The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странно тракане при V40

#1
Здравейте!

Отскоро съм горд собственик на Волво В40 2.0 16V 103kW, 1996г. Smile Но когато смених маслото, се появи шум (тракане на двигателя, все едно работи дизелов, а не бензинов двигател!). Попитах тук-там познати, оказа се ,че маслото с което е внесена колата от Италия е с добавка и ме посъветваха да сипя по-гъсто масло, напр. 15w40. Аз сложих 10w40 Castrol Magnatec.
И понеже наближава време за обслужване, моля за съвет, за който благодаря предварително.
[Image: ab206183.gif]
[Image: ab286531.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLVO V70 III D5 136kW (185к.с.) 2008г.
Reply

#2
Здравейте!

Отскоро съм горд собственик на Волво В40 2.0 16V 103kW, 1996г. Smile Но когато смених маслото, се появи шум (тракане на двигателя, все едно работи дизелов, а не бензинов двигател!). Попитах тук-там познати, оказа се ,че маслото с което е внесена колата от Италия е с добавка и ме посъветваха да сипя по-гъсто масло, напр. 15w40. Аз сложих 10w40 Castrol Magnatec.
И понеже наближава време за обслужване, моля за съвет, за който благодаря предварително.
[Image: ab206183.gif]
[Image: ab286531.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLVO V70 III D5 136kW (185к.с.) 2008г.
Reply

#3
Смени си кабелите и свещите с оригинални от Мото Пфое.Мисля че от това ти е проблема.Не се пробвай с нещо друго.Като пари ще ти излезе около 110 за кабели и 55 за свещи.След като ги смениш и пак има подобно тракане пиши.10W40 е добър избор на масло за този мотор и година.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#4
Тракането в мотора не се оправя с добавка или гъсто масло. Така я оправят само автоджамбазите, за да ти продадат колата. Отиди на диагностика, за да се разбере, къде точно е проблема (дали въобще е в мотора) и след това си мисли какво да правиш с колата.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#5
10w40 или 5w40 са правилните масла за този двигател. Не слагай 15/40 и други глупости. Тропането може и да е от ролки на ремък. Карай си колата и деиствай по плана за нова/стара кола - ангренаж, свещи, филтри.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
Благодаря на всички за споделения опит!
Още след като купих колата, смених масло, филтри(всички), кабели, ангренажен ремък и ролки(всички), единствено свещи май не съм сменял..... но така или иначе мисля да отида на диагностика.
Между другото, май накладките прескърцаха и мисля да ги сменям, харесал съм си TRW накладки, прочетох добри неща за тях. Big Grin
[Image: ab206183.gif]
[Image: ab286531.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLVO V70 III D5 136kW (185к.с.) 2008г.
Reply

#7
Dragon76 Wrote:Здравейте!

Отскоро съм горд собственик на Волво В40 2.0 16V 103kW, 1996г. Smile Но когато смених маслото, се появи шум (тракане на двигателя, все едно работи дизелов, а не бензинов двигател!). Попитах тук-там познати, оказа се ,че маслото с което е внесена колата от Италия е с добавка и ме посъветваха да сипя по-гъсто масло, напр. 15w40. Аз сложих 10w40 Castrol Magnatec.
И понеже наближава време за обслужване, моля за съвет, за който благодаря предварително.
Колега , забелязваш ли загуба на мощност? Ако усещаш загуба на мощност нещата не са много надобре..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#8
momcho00 Wrote:
Dragon76 Wrote:Здравейте!

Отскоро съм горд собственик на Волво В40 2.0 16V 103kW, 1996г. Smile Но когато смених маслото, се появи шум (тракане на двигателя, все едно работи дизелов, а не бензинов двигател!). Попитах тук-там познати, оказа се ,че маслото с което е внесена колата от Италия е с добавка и ме посъветваха да сипя по-гъсто масло, напр. 15w40. Аз сложих 10w40 Castrol Magnatec.
И понеже наближава време за обслужване, моля за съвет, за който благодаря предварително.
Колега , забелязваш ли загуба на мощност? Ако усещаш загуба на мощност нещата не са много надобре..


Не, няма загуба на мощност, слава Богу. Доста добре набира, така да се каже.... Между всички мнения, които чух от "майстори" и познати се прокрадна идеята, че може да са повдигачите на клапаните......
[Image: ab206183.gif]
[Image: ab286531.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLVO V70 III D5 136kW (185к.с.) 2008г.
Reply

#9
Което се правиш, че не си го чул. 16 повдигача по 20 лв и сваляне на главата за смяната им. Карай - или ще се оправи или ще си каже какво и е.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)