The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вибрации и тракане

#1
Привет,

Нов съм във форума и съжалявам, ако пускам темата на грешното място.

От съвсем скоро съм собственик на Volvo S60 2.0T 2011 (автоматик). За съжаление мисля че има проблем и въпреки че колата е в гаранция аз искам, все пак, да отида подготвен до Moto Pfohe.

Първият проблем е лека вибрация на автомобила при неутрална скорост. Помислих че може да е от климатика, но като изключа компресора вибрациите си остават.

Втория проблем е силно тракане на една част, която за съжаление нямам никаква идея, каква и е работата и затова прилагам снимки на въпросната част:

[Image: img1473oj.jpg]

[Image: img1474v.jpg]

[Image: img1475ft.jpg]

При подаване на газ тракането си остава, обаче с по силна честота.

Мерси предварително.

Ники
Reply

#2
Колега много малко хора имат такъв автомобил като твоя(2011г) и едва ли ще получиш някаква информация.Направо отивай в Мотото и им прави рекламация-нали е гаранционна.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Разбирам. Искаше ми се евентуално да чуя някакво мнение, защото съм сигурен, че в Мотото ще започнат да ме баламосват нещо и ще трябва да се аргументирам.
Reply

#4
Варненци имахме възможността да тестваме новото С 60 2.0Т 2012 и мога да споделя че нищо не му тропаше и остави поне за мен безкрайно добри впечатления.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Ако се не лъжа това е някакъв вид горивна помпа. Май от нея идват всичките беди. Wink
Reply

#6
Мерси за отговорите и коментарите. 100% съм сигурен, че тия от Мотото ще ме убеждават, че всичко си е в нормите, но да видим. Надявам се скоро да имам повече свободно време да им я оставя и ще пиша какъв е бил резултата.
Reply

#7
Колега пиши да видим какво е станало.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#8
Запазил съм си час за Вторник от 13:00, така че по-рано от тогава няма да имам ъпдейт Smile
Reply

#9
Оставих колата днес. Относно тази част ми казаха, че е нормално да издава този тракащ шум. Казаха ми и как се казва въпросната част, но нали съм си умен и забравих. Някаква абревиатура беше, нещо от сорта на ГП... и още една буква Smile. Но като цяло и част от директното впръскване на гориво. По шумната работа на двигателя било, защото директното впръскването на гориво е под 60 бара налягане за този двигател, докато при нормални други е 3 :roll: . Уж всичко с цел да се изцеди тази голяма мощност ... 203кс

Остана проблема с вибрациите в купето, които ги потвърди механика, че и той ги е усетил. Ще я прегледат из основи за да разберат от какво са.
Reply

#10
Резултата е никакъв. Всичко и било наред и перфектно. Може би проблема е в мен :|
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)