The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
55W Xenon на S40 2004<

#11
joro74 Wrote:Според каталога на Osram ги прави при 13.2 волта. Серията премиум са 1600 лумена, Night Breaker - 1650 лумена. Пак според каталога на Osram ксеноновите им крушки са 3000 лумена. Наскоро си мерих фаровете на един голям паркинг, точно на 35 метра фаровете на Волво падат на земята. В момента съм с Philips Vision Plus, за тях няма каталожни данни, но освен по бялата светлина не забелязвам друга разлика с Night Breaker.
Ти си с хубави халогенни крушки Wink
Въпросните са с 30% по-силни от стандартни, затова стигат толкова ... ползвал съм ги преди време и наистина светеха силно.
Иначе съм готов да направим тест - на Октавията сложих ксенон в лупата преди време и може да заместя едната с халогенна и да направим сравнение Wink
btw ... сигурен съм и в друго - твоите фарове са "свежи", т.е. нямаш проблем с рефлектора, нали? Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Ами свежи са, единият го блъснаха, а другия си беше заминал та са от морга от кола от 1999та :-) Тогава си мислех и двойни фарове да слагам, но цената на хубавите крушки Н7 ме отказа.

Иначе съм го правил теста с халоген и ксенон, на ксенон се вижда по добре, но когато карах с китайски ксенони ми бяха прекалено ярки за дълъг път, с халоген виждам по добре, на ксенон ми е много светло пред мен и след това черна завеса, с халоген успявам да видя и някакви сенки отвъд 30те метра.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
joro74 Wrote:Ами свежи са, единият го блъснаха, а другия си беше заминал та са от морга от кола от 1999та :-) Тогава си мислех и двойни фарове да слагам, но цената на хубавите крушки Н7 ме отказа.

Иначе съм го правил теста с халоген и ксенон, на ксенон се вижда по добре, но когато карах с китайски ксенони ми бяха прекалено ярки за дълъг път, с халоген виждам по добре, на ксенон ми е много светло пред мен и след това черна завеса, с халоген успявам да видя и някакви сенки отвъд 30те метра.


Жоро,

ти си голям шегаджия, сериозно! Big Grin С халогена виждаш сенки отвъд 30те метра, а с ксенона не?
Volvo For life!
Reply

#14
Някой от вас разбирачи направи ли си тура преди да говори глупости да види с каква кола съм и съответно ако малко разбира от волво да види, че S40 след 2004 e с лупа съответно като съм с ксенон няма проблем.

2 страници с постове и нито един смислен с отговор !?

До сега нито един път не ми е присветнал някой, че го заслепявам.

Нправо съжалявам, че пуснах тема тук, незнам защо съм си мислел, че ще получа смислен отговор.

Сега предполагам ще има отново голяма порция безсмислени отговори относно този пост но не и проблема за който съм писал...
Reply

#15
SpyZip Wrote:Някой от вас разбирачи направи ли си тура преди да говори глупости да види с каква кола съм и съответно ако малко разбира от волво да види, че S40 след 2004 e с лупа съответно като съм с ксенон няма проблем.
Направи си колега, направи си.
Ако беше прочел поне едно мнение, щеше да разбереш...
Ако искаш зачети първия ми пост в тази тема, където ти казвам, че въпреки че си с прожекторен фар, пак ще заслепяваш.
Ако не знаеш какво е прожекторен фар, не е срамно да попиташ, а не да се излагаш...
И понеже ни оцени като "разбирачи", значи много добре знаеш какво е да си такъв...и да разбереш, че това, с което си се захванал е глупост, а не вниманието което ти се отдели тук.
Всъщност, на пазара се продават и 75-ватови ксенони. Защо не си сложиш направо тях. Гледам - разбираш ги нещата и глупостите...

Поздрави!
И успех в начинанията!
Янков.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#16
SpyZip Wrote:Някой от вас разбирачи направи ли си тура преди да говори глупости да види с каква кола съм и съответно ако малко разбира от волво да види, че S40 след 2004 e с лупа съответно като съм с ксенон няма проблем.

2 страници с постове и нито един смислен с отговор !?

До сега нито един път не ми е присветнал някой, че го заслепявам.

Нправо съжалявам, че пуснах тема тук, незнам защо съм си мислел, че ще получа смислен отговор.

Сега предполагам ще има отново голяма порция безсмислени отговори относно този пост но не и проблема за който съм писал...


Аз карах същото S40 преди 4-5 години, така че много добре знам, какви са му фаровете и също така, много добре знам, колко паталогично слабо светят късите на тези модели с халогенова крушка, какво ли не му слагах, няма ефект! Дългите му са друга история, но както Янков е казал, 35W Китаец свети прекалено добре, на която и кола да е! Всичко останало са абсолютни лайнарщини и ти много добре го знаеш!!! :evil:

След като си толкова отворен, нека наслагаме 100w крушки и да се избиваме по- улиците, то не стига, че е пълно с малоумници и неграмотници с купени книжки, сега и разни тарикати със off road фарове и каквито ни са хубави и маркирани пътищата, нещата направо ще цъфнат и вържат!!!
Volvo For life!
Reply

#17
SpyZip Wrote:Някой от вас разбирачи направи ли си тура преди да говори глупости да види с каква кола съм и съответно ако малко разбира от волво да види, че S40 след 2004 e с лупа съответно като съм с ксенон няма проблем.

2 страници с постове и нито един смислен с отговор !?

До сега нито един път не ми е присветнал някой, че го заслепявам.

Нправо съжалявам, че пуснах тема тук, незнам защо съм си мислел, че ще получа смислен отговор.

Сега предполагам ще има отново голяма порция безсмислени отговори относно този пост но не и проблема за който съм писал...
Колега, само за едно мога да се съглася с теб, а именно - че не видях колата ти (2005 год.), но ... за всичко друго ще ме извиняваш - не съм съгласен с теб! :lol:
Лупата също има рефлектор!
Лупата също може да помътнее! Аз чистих моите и определено има сериозна разлика ... а бяха работили само ... 3 год.!
С лупи пак можеш да заслепяваш, защото лупата за халогенна крушка е различна от тази за ксенонова, т.е. рефлекторът й вътре! След монтаж на 35w китайски или какъвто и да е ксенон, трябва да ги свалиш малко, но за това малко има формула, която ще трябва да си намериш - разстояние на автомобила до стена/плоскост, височина на определена точка на фара, репер, разстояние м/у двата репера, допустимо отклонение на вертикала при Ляв и Десен волан и др. "малки" подробности ... не е сложно, сам си правя реглажа на фаровете и нито блестят, нито имам проблем с виждането ... аааа, май защото нося и очила :mrgreen:
И както Явор ти каза - ако беше прочел правилно мненията по-горе, беше прочел и др. теми във форума за "проблем при монтаж на ксенон", нямаше да се налага да ни питаш детски въпроси от типа "какво ще стане, ако ...?". Нищо няма да стане, пак ще ти ги гаси, дори да сложиш 1000w ксенон, пак ще светват за момент и ще се гасят. Дори да сложиш "can error", "error free" и подобни кутийки. :lol:
Отговорът на този "проблем" може да намериш на 2 места - в учебника по електротехника от 8-ми клас (ако не си бил болен в тези часове) или Мото Пфое ... аз съм разбирач и не разбирам повече, затова спирам дотук :mrgreen:
Поздрави и успех!!!

btw ... Може да попиташ Виктор или да прочетеш в темата му как светна неговият ксенонов фар Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Dodo 155 Wrote:
SpyZip Wrote:Някой от вас разбирачи направи ли си тура преди да говори глупости да види с каква кола съм и съответно ако малко разбира от волво да види, че S40 след 2004 e с лупа съответно като съм с ксенон няма проблем.

2 страници с постове и нито един смислен с отговор !?

До сега нито един път не ми е присветнал някой, че го заслепявам.

Нправо съжалявам, че пуснах тема тук, незнам защо съм си мислел, че ще получа смислен отговор.

Сега предполагам ще има отново голяма порция безсмислени отговори относно този пост но не и проблема за който съм писал...
Колега, само за едно мога да се съглася с теб, а именно - че не видях колата ти (2005 год.), но ... за всичко друго ще ме извиняваш - не съм съгласен с теб! :lol:
Лупата също има рефлектор!
Лупата също може да помътнее! Аз чистих моите и определено има сериозна разлика ... а бяха работили само ... 3 год.!
С лупи пак можеш да заслепяваш, защото лупата за халогенна крушка е различна от тази за ксенонова, т.е. рефлекторът й вътре! След монтаж на 35w китайски или какъвто и да е ксенон, трябва да ги свалиш малко, но за това малко има формула, която ще трябва да си намериш - разстояние на автомобила до стена/плоскост, височина на определена точка на фара, репер, разстояние м/у двата репера, допустимо отклонение на вертикала при Ляв и Десен волан и др. "малки" подробности ... не е сложно, сам си правя реглажа на фаровете и нито блестят, нито имам проблем с виждането ... аааа, май защото нося и очила :mrgreen:
И както Явор ти каза - ако беше прочел правилно мненията по-горе, беше прочел и др. теми във форума за "проблем при монтаж на ксенон", нямаше да се налага да ни питаш детски въпроси от типа "какво ще стане, ако ...?". Нищо няма да стане, пак ще ти ги гаси, дори да сложиш 1000w ксенон, пак ще светват за момент и ще се гасят. Дори да сложиш "can error", "error free" и подобни кутийки. :lol:
Отговорът на този "проблем" може да намериш на 2 места - в учебника по електротехника от 8-ми клас (ако не си бил болен в тези часове) или Мото Пфое ... аз съм разбирач и не разбирам повече, затова спирам дотук :mrgreen:
Поздрави и успех!!!

btw ... Може да попиташ Виктор или да прочетеш в темата му как светна неговият ксенонов фар ;)

Кой е Виктор. :roll: :?: Иначе към казаното само ще допълня и аз имам ксенон на лупи на V 40-ката и никой не ми е присветвал :oops: , но истината е, че оригиналният ксенон задължително е съпроводен с система за измиване на фаровете, както и с автоматично регулиране Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#19
bg_tiger1978 Wrote:Кой е Виктор. :roll: :?: Иначе към казаното само ще допълня и аз имам ксенон на лупи на V 40-ката и никой не ми е присветвал :oops: , но истината е, че оригиналният ксенон задължително е съпроводен с система за измиване на фаровете, както и с автоматично регулиране Wink
Ето това момче - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=20288">memberlist.php?mode=viewprofile&u=20288</a><!-- l -->

Да, прав си за автоматичния реглаж и системата за почистване, която се слага, за да чисти фаровете от лед и сняг, т.к. ксеноновите светлини излъчват много по-малко топлина и фаровете лесно се заледяват Wink

Не ти присветват, защото са ти добре регулирани.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Аз не присветвам защото няма смисъл. Колкото и да са добре регулирани ореола при дъжд си остава убииствен. Понеже всички се оправдават с 'не ми присветват' аз започвам да карам само на дълги, присветвайте ми, не ми пука, важното е аз да виждам!
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)