The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 въпроса за S40

#1
Имам 2 въпроса:
1. Как се свалят тия врътки дето съм ги оградил в червено ?
2. И защо на двата въздухопроводи над тях винаги духа студено на страничните духа топло там студено :?:


Attached Files Thumbnail(s)
   
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#2
   
Здрасти, отстрани подпъхваш нещо тънко и вадиш целия панел, който е на щипки. Под него се откриват болтовете.
Относно втория въпрос - и при мен е така, някой тук беше обяснил подробно, не помня в коя тема, но запомних, че оттам винаги влиза свеж въздух отвън.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#3
Демек това със студения въздух няма оправия Big Grin
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#4
На втория въпрос - предполагам, че на този принцип е измислено парното на колата. Поне в книжката на предишната ми кола (Астра Г) пишеше, че от централните въздуховоди винаги духа по-хладен въздух, за да охлажда главата на водача като мярка против умора и заспиване зад волана.
Ще използвам темата, за да задам още един въпрос (надявам се, че авторът на темата няма нищо против): има ли някакво предназначение това, което съм оградил с тъмночервено на тонколоната вдясно?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#5
Благодаря за информацията колеги Smile Това си нямам и на идея дали има някаква функция и на мен ми е интересно някой колега, ако знае да сподели Smile
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#6
Грубо казано това е част от климатроника.
В него има датчик за слънце или осветеност и светодиода от алармата.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#7
Да, това е датчик за осветеност. Засича когато в таблото грее слънце и коригира климатроника да духа като за слънце в таблото.

Когато копчето между средните духалки е на топло (червено) - през тях духа смесен топъл въздух с външен за да духат по малко топло отколкото другите, когато е на студено (синьо) смесва въздуха с директен въздух отвън. Когато си на климатик и на синьо през средните въздуха е по-топъл отколкото през другите духалки.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
dilana Wrote:Грубо казано това е част от климатроника.
В него има датчик за слънце или осветеност и светодиода от алармата.
Не съм го видял да свети или мига досега :roll: . И всъщност за каква аларма става дума? Моето волво си има две дистанционни, но не мисля, че има и заводска аларма.
Reply

#9
И моето няма заводска но диода е там и си мига като я заключа
Честно казано не знам къде е вързан
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#10
Диода на заводската аларма е там на колите със заводска аларма. Ако мига значи има заводска аларма, но не можеш да я тестваш без да почупиш колата. Има двойно заключване и номера със заключване на отворен прозорец и отваряне през прозореца не става. Когато алармата се активира отварянето отвътре се блокира. Отключването с ключ деактивира алармата, заводската аларма няма датчик за клатене, тропане и т.н., не писка при отключване и заключване. Разбира се, че има аларма само когато наистина крадат колата.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)