The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Всякаква информация относно бъдеща покупка на 850/S70/V70

#11
Карам колата на снимката от две и половина години. Купих я от автокъща в Пловдив. Платих на вносителя само 3000 лева, но със смяната на номера, масла, ролки, предница, демпферна шайба на коляновия вал, амортисьори на задната врата, накладки , два спирачни диска и чипосване плюс застраховки и такси сумата наближи 5000. Не съжалявам за избора. Купето е голямо, удобно, товароносимо, возията - малко твърда. Дизелът има вибрации заради конструкцията на обтегача. Ако тампонът към купето е сменян с ментак и твърд, стават дразнещи при ниски обороти. Плашещ като цена е само демпферният маховик, но той не се скапва толкова лесно. Много здраво окачване. За 35000 не съм сменил нищо след първото охарчване. Неприлично нисък разход на дизел - 5 извънградско, ако караш кротко и 8-9 градско. Бързаш ли, таван няма, но никога не съм качвал над 7 извън града. Части се намират, двигателят е старият петак на Ауди А6 до 97 година. Хваща 6 литра масло и ако не е сдухан, наливаш половин кило до смяната. Като масло е почти всеяден. Карам го с наливна полусинтетика 10-40. Миналия ден платих за смяната 66 лева с филтъра. Още нещо?
Reply

#12
Мерси за впечатленията,
10W40 не е ли малко гъстичко за дизел с турбо? Дали ще смазва достатъчно добре чарковете в турбината? Тази демпферна шайба болно място ли е при дизела? От към нафта капризен ли е двигателя? - не смятам, евентуално ако взема дизел, да го карам с нафта по тънката линия, но все пак и на бензиностанцията не знаеш какво ти сипват.
Reply

#13
Manifold Wrote:Мерси за впечатленията,
10W40 не е ли малко гъстичко за дизел с турбо? Дали ще смазва достатъчно добре чарковете в турбината? Тази демпферна шайба болно място ли е при дизела? От към нафта капризен ли е двигателя? - не смятам, евентуално ако взема дизел, да го карам с нафта по тънката линия, но все пак и на бензиностанцията не знаеш какво ти сипват.
Братле,няма какво да се чудиш,кола и жена на късмет.
Вземи си едно 850 2.0 бензин 143 к.с.,обслужваш го за 300-350 лв. и си "ТИ' човека.
Все пак говорим за VOLVO не за Форд.
Reply

#14
Съгласен съм с tortomanin относно харчовете но бих допълнил и за първоначалното обслужване . Сменят се 3 ремъка и 6 ролки които само като части струват 600-700 лева . Иначе дизела и без чип си има голяма тяга - 291 Nm което си е голям кеф Smile всеки път когато ги усетиш . Извънградско съм го свалял на 4.7 на темпомат със скорост до 80 км./ч. Софийско градско през седмицата 9.4 а в събота когато не е натоварено - 8,0 л/100.
Съединителя с лагер-помпа е 400-600-лв. без труд , а ако се наложи смяна и на демпферен маховик си приготви още 1000-1200 лв.само частта .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#15
Няма да споря за пореден път с Михов колко точно струват ремъците и ролките, моите бяха значително по-евтини, макар че и аз ги смених всичките. Ако караш малко и ролките са добре, можеш да смениш само ремъците. Примерно - караш 40 000 за 4 години и продаваш или просто бракуваш. Тя и без това ще е на 18. С много зор съм продал два големи стари кораба на тази възраст по 1 300 лева. За цените на маховика съм солидарен, не съм сменял, но проверих.
Демпферната шайба май е слабо място на ТДИ от тези години. Обажда се и при четирицилиндровите на Пасат и Голф. Мисля, че е пак заради пустия обтегач.
Маслото съм избрал по температурния диапазон в България. Имам оригиналната книжка с таблици и инструкции, която е от магазина. За съжаление нямам скенер, а и колко от нас разбират италиански. Всеки майстор ще те посъветва да не газираш много колата, преди да загрее.
Няма да участвам и в спора дизел или бензин, самият аз съм имал пет бензинови коли, а тази взех след като не намерих такава, каквато търсех: поне 2.5 бензин. Честно посочих недостатъците. Иначе пък ще се разправяш с газови уредби и бутилки. Пълно щастие няма.
Проблеми с горивото съм нямал, зареждам от ОМВ и Лукойл, рядко от другаде. Не съм палил колата при температури под -7.
Reply

#16
tortomanin Wrote:Няма да споря за пореден път с Михов колко точно струват ремъците и ролките, моите бяха значително по-евтини, макар че и аз ги смених всичките.

И аз , няма да споря с теб колега . В България цената на частите е променлива величина и зависи от много фактори . Маховик и аз не съм сменявал , но поглеждам от време на време цената му дали не е паднала случайно ,има варианти от eBay или от тук , но пак е в този диапазон . На мен много ми харесва S70 и като возия и като екстри , единствения недостатък е , че не е V70 . Smile
Всичко е на късмет - трябва да ти допадне , пари ще се дават за ремонти която и да вземеш . Дизел или бензин - каквото ти харесва Smile .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#17
За 2.5ТДИ - 477лв.(SKF и Gates бяха почти всички части) за части,130лв за труд + 244лв шайбата на коляновия вал,оригинална,тогава нямаше алтернатива в наличност. Дано да намериш читава! Другото са ти го казали колегите. по-горе. Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#18
Благодаря за информацията още веднъж. Повече клоня към бензин с газова уредба, но вида гориво не ми е главен приоритет в търсенето. Евентуално ако ми изскочи някой друг въпрос ще питам.
Reply

#19
tortomanin Wrote:Карам колата на снимката от две и половина години. Купих я от автокъща в Пловдив. Платих на вносителя само 3000 лева, но със смяната на номера, масла, ролки, предница, демпферна шайба на коляновия вал, амортисьори на задната врата, накладки , два спирачни диска и чипосване плюс застраховки и такси сумата наближи 5000. Не съжалявам за избора. Купето е голямо, удобно, товароносимо, возията - малко твърда. Дизелът има вибрации заради конструкцията на обтегача. Ако тампонът към купето е сменян с ментак и твърд, стават дразнещи при ниски обороти. Плашещ като цена е само демпферният маховик, но той не се скапва толкова лесно. Много здраво окачване. За 35000 не съм сменил нищо след първото охарчване. Неприлично нисък разход на дизел - 5 извънградско, ако караш кротко и 8-9 градско. Бързаш ли, таван няма, но никога не съм качвал над 7 извън града. Части се намират, двигателят е старият петак на Ауди А6 до 97 година. Хваща 6 литра масло и ако не е сдухан, наливаш половин кило до смяната. Като масло е почти всеяден. Карам го с наливна полусинтетика 10-40. Миналия ден платих за смяната 66 лева с филтъра. Още нещо?

А как само върви ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Искам пак ... Big Grin Big Grin Big Grin
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#20
Какви са отзивите за 2.0T 160к.с. при S70? С какво турбо се оборудва модела - с високо или с ниско налягане? Евентуално може ли да се намери такава турбина 2-ра ръка или може ли да се рециклира?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)