The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пътуване до Полша с Волвото

#31
dannybo Wrote:
tony_RZ Wrote:Здравейте колеги,
Предстои ми пътуване до Варшава с колата в края на месеца и се нуждая от съвет от къде да мина. Маршрутите от гугъл са няколко като съм се спрял на два варианта. През Сърбия-Унгария-Словакия-Полша или Румъния/през Дунав мост 2/ Унгария- Словакия-Полша. От къде ще ми препоръчате да мина и къде какво се плаща по пътя? За Румъния чух че има нов двупосочен път през Видин Калафат и нагоре без да се минават Карпатите до Унгария. За сръбската граница чувам само митове и легенди за митничари и полиция.

Колега, Тони, добре си дошъл във Варшава. :lol:
От известно време живея там и ако имаш нужда от помощ или търсиш компания, драсни като тръгнеш да идваш.
Иначе за пътя, препоръчителните варианти са два. Изпробвани са лично и двата, както и много други неудачни.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/jN0Ab">http://goo.gl/maps/jN0Ab</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Чехия(винетка), Полша(нито винетка, нито тол такси).
Този маршрут е по-дълъг, но е по-бърз и е само по високоскоростни пътища. Най-малко съм изморен, когато минавам по него.


<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/NI1Mr">http://goo.gl/maps/NI1Mr</a><!-- m --> - Сърбия(тол такси), Унгария(винетка), Словакия(винетка), Полша (две тол такси след Краков - общо 9 лв.).
Този е с над 100 км по-къс, но е по-бавен и изморителен. В Словакия и в Полша до Краков е с по една лента в посока в по-голямата си част. А камиони колкото искаш по него.....

В Полша не прави грешката да минаваш по друг път, освен по Ченстохова-Варшава (и двата по-горе са по него). Този е най-бърз и удобен. Води се скоростен с по две ленти в посока, а на доста места е и магистрала. Правил съм опити за по-къси маршрути през Словакия и Полша, но винаги съм съжалявал. В Полша няма много магистрали и ако хванеш обикновен натоварен път можеш да си пътуваш 300 километра над 5 часа. От село в село и във всяко село радар :mrgreen:
По пътищата имат в пъти повече стационарни камери от нас. Но теб това не те касае щом си с БГ номер. Хубавите вериги бензиностанции са BP, Statoil, Shell и Orlen.
Във Варшава се приготви за много натоварен трафик и тапи на изходите на града, поради огромния брой светофари, които не знаят какво е зелена вълна. То и на високоскоростните пътища ще имаш много срещи със светофари.
С приятелката ми от София до Варшава сме за около 19-20 часа със спиранията, като се сменяме през 3-4 часа. Тръгваме към 4-5 сутрина и в полунощ на същия ден сме си вкъщи. Ти ако ще шофираш сам, по-добре преспи някъде около Будапеща.
Това се сещам засега.
Бая пописах като за първи пост, но Волвото идва другата седмица и трябва да се отчетем във форума :lol:

Колега можеш ли да ми кажеш откъде да си купя винетка за словакия и чехия :?:
Reply

#32
Винетки - на ГКПП-то. Или на първия павилион след границата. Предлагат за двете държави.
Най-странна ми беше винетката на Унгария - една дълга касова бележка...без стикер.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#33
tony_RZ Wrote:Колега можеш ли да ми кажеш откъде да си купя винетка за словакия и чехия :?:
В допълнение към казаното от колегата Yаnkov, аз обикновено си ги взимам от първата бензиностанция след границата.
Reply

#34
В Словакия и Чехия платени са само магистралите. Ако минаваш Словакия само транзитно от Унгария към Чехия може да си спестиш плащането. Разстоянието е около 100 км и алтернативният път върви паралелно на магистралата. В Чехия магистралата друса ужасно, има ивици като легнали полицаи през 5метра. Страничните са много по добри, но не знам дали са достатъчно къси и бързи. Провери преди това много добре маршрута и си набележи няколко алтернативни маршрута и тогава решавай дали ще плащаш или не.
Лек път!
Reply

#35
Така колеги ето че се завърнахме живи и здрави и без инциденти от Полша с моя човек и сядам както обещах да пиша пътеписи. Най напред да благодаря на всички отзовали се на моите питания-съветите бяха безценни. И така сряда 16 октомври 20 ч. със заредена кола и навигация, мноого кола вода и леки сандвичи потеглихме към Сърбия в отвратителен дъжд. След Драгоман поради лошата видимост/да са живи и здрави ксеноните дето са ги измислили Big Grin / и липсата на маркировка за малко да изляза от пътя но бързо овладях колата и до границата без проблем. Сръбските митничари нищо не отваряха питаха за къде пътуваме и толкоз. В Сърбия веднага усетих отличните пътища и маркировка и въпреки дъжда не си напрягах толкова очите. Просто гоооляма разлика в пътищата Cry . След 90-100 км се качих на магистралата за Белград и общо взето почти до Варшава само магистрали.Тук е мястото да кажа че се спрях на най-бързия маршрут според навигацията до Полша който се оказа 1660 км от които 1400 магистрали. Спирахме на бензиностанции в Сърбия да заредя/плащах с дебитна карта Visa/ за кафе и тоалетна и така неусетно до границата с Унгария. Поради ранния час обаче вече беше към 2-2 и 30 сутринта митничарите отново попитаха за къде пътуваме, отвориха багажника и приятно пътуване. На границата спрях и купих винетка с форинти, които бях купил предварително от БГ и винетка за Словакия в евро. И така до след Будапеща където вече спряхме на място за почивка с други коли да дремнем час два. Към 7-8 на 17-ти бяхме близо до границата със Словакия и спряхме да закусим и пием кафе. После в Словакия посока Братислава-Бърно пак магистрала. Аз спокоен със винетка на стъклото на темпомат с 120-130 и среден разход от 5,3 на сто Big Grin .Словакия се минава много бързо , няма граници няма нищо.В Чехия същото само спрях на първата бензиностанция за винетка /платих с крони от БГ/. Магистралите верно са им вечни на чехите ама наистина все едно през легнали полицаи караш.Намалих на 100 и така до Бърно.И там първата изненада за нас и навигацията-отбивката която трябваше да вземем за към Полша затворена за ремонт. Брей като се шашнах и навигацията също де Big Grin Взе да ми вика направете обратен завой където е възможно. Спрях попитах работника само дето бъкел не знаеше англииски. Оправихме се като са наложи през няколко допълнителни детелини да минем и пак на магистрала до Полша. Заредих в чехия до горе отново с карта виза и към 12-13 ч. на 17 влезнахме в Полша-пак без граници. За Полша-перфектни пътища-безплатни при това но със страшно нахални шофьори. Непрекъснато ме пресираха в лявата лента да отстъпя или когато исках да мина от дясна в лява не ме пускаха и страшно не икономично каране - газ да изпреварят после спирачки. И така до Варшава където благополучно в 19 00 бяхме в хотела който си го избрахме близо до летището откъдето влезнахме във Варшава.Ей сега видях че много дълъг станал поста но и пътуването не беше кратко Big Grin .Тук е мястото да похваля и колата която се представи блестящо и разхода който ми даде 5,4 среден при средна скорост 96 км. Направо песен. За горивата няма да говоря- това не е мит истина е за качеството на горивата и се усеща по събудените най-малко 6-7 кончета отгоре. Айде, че стана много дълго.Ако имате допълнителни въпроси по пътуването ще отговоря конкретно.
Поздрави
Антон
Reply

#36
Здравейте фенове на маркатаSmile

Отново ми предстои пътуване по маршрут -България, Унгария, Словакия, Чехия, Германия, Полша и обратно/този път с преспиване по пътя/ и съм се зачудил по кой път да хвана - през Сърбия до Унгария и нататък, през Румъния до Унгария и нататък или през Сърбия-Хърватска, Словения Австрия и нататък. Всичко това е както се досещате заради бежанската криза по границата Сърбия - Унгария. Ще съм благодарен за съвети и споделяне на впечатления от шофьори преминали скоро сръбско унгарската граница и въобще от всеки минал последните 2-3 седмици по някой от тези маршрути.
Reply

#37
tony_RZ Wrote:Здравейте фенове на маркатаSmile

Отново ми предстои пътуване по маршрут -България, Унгария, Словакия, Чехия, Германия, Полша и обратно/този път с преспиване по пътя/ и съм се зачудил по кой път да хвана - през Сърбия до Унгария и нататък, през Румъния до Унгария и нататък или през Сърбия-Хърватска, Словения Австрия и нататък. Всичко това е както се досещате заради бежанската криза по границата Сърбия - Унгария. Ще съм благодарен за съвети и споделяне на впечатления от шофьори преминали скоро сръбско унгарската граница и въобще от всеки минал последните 2-3 седмици по някой от тези маршрути.

Преди два дни се върнахме от Хърватска, много леко и спокойно се кара (и бързо), така че може от там, ако решиш...
Иначе през Сърбия и Унгария ще спестиш километри!
На Българо-Сръбската граница чакахме около час и половина, не разбрах защо, но в 12 на обяд, на 38 градуса, беше ад... Confusedhock:
През Румъния никога не съм карал, пътувайки за Европата, така че не мога да дам мнение.
Всъщност, след Ниш май навсякъде след това си на магистрала, нали така...!? :roll:
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#38
Ето на какво попаднах аз : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bulgaren.org/melangebulgaren/2015/09/15/">http://www.bulgaren.org/melangebulgaren/2015/09/15/</a><!-- m -->препоръка-към-българските-граждани-п/
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#39
Мммм да колеги,
Благодаря на отзовалите се. Тръгвам в петък сутринта/ако въобще тръгна/, като засега следейки обстановката с бежанците по-клоня за маршрута румъния-унгария-словакия и нататък и по-малко за сърбия-хърватска-словения и нататък. Ще видим днес до края на деня ще трябва да реша, но определено забравям за сърбия-унгария.
Reply

#40
Привет от Бърно- нашата първа спирка,
Минахме през Румъния- Унгария, по дълго е но не и неприятно за шофиране. Никакъв проблем по границите с Уннгария, Словакия или Чехия, така че дерзайте за Европа Big Grin . П.С Имах проблем с една от гумите и затова по-рано от очакваното се сдобих с 4 нови зимни файърстон за по 200 лв бройката Wink Извод-В Чехия знаят как да спечелят клиенти те си - за 15 мин. бях демонтиран, монтиран и балансиран Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)