The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с осветяването на таблото

#1
Здравейте,имам 850 2.0L 20V комби ,на което от известно време не му свети таблото и контролните прибори.Или ако светне след малко изгасва.Изчистих всички ел. връзки на ключа ,на реостата,на бушона и т.н. с спрей за такива контакти.Огледах всички връзки и кабели ,и не открих нищо.Ако някой има опит с подобен случай, то моля да ми сподели как се е справил.Благодаря предварително. П.П. Утре ще проверя ,какво ще ми каже и компа на колата. Wink
Reply

#2
Всичко едновременно ли угасва или отделни лампи? Стрелките как се държат?
Двата конектора на самото табло пръскал ли си ги?
Reply

#3
Угасват всички лампи които осветяват таблото,ключовете на климатроника и другите бутони.Иначе всичко останало си работи.Съмнявам се дали не е ксенона и диодните лампи на габаритите да правят нещо на компа.
Reply

#4
Скоростомера и другите прибори си работят и проблема е само в осветлението, така ли да разбирам?
Пробвай да напръскаш и да размърдаш няколко пъти от край до край потенциометъра за регулиране силата на осветлението. Спрея, който ползваш трябва да е почистващ, за електроника, друг в никакъв случай!
Reply

#5
Почиствах го този потенциометър , но не помогна.
Reply

#6
Аз имах същия проблем и просто дадох потенциометъра на късо!
Няма човек, няма проблем!

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#7
Колега NASKO1973 би ли качил снимка ,за да видя кои точно клеми от куплунга си дал на късо.Защото малко съм скаран с токовете.Благодаря ти предварително.
Reply

#8
Сори, ама вече колата е продадена и не мога да предоставя снимков материал.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#9
Нищо,благодаря все пак.
Reply

#10
Виж от някоя морга си сложи потенциометър и ако всичко ти светне,което е много вероятно го плащай и си ти.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)