The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Изведнъж появяващ се бучащ звук при високи об. (4000+rpm)

#1
Здравейте, удеже просто ей така реших да направя едно 0-100 с повече газ и ряз и забелязах,че докато ускорявах на 2-ра се чу един СИЛНО бучащ звук във високите обороти, който веднага изчезна като намалих оборотите... При по леко ускорение не се появява мисля.. Само при пълна газ и високи обороти... Много силен звук...Направо викам кво стана Б*ти...Все едно ме подминава мотор на 8000 оборота... Повече не ги вдигнах оборотите за да не рискувам... :x

Звука от сравнително тих стана адски силен и бучащ... :x
Мнения? Дали може да е от катализатор (запушен) ... DPF ?
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
ами при мен имаше такова бучене от разбит лагер на климатроника плюс паразитни ролки- след смяната им в колата вече не се чуваше гък - даже дразни така Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
ВИДЕО: - Забележете на 1-ва и 2-ра скорост към 4000 оборота звука как се променя изведнъж...:
http://www.youtube.com/watch?v=X32gnNPrU...e=youtu.be
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#4
bell Wrote:ами при мен имаше такова бучене от разбит лагер на климатроника плюс паразитни ролки- след смяната им в колата вече не се чуваше гък - даже дразни така Wink

Дали е нещо такова? Ако беше това, мисля,че при форсиране на място и натиснат съединител също щеше да се чува бумтенето...Удеве пробвах на място и натиснат съединител, всичко е наред...До 4000 и нещо оборота.. Обаче при ускорение и то по-сериозно го има този проблем....
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#5
Май никой си няма на идея от къде идва това... Sad Дали трябва да се притеснявам....? :|
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#6
И при мен също се наблюдава това явление при ускорение към 3-4000 об/мин.Обаче съм забелязал ,че след около 400-600 км. каране по магистралата ,като че ли намалява и почти изчезва.Което ме навежда на мисълта ,че май наистина е нещо свързано със запушване на катализатора и изобщо изпускателната система със сажди , и след "продухване" се оправя...абе изобщо тия дизели май си искат стабилно каране от време навреме.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#7
Нещо резонира.
Може някое гърне, колекторни тръби и т.н.
Reply

#8
Току що ти гледах клипа в youtube. Моята е бензинова, но и аз го имах същия проблем.
Оказа се едно от средните гърнета (това преди най-задното). Смених го с поръчково от неръждавейка (ауспуси Лазаров, има тема за него) и всичко млъкна.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#9
Yankov Wrote:Току що ти гледах клипа в youtube. Моята е бензинова, но и аз го имах същия проблем.
Оказа се едно от средните гърнета (това преди най-задното). Смених го с поръчково от неръждавейка (ауспуси Лазаров, има тема за него) и всичко млъкна.

+1 глас. Моята също е безнин/газ и вътре в гърнетата всичко беше изядено от газта, иначе външно са като нови, смених ги 150лв двете средно и задно и този звук е вече спомен.
Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vsgvision.com">http://www.vsgvision.com</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)