празен ход и двигателя спираше при условие че е стояла два три дена и повече. Откакто смених релето на горивна помпа всичко спря. поне за сега Big Grin .
Кажи пак, тези удари как се получават - като пуснеш педала за газ рязко, като се включва климатроника, като колата стои на празен ход, като ускоряваш. Това удар ли е или като че ли двигателя се дави сякаш няма гориво?
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#16
Здравей che4ef.Значи тези така наречени "удари" се появяват само и единствено,когато съм на D на място(примерно на светофар).При движение,на празен ход на P или N, и др.няма абсолютно никакви аномалий.Въобще,като цяло и работа на мотор колата си е перфектна.Изключвам проблем с горивото,тъй като съм и с газ.Прекъсването е за стотна от секундата,оборотомера даже не помръдва ,камо ли да загасне или нещо друго.Все едно за момент и прекъсва тока,така ми се струва.Няма давене няма нищо,работи си равномерно.Понякога с дни,а даже и със седмици не го прави.По горе съм споменал климатроник,защото с него явлението е по често,явно като е натоварен двигателят . Един съвет от мен ,ако и ти си с автоматик си сменяй маслото на около 25 000 км.,тъй като повече от 3л.не можеш да източиш(има вариант,ама не е за препоръчване),за да се получава един вид ,като промивка на скоростите.Едно от първите ми Волва беше 264GLE Avtomatik ,със същата скоростна кутия,но 3-степенна,два двигателя сменихме, на нея нищо и нямаше.Не знам защо хората толкова се плашат от автоматите.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#17
тука може да кажа само едно глямо ХМ... Проблема според мен проблема клони по-малко към електрически, както си мислех в началото. Ако да речем беше от включване на компресора на климатика щеше да го прави на N и P. Не е и от компютъра на газовия инжекцион или свързано с газовото. Проблема се появява само при специфичен момент. Не е докато караш иначе щеше да губиш мощност за момент. Почвам да си мисля че е по-добре да направиш компромис и да покараш колата така. Мисля че имаш нужда проблема да се прояви малко по-добре. Затова armagedon карай смело за сега. Мисля си в скоростната кутия да е проблема ама няма смисъл, няма как да е. Знаеш ли какво, като спираш и чакаш (на светофарите например) слагай на N. Това което са ти го разправяли не е вярно. Освен това щадиш и torque invertor-a по този начин. Кутията ти се охлажда през цялото време. Маслото и започва да циркулира в момента в който стартираш двигателя. мога и да ти го докажа (махни си горния маркуч, който излиза от кутията и отива в радиатора) :twisted: Когато си на N или P планетарните предавки на се движат така че няма загряване.
Какво масло слагаш в кутията? Как превключва кутията. Наравил ли си тест да натиснеш газта до долу (колата да загряла добре) и да наблюдаваш как превключва - дали няма забавяне. Когато преместиш от P нa D кутията трябва да задейства за 0,7 - 0,8 сек. Знам че е трудно да се прецени ама спецификациите такива.

Като цяло карай за ссега така и наблюдавай колата, проверявай течностите редовно.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#18
От Октомври месец чакам да се прояви повече проблема,но уви! Следващата стъпка ,която мисля да направя е да сменя палец и дистрибутор, и тогава ще пиша за резултатът. Относно за скоростите на мойто приятелче(този с Аудито) обиколи почти всички майстори на автоматици и всички са единодушни да не се превключват за щяло и нещяло.....пък незнам :o Доколкото знам маслото на N циркулира, но не достатъчно.Като се сменя изцяло маслото на скоростите се откача този въпросен горен маркуч за когото ти казваш ,скоростите са на позиция P ,не на N и се налива от пръчката.Пиши откъде имаш тази информация и дали си 100% сигурен.Иначе относно мойте скорости превключват много добре,в рамките на посочените стойности.Бях пуснал и такава тема за какъв вид масло,но не намерих отговор.Знам,че за тези скорости дават DEXTRON 2Е и FORD MERCON ,но това са стари названия и не знам за днешния пазар кои са заместителите им.Като взех колата маслото беше много добре,въпреки всичко преди няколко месеца смених 3л. на Kastrol Dextron, само че незнам дали отговаря на спецификацийте.Ако имаш информация и по този въпрос чакам с интерес. Поздрави :!: Wink
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#19
Мисля че си се притеснил малко повече отколкото трябва, но и аз съм такъв. Както казах наблюдаваи колата.
Вероятно има добри майстори за автоматици в България, но са много малко. Аз лично познавам един в Дупница. Той ги поправяше или им правеше сервизна подръжка. Последно го видях преди 11 години. Казвам само да внимаваш. Както писах по-горе когато си на N единствената разлика с P е че не е зацепена кутията и колата може да се движи. Противно на схващанията че са сложни и прочие бих казал че в някои отношения са по-елементарни от ръчните. Конвертора на усилието или torque covertor http://en.wikipedia.org/wiki/File:Torque...-model.jpg е една от причините този тип кутии да събират 7,4 литра масло. Другата причина е системата със соленоиди за превключване на скоростите. Волвото има два соленоида (4-ри скорости). Когато експолатираш кутията по твоя начин всички предавки за зацепени и колата се държи единствено от спирачките. Конвентора поема цялото усилие, т.е. износва се. На снимката горе забележи един диск със пружина, това е съединителя. Волво има такъв. Когато натиснеш спирачката се изпраща сигнал и този съеденител се отлепя. Затова когато подадеш газ нямаш колебание или забавяне, а и се щади конвертора от износване, защото той не работи когато е зацепен съеденителя. С описания процес искам да докажа че колата е по добре да се оставя на N докато чакаш. Друго се замисли - защо N е до D, а не е P например. По- логично е P да бъде до D ама е R. Има причина за това.
Описания от тебе начин за смяна на маслото е новия метод - с откачане на горния маркуч. Маслото трябва да тече докато не се започне да излиза въздух. Аз не харесвам този метод. Влизайки под колата ще се забележи една пробка (ключ 24 мм няма друга с такъв размер). Това е пробката за източване на маслото на скоростната кутия. Тя е с неодимов магнит, за да събира железния прах. Принципно от там се сменя маслото както при двигателя. Изтича половината масло. Затова се ползва метода с три пълнения за да се разкара старото максимално (отива около 9-10литра масло). Аз правя така когато сменям маслото, но метода е скъп като се има предвид цената. Не харесвам метода с махането на горния маркуч защото кутията остава без масло докато работи (реално нищо не работи и няма зацепени предавки, само помпата се върти и предния диск на конвертора) и е по трудоемко - вместо да се развие една пробка и да тя да се почисти, маха се маркуч, стартира се двигателя (двама човека), пак се слага маркуча. Докато с развиване на пробка може и сам човек да се справи.
Маслото за кутията може и да е Dexron III. Стандарта замества IIE. Аз ползвам Castrol ATF. Отзад на етикета пише стандартите на които отговаря. Слага се минерално масло ATF (Automatic Transmision Fluid), не синтетично. http://www.castrol.com/castrol/sectionge...Id=7027043 Давам ти линка за да прочетеш стандартите. Това трябва да се гледа на етикета. Естествено може и други масла отговарящи на стандарта, но аз ползвам това.
Това е за сега. Надявам се че разбираш защо колата трябва да е на N и си получил някаква идея как работи този автоматик, както и за маслата.
Нещо важно - огромна част от автоматиците се повреждат заради прегряване. Това се получава от ниско ниво на маслото или от препълване на кутията с масло, както и използване на неподходящ тип масло.
Това е за сега ако нещо има питай.
Поздрави.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
Благодаря ти! Отново започвам да си шофирам по стария начин,в задръстване на N .Добре че така съм карал само 2000 км.преди да ми кажат ,че е грешен по другия. Да питам този метод с три пълнения,от пробката не можеш да източиш повече от три литра наведнъж.Източваш,допълваш три л.,караш малко и пак, и така три пъти,омешва се със старото,като приемаме,че след процедурата маслото е почти ново.Или аз нещо не съм разбрал. Така и така подхванахме тема за масла кажи ти какво използваш за двигателят.Аз сложих Motul X-ces 5W-40,и после като видях,че трябва да отговаря на стандарт G5 малко се ошашках.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)