The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питане за волво s60

#41
yuckuJackD Wrote:Това съобщение наистина може да се е появило при откачане на акумулатора, но аз залагам на това че се е появило като са човъркали бушоните за да се убедят че не е от бушон проблема. Откачили са грешния бушон и така... както и да е - грешката/лампата си я имаш.
Сега за решението и малко подробности: Лампата щяла да изгасне като покараш, да се били калибрирали еърбезите - на баба ти хвърчилото! (недей да ходиш повече при този псевдо майстор).
Лампата НЯМА да се нулира докато не се изтрие грешката, записана в компа на колата, но по-важното е че докато лампата свети и съобщението "sistema airbag assistenza urg" си стои дори и да се смелиш със 150 км/ч НЯМА да се отвори нито един еърбег!
Кой и къде може да ти изтрие грешката? В МП разбира се могат, но могат и сервизи разполагащи с малко по-сериозни четци на Бош. Останалите (универсални и нискобюджетни) четци могат да четат само двигателя, но не и останалите модули, а в твоята кола те са доста (над 10).
Ако имаш път към Русе, имам DiCE и Vida (1:1 с оборудването в МП) и ще ти я изтрия.
УСПЕХ

Мерси колега за отговорът. За жалост съм твърде далеч от гр.Русе. Затова ще бягам до МП. Още веднъж благодаря и лек ден.
Reply

#42
Здравей колега,

Първо честито за придобивката Smile
Аз имам V70 и подобен проблем с алармата. Ти намери ли някакво решение на проблема?
И може ли да споделиш къде да я намеря тази аларма, че се опитвах да търся из форума ама не се справих нещо.
Ходих в Мото-Пфое казаха, че е за смяна ама ми се ще да пробвам първо да сменя батерията, че пичовете искат 400лв. за нов модул.
Reply

#43
Здравейте. Днес ходих до МП да ми изчистят грешката със айрбеците. Оказа се че старата грешка /Motore necessita assist/ излиза тъй като не контактува някакъв си датчик под педала на съединителя. Сега ще ги питам за цена или ще търся втора ръка ако не ме устройва от МП. Но първо ще пробвам със контактен спрей да видя дали няма да се оправят нещата.
Reply

#44
asti Wrote:Здравейте. Днес ходих до МП да ми изчистят грешката със айрбеците. Оказа се че старата грешка /Motore necessita assist/ излиза тъй като не контактува някакъв си датчик под педала на съединителя. Сега ще ги питам за цена или ще търся втора ръка ако не ме устройва от МП. Но първо ще пробвам със контактен спрей да видя дали няма да се оправят нещата.
Ако имаш cruise control, при неработещ датчик cruise control-ът няма да работи, така може да пробваш дали е тотал щета.
2001 S80
Reply

#45
marto4kata Wrote:Ако имаш cruise control, при неработещ датчик cruise control-ът няма да работи, така може да пробваш дали е тотал щета.

Нямам колега. Макар че когато го купувах в обявата си пишеше автопилот. Да да ама не. Тогава не обърнах внимание на това, на всичко друго да ама на това не. Аз сам си за е...е и от части за търговеца за некоректната обява.
Reply

#46
Направо купувай нов от МП и не се занимавай. Контакен спрей не помага за такива неща, там няма от какво да се нацапа/клеяса/омазни...
2001 S80
Reply

#47
Здравейте, колеги. ТЪРСЯ датчик който се намира под съеденителния педал в купето. Моя е издал багажа и ми отчита грешка борд компа. Някакви идей от къде
Reply

#48
При мен зимата беше започнало да скърца нещо при натискане на педала на съединителя и се оказа, че е някакъв датчик, който се намира покрай педалите. Отчита натискането на съединител и спирачка и изключва темпомата. Въпросният датчик има някаква пружинка и след смазването й скърцането изчезна. За всеки случай си записах и номера на частта ако ми се наложи да я сменям.


Attached Files Thumbnail(s)
   
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#49
Здравейте, колеги. Тази сутрин ми се случи следното: влизам в колата като всяка една сутрин и се готвя да закарам детето на градина и после да са запътя към службата. Обаче колата беше цялата заскрежена от вън. Викам си ще и почистя стъклата, но първо да я запаля докато правя това упражнение. Влизам аз поглеждам термометъра показва "0" градуса. Завърта и се чува едно изпукване. След което часовника изчезна и се появиха само чертички на неговото място багажника се заключи. Викам си сега ще пробвам наново да да ама не. Отново същото пукане и нищо не става. Реших да си загася фаровете за да ползвам целия ток на акумулатора. Завъртях копчето в крайно ляво положение но те продължават да светят, също ми блокира и ключалката, ключът не иска да се завърта ни на ляво ни на дясно когато реших да я заключа от вън. После ще проверя дали нямам разхлабена клема. Но най вероятно май ще сменям акумулатор "поне на там клонят везните". Въпросът ми е колко Ah трябва да ми е акумулатора? Рових се из нета но нищо не намерих. Волвото ми е S60 d5 130к.с. 2002г.
Reply

#50
Кофти, но явно не си търсил където трябва, в моята тема задавам същия въпрос и един колега пусна този линк <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.varta-automotive.com/index.php?id=256&L=&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=&">http://www.varta-automotive.com/index.p ... odelline=&</a><!-- m -->
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)