The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
колко гори вашето Volvo S40 D

#11
да ви кажа зависи доста и от качеството на нафтата,ако заредя \"ОТ СКЪПАТА\" (тук където живеа в españa има също и по скъпа нафта 10ПЛЮС) разходут ми пада на около 5 на извънградско. В БГ с нафта от петрол :о ....Лошо стига до 7,5-8 на 100.
А за гумите....като купих колата беше с Continental , после и сложих good year....сега съм с Michelin....горенето е почти еднакво с всичките.От тези 3 марки ....мичелинат си е мичелин вече карам с тях 30 000 км. имат поне за оше tolkova
Reply

#12
joro74 Wrote:Continental са по-добри и никога не са произвеждали галош като Michelin Energy!

Тука според мен си с голяма грешка! По отношение на пробега и икономията на гориво няма кой да бие в момента Energy Saver.
Виж за чистото Energy не съм имал допир до такива, но те са педшественика на Saver-a до колкото ми е известно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#13
Ако гумата ме вкарва в аквапланинг при 60 км/ч с ABS колко важен е разхода?!

Имах Michelin Energy Saver на служебен Partner (с такова си излизат от завода), след като ги смених със Sava вече имах гуми. Фирма която може да пусне на пазара такава гума директно ми влиза в черния списък. Каквото не е Energy Saver е хубаво, но такова лайно не трябва да допускат. Ако аквапланинг е цената на 3% икономия на гориво, да си заврат гумите отзад.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
Жоро, сериозно ли говориш, един приятел ги кара 30к мили + на Пежо 206, колкото и да съм се возил с него гумата лепнеше и на сухо и на мокро, ходили сме до Франция с тази кола и обратно в дъжд и сухо гумата се държеше невероятно, за мен това е най- добрата гума при малките и средни класове автомобили, а не само за мен, но ти ме смайваш с това си твърдение. Освен едните да са правени на едно място, а другите на друго, за да им е различно качеството, но е странно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#15
Michelin имат заводи в Франция, Еспанua и Алжир.Качеството на алжирските колкото и странно да звучи е най доброто. Тка че не се учудвам да има разлика в качеството.
Reply

#16
Колеги като става въпрос за гуми, някой да е пробвал Bridgestone?
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#17
Волвото ми дойде с Bridgestone Turanza ER300, прекрасни гуми. Нямаха слабости. Сегашните Continental са по тихи, но Bridgestone не са ме дразнели със шум. Просто като сложих новите и усетих, че са по-тихи.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
zezo Wrote:Michelin имат заводи в Франция, Еспанua и Алжир.Качеството на алжирските колкото и странно да звучи е най доброто. Тка че не се учудвам да има разлика в качеството.

Ако трябва да сме точни имат заводи и в Португалия, Германия и по целия свят въобще са си глобална компания. Моите Мишелини са португалски и са с брилянтно качество, но ми е интересно как реши, че Алжирските са най- качествени, на база тестове или личен опит. Аз вярвам, че една компания от този калибър не би си позволила по- ниско качествени продукти в някой от фабриките си освен ако не отиват за пазари където гумата струва много по- евтино от нормалната и цена. До колкото знам Мишелина е доста по- скъп в България, от колкото аз мога да си го купя тук в Англия. Другото нещо фрапиращо беше една дискусия някъде, кедето един обесняваше, че Румънското Пирели било пълен боклук, не ми е ясно как точно човек който си слага едни от 5 те големи при гумите където разликите са малки решава, че точно Румънското е боклук. Странна е прдубедеността на Българина!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#19
относно това за качеството на гумите.Работаи в trelleborg фирма за произвидство на всякакви продикти от каучик- шарнири, тампони, маншони и много други ( за жалост не и за гумени оплютнения) при произвидствито на продукти от каучук се използва кварцов полимер ...и един някакъв си изотоп извлечен от кварц.В Алжир кварц много , кварца зе извлича от пясъка в алжир е доста от захара и т.н. това е общо взето обясненията защо алжирските са най добри. А относно португалските мичелин.....се правят от фирма group Tristone flautech spain ...самото име говори само по себеси ...и взе пак продължавам да твърдя - michelin sa si michelin
Reply

#20
забравих да добавя ...мисля че нещо важно . фирмата в която рабития е шведска, много често зависи от продукта които правим слагаме логото на централата в sweden и надпис made in sweden ...Просто това го оставям без коментар ...предполагам, че в секи един голям мултинационал става същото..
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)