The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съботно приключение с S60 D5.

#11
Аз досега не съм пипал там. Кой знае и мен какво ме очаква...
Това е състоянието на клапана (и прилежащите му тръби) на колко километра пробег от последната профилактика?
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#12
100 k
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#13
Данке.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#14
това D5 185 коня ли е? аз свалях преди година да чистя ЕГР- а и тръбите около него, и картинката беше същата. при D5 163к има ли такъв дросел, че не съм забелязал? че ако има веднага го свалям за профилактика Smile принципно нямам проблем с вървежа, но съм наумил да свалям турбото да му направя една профилактика( абе той лудия си няма работа) 230 000км са си 230, колко са върнати вече това е друг въпрос.(говоря за моята)
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#15
stefi_pavlov Wrote:при D5 163к има ли такъв дросел, че не съм забелязал? че ако има веднага го свалям за профилактика Smile

...няма :!: И аз нямам, но това не означава , че тая гнъс не е там.При мен 2 пъти годишно си разглобявам и чистя всичко до капака на двигателя.
Това го правих до миналата есен.От тогава съм със затапен EGR, и при отваряне на системата това лято разликата беше видима. Никакви гнъси по тръбите
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#16
caby Wrote:
stefi_pavlov Wrote:при D5 163к има ли такъв дросел, че не съм забелязал? че ако има веднага го свалям за профилактика Smile

...няма :!: И аз нямам, но това не означава , че тая гнъс не е там.При мен 2 пъти годишно си разглобявам и чистя всичко до капака на двигателя.
Това го правих до миналата есен.От тогава съм със затапен EGR, и при отваряне на системата това лято разликата беше видима. Никакви гнъси по тръбите
Аз си мисля, че точно на Вальо е D5 163 к.с., защото моят дросел е на друго място и има някаква ел. кутия към него.
Затапването на ЕГР-а на кола с DPF не става само с тапа ... требе и мозък :mrgreen: понеже се управлява и следи от СЕМ-а, заради регенерацията.
Тези без DPF са вакумни и би трябвало да няма ядове със затапване на ЕГР-а.
Но като цяло тази гняс идва от лошо гориво и много прав във въздуха ... в "белите" държави няма такива проблеми с колите.
Моята е на близо 160 000 км и съм решил да направя една ревизия на турбо пътищата ... надявам се да не обогатя темата със снимки :lol:

п.с. Интересно ми е какво е положението в кулера ... дали няма да е същото, както и на пътищата около клапите (които ги имат) :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Моето си е точно 185 кончета фабрично,но е модел 2006.В моя кулер нямаше никакво запушване илизамърсяване,защото ЕГР ,който прави поразиите се намира след него.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#18
Kangalov Wrote:Моето си е точно 185 кончета фабрично,но е модел 2006.В моя кулер нямаше никакво запушване илизамърсяване,защото ЕГР ,който прави поразиите се намира след него.
Приеми официално моите извинения, че подцених колата! Smile
Заблудих се по един детайл :oops:
Това за кулера е добра новина - поне там да не се очакват гадости, защото свалянето и чистенето му ще е голямо приключение ... няма да е само съботно Smile
Като спомена ЕГР и отново се сетих за думите на един колега (Carburretor) - "С ЕГР-а моторът си яде лайната само!" и е много прав :lol:
Ще направя ревизия и на моята система (близо 160 000 км), ще понаснимам и ще споделя ... надявам се, че няма да изглежда толкова зле, ама надали Smile
btw ... има ли някаква конкретика при сваляне на въпросните пътища и дросел - да очаквам ли изненади, както и са какво да ги почистя? Замислил съм се в/у бензин+нафта и после обезмаслител (за пътищата), а дросела да го изчистя със спрей за почистване на карбуратори или деБиломери.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
....ще споделя аз как го правя.Не ползвах никакви обезмаслители, бензини и т.н. Само парцали и сръчни ръце. Освен кулера, всичко друго е лесно за почистване. Сваляш , почистваш и монтираш.Разбира се нека споделят и колеги които са го правили с някакви препарати.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#20
caby Wrote:....ще споделя аз как го правя.Не ползвах никакви обезмаслители, бензини и т.н. Само парцали и сръчни ръце. Освен кулера, всичко друго е лесно за почистване. Сваляш , почистваш и монтираш.Разбира се нека споделят и колеги които са го правили с някакви препарати.
Нафта+бензин разтваря много добре такива гадости, а обезмаслителят се ползва, за да се почисти нафтата после и да е сухо ... иначе за дросела - нямам желание да го пипап отвътре, а само с някакви спрейове да му сваля гадостите. Не знам как е при дизела, но при бензин лесно може да се изкриви оста и после да се получат по-сериозни проблеми ... затова го питах Вальо дали има някаква техника Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)