The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нещо се развали, но незнам какво

#21
грешка
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#22
Брях, за какво ще гърми на газ? :?: :!: Confusedhock: Когато вземах книжка се учех на един Hyunday Accent и когато се пуснеше рязко съеденителя ставаше точно това. Обаче на тази кола за какво. Сега, ти смени ли сензора за положението на разбределителния вал? Нулирай всичко и пак карай. Забравих да те питам: как точно се появи този проблем, колата била ли е пипана от някой друг малко преди да стане това нещо? Имаш лампа която да ти свети на таблото, като например зелена с буквата ламбда, ако нямаш значи или лампата там е изгоряла или сигнала се губи за малко.
Дай да направим най-елементарното ако не си го правил скоро: Вземи спрей за почистване на контактни повърхности и диелектрическа грес, такава дето се слага в куплунгите и предпазва. Чистиш, пълнеш с грес и свързваш пак. Нещо ми се струва че е бутано по колата ти, иначе не виждам за какво. Между другото грешката за MAF сензора се е записала заради това че се е изгубил вакуума. Колата ти заради това е изгаснала, т.е. ако изплюе маркуча и въздуха не минава през сензора и показанията се променят пише че е MAF-a, дори и сензора да е наред после. Така че пак нулираш и караш. Ама това така да гръмне ми се струва нещо газовото там, има ли регулатори на налягане, дюза да не е изпуснала...защо не го попрегледаш при някой дето разбира?
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#23
Колата не е пипана. Никои нищо не е правил по нея. Да смених датчика и тези грешки са с новия датчик. Иначе гърменето на газ ложе да е от много неща.....кабели свещи капачка палец и т.н. С контактен спрей съм изчистил буксите и на двата датчика, но не съм слагал диелектрична грес. Трябва да видя къде продават и да купя да пробвам. Снощи като сенприбрах изтрих грешките пак и са днеска пак ще карам да видим какво ще се запише. През цялото време се съветвам и с моя автомонтьор. Той разглабя и сменя датчиците, но и той няма идеи вечи..
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#24
Какъв точно спрей си ползвал за конекторите?
Аз от години за всякакви електро-контакти ползвам това: http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=10852

След като напръскаш със спрей, няколко пъти включи и изключи конекторите, за да помогнеш на окисленията (ако ги има) да паднат. Няма да е лошо по същия начин да третираш и конекторите на самите компютри.
Друго, което ми идва на ум, е да провериш с омметър самите връзки от конекторите на датчиците до конекторите на компютрите. Преди време имах подобен проблем с прекъсната връзка на единия от датчиците на климатика в купето.
Ако нищо дотук не помогне, остава проблема да е в самите датчици, според мен.

С греста не бързай, нека първо нещата се стабилизират.
Reply

#25
Снощи като четох грешките и след това пак ги изтрих. Днес навъртях още около 80 км и сега прочетох грешките и да не повярваш...грешки няма. :o Най-интересното е че не съм правил нищо по колата :roll: Възможно ли е снощи като ми гръмна газовата и се извади централния маркуч (големия) на вакумите и ми изгасна колата тогава да е записало грешките? Най-вече тези на А6 2-1-4 и 3-2-4? Дано е от това защото е време да се намери решение на този проблем......вече 4 години :evil:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#26
Добра новина. Покарай и проверявай за грешки. Нов ли е сензора или втора ръка, този дето го смени? Почисти куплунгите на компютъра и крачетата. Не използвай агресивни спрейове. Ако не се лъжа крачетата на кутията на компютъра са посребрени, затова. Виж Wurth какво имат. Мой съвет, ако на спрея не пише прозведен в САЩ или Германия, или правилна държава не вярвай много. Този , който е дал колегата е Холандия, нали така? Знам че съм краен и даже глупав ама аз така правя.
RPM сензора от МП ли е?
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#27
RPM е марка FACET, а camshaft sensor е втора ръка. Ще видим ще покарам още и ако не се появи грешка изобщо нищо не мисля да барам :lol:.....че като си знам късмета ще прецакам нещо :evil:.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#28
Май че всичките ти бели идват от гърмежите ти на газовата уредба! Wink
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#29
Проблемите не идваха само от газовата. С газова съм от лятото, а проблема го имам откакто я имам колата (4 години), но не се беше проявявал толкова сериозно, че и в движение да ми гасне. Ще видим, ще се кара и дано няма повече проблеми.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#30
Аха, ето едно нещо Big Grin Давай всичко ще си кажеш Smile Wink
Първия ми въпрос е дали си сменял ангренажен ремък и правилно ли е зацепен, и преди колко време го прави, и каква марка ти е ремъка. Gates ако е дават различен пробег спрямо годините на 8хх. Както и да е. Сигурен съм че отговорите са ти положителни, но да питам. Има ли възможност да погледнеш зацепването? Усетил ли си промяна в мощността от скоро, дори ако щеш да има повече мощност колата.
Досадни въпроси, обаче възможно ли е да е приплъзнал ремъка според тебе? Аз бих проверил зацепването, прави се много бързо и лесно.

Много особен проблем за място където трябва да преобладава вакуум.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)