The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нова кола

#11
revelator Wrote:Хубава работа... Smile

Все пак ще трябва да избера нещо в този ценови сегмент. Опел Астра май ще ми дойде малко скъп, Голф също, а Ситроен и Форд също не се ползват с хубава слава. Сеат - не е зле, но не съм запознат с тези коли изобщо. То май други не останаха Smile
а какъв е бюджета за кола, като говоря за цена за самата кола, без обслужване, регистрация и т.н.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#12
2500 паунда, понеже съм в Англия.
Reply

#13
До колкото съм чувал Seat са си VW така че трябва да са здрави, но до тук ми се изчерпва информацията за тези коли Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#14
revelator Wrote:2500 паунда, понеже съм в Англия.
уникално здрава кола
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201302085256590/sort/default/usedcars/price-to/3000/fuel-type/diesel/price-from/2000/model/civic/make/honda/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/postcode/sw165ly/page/2/radius/1500?logcode=p">http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p</a><!-- m -->
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#15
raceteam Wrote:До колкото съм чувал Seat са си VW така че трябва да са здрави, но до тук ми се изчерпва информацията за тези коли Wink
След ГОЛФ 2 няма здрав VW Wink
В момента от ВАГ групата само Шкода прави сравнително здрави коли, но да не е с "революционните" TFSi двигател или DSG кутия :mrgreen:
Алди не ги включвам, че струват тройно повече и би трябвало да са Премиум ...
Не знам защо не разгледаш някоя японка? Има доста хубави и здрави коли на Мазда или Тойота или Хонда, особено Хонди-те Wink
Не знам колко струват Приусите, но са уникално здрави и сполучливи коли ... дори швабите не успяват да ги счупят и признават, че са много качествени Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Не съм мислил за японска кола, защото поддръжката им е относително скъпа тук. А и не знам швабите какво им правят, но тук със сигурност ги чупят със смяна на масло на 20 000 мили Smile
Reply

#17
Dodo 155 Wrote:
raceteam Wrote:До колкото съм чувал Seat са си VW така че трябва да са здрави, но до тук ми се изчерпва информацията за тези коли Wink
След ГОЛФ 2 няма здрав VW Wink
В момента от ВАГ групата само Шкода прави сравнително здрави коли, но да не е с "революционните" TFSi двигател или DSG кутия :mrgreen:
Алди не ги включвам, че струват тройно повече и би трябвало да са Премиум ...
Не знам защо не разгледаш някоя японка? Има доста хубави и здрави коли на Мазда или Тойота или Хонда, особено Хонди-те Wink
Не знам колко струват Приусите, но са уникално здрави и сполучливи коли ... дори швабите не успяват да ги счупят и признават, че са много качествени Wink
Митове и легенди n-та част :evil:
Самият аз карах 4 години Сивик и трябва да кажа, че е чуплива кола, особено окачването, а и гние доста.За тези 4-ри години излезнаха повече проблеми отколкото за 20 години по най-обикновената семейна ладичка!Единствено двигателите на Хондите са наистина добри и икономични, но по една кола не само двигателите са разход.

Приятели, които са с Короли също доста неща изпосмениха, а едната, дето още няма 10 години и гръмна компютъра и автоматика започна да превключва с трясък.
Пък и Тойота са царе на сервизните акции - напоследък през месец взеха да ги обявяват!Това със сигурност не е заради високо качество.

При Маздите положението не е по-различно, а по отношение на ръждата се конкурират здраво с Опел.Една колежка с Мазда 3 смени калниците на 5-та година!Тук, заради тежката и дълга зима има мазди 2005-2006 година, дето са с дупки по калниците.Прави си сметка за какво качество говорим.

Наскоро излезе поредната класация на J.D. Power and Associates с проучване за качеството на 3 годишни автомобили:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/18754-j-d-power-izbra-nai-nadejdnite-avtomobili/">http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... vtomobili/</a><!-- m -->

Както сам можеш да се убедиш, качеството е катастрофално зле при всички производители и за тези 3 години почти няма автомобил, дето да не се е счупил минимум веднъж, че и повече!
Миналата година любимата марка беше със 108 проблема на 100 автомобила, а сега е със 149 проблема/100 автомобила.

Виж и здравите Тойоти, Хонди и Мазди как са, преди да пишете откровени глупости.Или пък просто натъснете бутона обновление, за да влезнете в този век, а не да си мислите, че още сме някъде през 80-те или 90-те, ранните при това!

Съжалявам за по-острия тон, ама съм се наслушал на подобни контестации, нямащи нищо общо с реалността!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#18
Ех, Revelator - разполагаш с бюджет колкото една месечна заплата там на острова и си го ударил на страшно чудене.
Тук в Бг за една наша заплата ако имам зор взимам първото возило за ушите и си го търкалям, докато грохне Wink,
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:
raceteam Wrote:До колкото съм чувал Seat са си VW така че трябва да са здрави, но до тук ми се изчерпва информацията за тези коли Wink
След ГОЛФ 2 няма здрав VW Wink
В момента от ВАГ групата само Шкода прави сравнително здрави коли, но да не е с "революционните" TFSi двигател или DSG кутия :mrgreen:
Алди не ги включвам, че струват тройно повече и би трябвало да са Премиум ...
Не знам защо не разгледаш някоя японка? Има доста хубави и здрави коли на Мазда или Тойота или Хонда, особено Хонди-те Wink
Не знам колко струват Приусите, но са уникално здрави и сполучливи коли ... дори швабите не успяват да ги счупят и признават, че са много качествени Wink
Митове и легенди n-та част :evil:
Самият аз карах 4 години Сивик и трябва да кажа, че е чуплива кола, особено окачването, а и гние доста.За тези 4-ри години излезнаха повече проблеми отколкото за 20 години по най-обикновената семейна ладичка!Единствено двигателите на Хондите са наистина добри и икономични, но по една кола не само двигателите са разход.

Приятели, които са с Короли също доста неща изпосмениха, а едната, дето още няма 10 години и гръмна компютъра и автоматика започна да превключва с трясък.
Пък и Тойота са царе на сервизните акции - напоследък през месец взеха да ги обявяват!Това със сигурност не е заради високо качество.

При Маздите положението не е по-различно, а по отношение на ръждата се конкурират здраво с Опел.Една колежка с Мазда 3 смени калниците на 5-та година!Тук, заради тежката и дълга зима има мазди 2005-2006 година, дето са с дупки по калниците.Прави си сметка за какво качество говорим.

Наскоро излезе поредната класация на J.D. Power and Associates с проучване за качеството на 3 годишни автомобили:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/18754-j-d-power-izbra-nai-nadejdnite-avtomobili/">http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... vtomobili/</a><!-- m -->

Както сам можеш да се убедиш, качеството е катастрофално зле при всички производители и за тези 3 години почти няма автомобил, дето да не се е счупил минимум веднъж, че и повече!
Миналата година любимата марка беше със 108 проблема на 100 автомобила, а сега е със 149 проблема/100 автомобила.

Виж и здравите Тойоти, Хонди и Мазди как са, преди да пишете откровени глупости.Или пък просто натъснете бутона обновление, за да влезнете в този век, а не да си мислите, че още сме някъде през 80-те или 90-те, ранните при това!

Съжалявам за по-острия тон, ама съм се наслушал на подобни контестации, нямащи нищо общо с реалността!
Колега, винаги съм се изразявал максиално обективно, но и винаги има изключения при всеки един потребител!
Как да знам, че си попаднал на правилно екплоатиран автомобил и наистина си имал проблеми, а не се били продиктувани от немърливостта на предишния собственик? За съжаление няма гаранция при 90-95% от старите автомобили, затова бях написал, че е важно как е поддържана и екплоатирана колата, а не толкова кой я е произвел.
Баща ми си купи чисто нова Мазда 1995 год. През 2002 год. я откраднаха и доста малко неща беше сменил по нея, но влизаше само в сервиз на "Мазда" за обслужване, тогава беше в Божурище. Преди кражбата беше успял да измине около 190 000 км с нея.
През 2005 год. си взе Авенсис D4D мотора, пак нов, до момента е на 180 000 км и единствено смени една дюза на 110 000 км. Окачване, скорости, съединител и т.н. не са пипани до момента. Но пак - колата се обслужва само в ТМ Ауто.
Аз лично до преди 6-7 год. карах стари коли, предимно внос от Италия или др. държава. Преди 5 год. купих buy-back италянска кола на 1 год. от официалния представител и я продадох миналата година. За смяна на части по нея съм дал не повече от 200 лв. за всичките 4 год., другото са масла, филтри и т.н. Купувах ги от Серес или Солун, а тук в проверен сервиз ги сменяха. Продадох я на едно момиче, което вече над 15 000 км я кара и само нафта налива, както и сменя масло.
Миналата година си взех ХС90 от МП, върнат и проверен автомобил. Обслужиха го преди продажбата и смениха разни дребни неща. Вече над 12 000 км само нафта зареждам. Правих му няколко софт ЪП-грейда, но само в МП!!! Когато дойде ред за обслужване, пак ще заложа на тях.
Като цяло закупуване на върнат автомобил от представител, който е проверен и обслужен, е по-скъпа първоначална инвестиция, но определено излиза по-евтино във времето Smile
Както бях споменал, карал съм и френски коли. От нови, обслужвани редовно в официален сервиз. Пазя служебното и като свое, защото мен вози, а имам семейство с 2 деца, не мога да ги оставя сираци, защото съм решил да мина през някоя дупка с 100 или да не вкарам колата на време в сервиз.
Карал съм и немски - Опел, пак не съм имал проблеми.
Сега карам Шкода, отново нямам оплакване. За двигателите на ВАГ групата знам от други служебни Шкоди с бензиновите мотори и онези с DSG кутията - абонирани са за сервиз ... така че като цяло имам обективен поглед над нещата ... затова залагам при покупка на по-скъпи, но пазени коли.
Масови потребителят, защото ситуацията с доходите ни е такава, купува "изгодно" евтини коли, които имат доста проблеми. После се започва едно обикаляне по непроверени сервизи, закупуване на части и т.н.
Някои хора биха ме нарекли балък, защото давам повече за нещо, което може да се намери по-евтино, но аз смятам, че животът и сигурността и на семейството ми е по-важен, а определно безценен!

Е, да си задам сега въпроса - кои марки коли са скапани и кои не?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Dodo 155 Wrote:Е, да си задам сега въпроса - кои марки коли са скапани и кои не?

и аз точно това щях да пиша, че аз като го чета излиза че или лексус или да си карам колело , че другото всичко е брак. в крайна сметка за 2 500 паунда е тавана на колегата, предполагам че и той няма нищо против да се вози в Лексус ама с 2 500 паунда.....
в случая не става въпрос за перфектна кола, а за "най - добрата " кола за 2 500 паунда
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)