The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми след основен ремонт.

#1
Здравейте колеги,
имам малко проблеми след като направих основен ремонт на Волво с40 1.9DCi 102h.p.
На колата са сменени; Сегменти,биелни лагери,масла,филтри, турбото е рециклирано преди 5000км и работи идеално. Проверили сме вкуум помпата, управлението на турбото, дебитомера. Всичко рабти. На компютър излиза грешка ЕГР клапън но май рабти. Колата няма никаква мощност. Не върви... Няма сила да тръгне и мисля че влиза в авариен режим защото понякога не иска да качва на 3000 оборота. Колеги нямам представа какво да правя с тая кола вече. От както съм я взел съм я платил за втори път...
Възможномли е да не върви колата от нафтовата помпа..?
Reply

#2
Как така основен ремонт а си сменил само сегменти ?
Сигурен ли си, че си зацепил ремъка както трябва?
Премери ли цилиндрите за износване и елипса ? Да не се окаже, че си с по-голям луфт след ремонта и компресия клоняща към нула.
Надяваме се нафтовата помпа да има налягане, дюзите да работят нормално и свещите да си вършат и те работата.
Д не е и при теб да е хартисал някои маркуч ?
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#3
Колата харчеше 1л масло на 700км. За ремъка не съм сигурен, казаха че два пъти са проверявли. Това е единя вариант който обмислям... Не знам как да проверя дали нафтовата помпа работи нормално?! Свщите са нови а дюзите проверени.
До колкото знам компресията сега може да е ниска. Първите 500-1000 километра има напасване, но колата и топла и студена пали перфектно.
Прегледах всички маркучи за неправилно свързани и спукани, но всичко изглежда наред.
Reply

#4
И кой прави този ОР !
Човек с опит и разбиращ от тези мотори или "ние с едни приятели" ?

Няма как да се диагностицира по дискусии тук , иди в качествен сервиз, другото са несериозни неща !!!
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)