The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quo vadis !

#1
Колеги и приятели,
Една моя стара идея мисля , че е време да намери своето обсъждане и решение евентуално.
Какво мислите да осъществим поредица от лекции в часовете по безопасност на движението на децата в училищата , по тематика за Волво и системите за сигурност въведени през годините...

Като това може да се направи с помощта на Министерството на образованието след подготвен проект и със спомоществователството на Мото Пфое !

Поздрави
Мевдо
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#2
Идеята е супер подкрепям я. +1
От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав
Reply

#3
+1
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#4
+1,че плюс едно, абе ей щъ т'ва да не е някаква математика за първолаци? Идеята е супер, да се действа преди да се се сетили и от другите марки, все пак Волво е колата на сигурността. Поздрави на всички и организация за среща с МП, за съгласуване на начинанието Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#5
Изключително добра идея ! Аз съм ЗА!
Reply

#6
+10
Reply

#7
Идеята е прекрасна,въпроса е - имали хора с повечко свободно време и ораторски способности... за реализацията и Wink
Поздрави!
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#8
Ами нека всеки , който има желание да участва като лектор да го заяви !
За всеки град в който има и един мераклия си струва да се направи проект.
Също така трябва да набележим опорни точки в съдържателната част на лекциите , които ще подготвим, например - активни системи за безопасност /airbag/ - начало, въвеждане , развитие и прочие...
Триточков колан, отопление на волана и т.н .
Приемат се предложения ....
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#9
Времето ще е проблем за повечето навитаци (поне при мен се оказва така).
Учениците през почивните дни не можеш да ги събереш посмъртно. Подобни лекции са приложими основно в "ЧАС НА КЛАСА" който обикновено е сряда, последен час (7-ми най-чсето) и присъствието обикновено е под 50%.

Така, говоря тези неща, не за да кажа "няма да стане" а за да дам и още една насока на мислене - предвирелно популяризиране на въпросните лекции по начин по който ще се привлече вниманието и интереса на подрастващите бъдещи водачи.
Идея 2: Тези лекции да се осъщестяват пак по време на "часа на класа", но да речем не за един клас а за 11-и и 12-и клас всички паралелки. Подобно нещо може да става в аулата или физкултурния салон. Те даскалите си знаят за всяко училище къде и как се провеждат масови лекции. Не е зле да се предлагат и награди. Да оставим лакомствата настрана - 11-и и 12 клас са на по 17-18 че и 19 години. Не ги блазнят шоколадчета и дъвчащи бонбони ...
И пак всичко опира до желанието на директора и класните ръководители. Ако те имат желание да се случи, ще мобилизират учениците, ако не в залата ще има 10 човека (все файда де ама...)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#10
Вильо, в по-малките класове имат със сигурност часове по безопасно движение , трябва да се уточни 4 или 5 клас нещо такова , а за по-горния курс може по твоя начин. Но всичко още е идея , трябва да се подготви проект, в който да се предвидят точно и аудиторията и предназначението на лекциите и явно нещата дето например инспекторите по образование ще споделят - в кои училища , в кои паралелки и т.н.
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)