The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Информация за Volvo S40

#21
Garrett17 е с прменлива геометрия, но за 15 е възможно и да не е. Зануляването на сервизния интервал и диагностика може да спретнеш със софтуер на Бош, за този от VAG мисля, че няма да стане. Загубата на налягане в горивната система е кофти работа, понеже може да се стигне до там, че да ти загасне във време на движение и номера да ти го спретне примерно при изпреварване и да те вкара в приключение. Много трудно се диагностицира този проблем и дори имам познат, който си продаде колата именно заради това, че на два пъти се видя в чудо.
Reply

#22
Петър Ангелов Wrote:Здравейте на всички колеги във Форума, желая Ви много безаварийни километри.
От петък съм собственик на Volvo S40 1.9 DCi,115h.p.,2002г. Като цяло съм много доволен от автомобила,тъй като предишния собственик го е обслужил напълно,има 2 комплекта гуми на 16" оригинални джанти.
И така да задам въпросите си, тъй като съм напълно невеж в областта на Volvo.
1.Топката на скоростния лост е обелена от дясната страна.Четох няколко теми,но кой е най-удачния вариант.Мисля си за цялостно претапициране на кожата и топката(сега са в сивата гама):https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater.
2.Окачването ми се струва малко твърдо и стегнато,колата стои като залепена за пътя и реагира моментално,дори и на най-малкото движение на волана.Не съм питал собственика,но като гледам други S и V 40 ми се струват малко по-високи.Възможно е да е с по-къси пружини,но малко ниска ми идва за зимата.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater
[Image: photo.php?fbid=531284130225143&set=pb.10...=3&theater]
[Image: photo.php?fbid=531284130225143&set=pb.10...=3&theater]

3.Другия ми проблем е с рамото на шофьорската чистачка.Опира във капака.
4.Разхода,който ми даде пълна-пълна за 100км (20 градско и 80 извън),беше 6,4 литра с Ромпетролска нафта.
Общо взето е това,очарован от марката (и от парното - уникално).Моля да споделите впечатление от окачването,решение за скоростния лост и какъв е нормалния разход за този мотор.
Честито колега пожелавам ти безаварийно каране. Ако това е volvoto на снимката и аз го имам от преди година точно копие 1.9D/115/2002/ . За топката на скоростния лост не мога да ти помогна . Относно окачването не бих казал твърдо а стегнато , лятото карам с 16/205/55 а зимата15/175/65 разликата е минимална .Просто го приеми такова , но е много по стабилно .И аз зимата останах разочарован че на малко по голям сняг опира в кората на двигателя и е малко дразнещо, но никъде не съм за буксувал. Не знам защо разхода на гориво на всяка бензиностанция е различен . най добър на лукойл -5/5.5 и климатромик6.00 комбиниран стигал съм и до 8 градско, много голямо значение има и колко ти е тежък крака . Експериментирай с бензиностанциите пробвай и shell. Ето ти и една добра добавка за комънреъл <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408">http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408</a><!-- m --> . успех
Reply

#23
Привет колеги.Днес направих зареждане,след само градско шофиране и резултата е 10,2/100 при положение, че тази година зимата е топла,няма сняг и прочие.Нямах записани грешки,освен загубата на налягане(прави ми впечатление,че върти повечко от TDI-то VW)
Съвет към какво да се насоча - добавка,филтри,дебитомер ???
Reply

#24
За загубата на налягане, без диагностика от някой дето разбира от комън-рейл дизели няма да мине. Излишно е да гадаем там, не е често рещан проблем за да го отгатнем от първия пут.

Иначе, за последните 3 седмици съм минал 150 км само градско като нямам преход над 4 км. Все до магазина (1км), детето да закарам, до познати/кафенета/мола все по 3-4 км .. паля и още не напълно загряла и аз пристигам и гася, седя и по светофари за тия няколко км. Преди да нулирам като зареждах миналата неделя, борд компютъра показваше разход 10.0/100. Незнам как го смята, но за това 'градско' дето го карах не смятам разхода за нелогичен. Ако извънградско е добре, значи причината едва ли е в колата :lol:
2004 Volvo S40, 1.9D, 102 hp - D4192T4
Reply

#25
Nordic Wrote:За загубата на налягане, без диагностика от някой дето разбира от комън-рейл дизели няма да мине. Излишно е да гадаем там, не е често рещан проблем за да го отгатнем от първия пут.

Иначе, за последните 3 седмици съм минал 150 км само градско като нямам преход над 4 км. Все до магазина (1км), детето да закарам, до познати/кафенета/мола все по 3-4 км .. паля и още не напълно загряла и аз пристигам и гася, седя и по светофари за тия няколко км. Преди да нулирам като зареждах миналата неделя, борд компютъра показваше разход 10.0/100. Незнам как го смята, но за това 'градско' дето го карах не смятам разхода за нелогичен. Ако извънградско е добре, значи причината едва ли е в колата :lol:

Благодаря ти много колега,че ме успокои за разхода.Явно трябва да се примиря с 10/100 в града,макар да не ми се иска. :roll:
Иначе ще поразпитам за сервиз,където разбират от Комън-рейл.Дано не е нещо сериозно Sad
Reply

#26
Колеги,вчера половин ден се занимавах с колата и по-точно с почистване на дебитомер,ЕГР и входящия колектор (докъдето стигнах).Смених въздушния филтър и обезмаслих двигателя,за да видя откъде идва теча на масло,но на пръв поглед е малко по-надолу от ЕГР-а , от някаква малка метална тръбичка.
Като цяло автомобила,стана малко по-пъргав,но забелязвам, че на моменти мощността не е на 100%!!!Понякога мощността се развива плавно и дърпа доста добре,а понякога я няма в ниските,дърпа между 2000-2800 и после пак я няма.
Освен това ми се струва,че колата ръмжи повече отколкото трябва,когато е на скорост.Иначе на място е тиха,все едно нещо я мъчи.
ЕГР-а се оказа нов,а входящия колектор,както предполагах доста задръстен,въздушния филтър също.
Друго,което ми направи впечатление е, че когато е студе напали,малко по-бързо отколкото като загрее,тогава пали на 2-рото превъртане,а когато я изгася се чува една бръмчене отзад в ляво!
Сега съм сипал добавка за почистване на горивната система на Бардал и ми се струва,че има доста положителен ефект,ще видим като изгоря целия резервоар.
На какво може да се дължи тази загуба на мощност(в рено сервиз,откриха записана грешка в загуба на налягане,но казаха,че после не се появила).
Освен това ми се струва и че разхода никак не е в норма,защото ~11 в града и 6,8 извън при леко каране са си доста,все пак не карам V8 200к.с.!
Reply

#27
Така,колеги да съобщя развитие по моя проблем.Дори сега в топлото,колата си понагорява, извън града с 90-макс .100/ч.,ми даде разход 6/100,а смесения ми варира 8,2 - 8,6.
Сега в събота ми направи голям проблем.Влизам в населено място,намалям и на излизане на 4-та подавам газ и нищо,3-та пак нищо.Едвам едвам със 70км се прибрах.Откачах маркучите за вакуум и когато откачих,входящия след дебитомера, който влиза в клапана и запуших клапана,турбото се появи.Днес беше добре,а преди малко смених всички маркучета,защото имаха точки и изглеждаха амортизирани.
Разбрал съм се с майстор,който се препоръчва във форума,но на човека са му обрали сервиза и сега чака ново оборудване.
Откакто се случи това забиване и загубата на мощност,ми свали 1 деление нафта за 30-тина километра(знам,че е много относително,но сега имам чувството че е още по-голяма ламя)
Никакви идеи,какво да погледна,докато чакам за диагностиката?
Reply

#28
И аз имах преди няколко седмица подобен проблем изразяващ се в загуба на мощност:
може да видиш темата тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=25497&hilit=%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82+%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 1%82%D0%B8</a><!-- m -->

Тъкмо щяхме да сменим с един услужлив колега от форума дебитомерите и всичко изведнъж си дойде на място?!? До момента всичко е нормално, но предполагам по някое време пак ще се прояви този проблем.
Появи ли се по-силно пушене като влезе в този режим?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#29
Колега при мен, нямаше мощност при никакви обороти,просто беше в състояние на чист дизел,закачил камион отзад.
Днес след смяна на маркучите,пали и гасне по-добре, но я няма мощността на колата.Честно казано,нямам търпение да я занеса на специалист!
Reply

#30
Здравейте отново колеги,
след диагностика и тестове по колата, смених вакумния клапан,поради липсата на мощност и 4-та дюза,заради многото излишна нафта и трудното палене.През това време,колата продължаваше да гори доста в града около 10/100,тъй като извънградските засичания(пълно-пълно) ми дава 5,2-,5,3, а смесен цикъл точно 8/100!
Сега колата има доста по-добра динамика,но все още има нещо, което не ми харесва.Ако мога да го опиша така, при подаване на равномерна газ колата започва да дърпа и изведнъж започва да губи малко мощността,като пак си набира,но по-слабо. Извънграда понякога,когато я настъпя има малко ускорение, връщам 2-3 пъти газта и изведнъж започва да тегли яко.Сега не излиза грешката с ниското налягане и вече се чудя откъде можа да е.
Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.Ако има значение, понякога има хубави спирачки, а понякога все едно спирам Камаз(обезмаслих всичко, но не виждам масло по маркучите!!)
Иначе при няколко огледа,Кулер,Турбо, вакуми са ОК.Дебитомер,ЕГР и колекторите са чисти.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)