The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Новото ХС90 ама наистина

Здравей, колега Sprus! Не съм забелязал да съм писал някъде, че този таблет или тъч-пад или там каквото е, управлява двигателя или автомобила или нещо от този род! Той управлява обаче (такава е информацията) климатроник, навигация, аудио и някаква интернет връзка, възможно е и други неща. В поста си имам предвид, че например може да климатика да работи на студено, вместо на топло (или обратното), да ти откаже аудиото или да започне да свири изведнъж на max, или нещо от този род - за каквото хакера е програмирал вируса (ако приемем "вирусната" теза). Доколкото видях в горните постове имало off-road режим, който се включва също чрез него - може да остане например в такъв режим при висока скорост, или да не се включи при нужда, или нещо друго... Ами, ако няма разпознаване между модулите на автомобила и таблета (както е писал по-горе колегата Dodo 155) или пък просто да забие от малко поотслабнал акумулатор? Това имам предвид. Не знам може ли да се случат тези неща - просто изказах чуденията си. И моля колега - прави разлика между "монитор" (както си го написал), и таблет - последния включва освен "монитор" и някаква управляваща го част (някакъв вариант на компютър). Не съм споменавал колко ще издържи хардуера, а питах за софтуера, но за този на таблета, а не за този на колата. Иначе и аз съм съгласен: карайте си със здраве колите, пък който превари за новото XC - ще разказва.

P.S. И между другото НАСА от доста време са се отказали от совалките, защото много взеха да падат! Сигурно защото се управляват с I-pad Wink...

Spurs Wrote:
radinskig Wrote:Мисля, че нещо не се разбрахте... Едва ли някой има предвид колко ще издържи самия дисплей, а по-скоро колко ще издържи едно такова устройство като софтуер, колко ще забива и колко морално остаряло ще е то след само има-няма 2-3 години максимум. Погледнете смартфоните и таблетите, които си сменят поколенията през 6-8 месеца. Не знам как е решен въпросът с вирусите... Предполагам и за това са помислили, но след 2-3 години, хайде максимум 5, като изтече гаранцията и спре безплатния ъпдейт, тогава ще разберем. Да не започне колата да се държи странно поради вирусна атака, не дай боже и в движение...
Ей, тоя тъч-пад стана едва ли не мозъка на колата, бе...! Confusedhock: - какво щало да стане в движение... ами ще загасне дисплея, ако изгори.
Едва ли управлението на двигателя и системите на колата минават през аудиото или навигацията :lol:
Все едно совалка на НАСА ще караме, не кола Big Grin
Колко автомобили има с такива монитор - навигация - аудио/видео и т.н. дисплеи, точно на VOLVO ли ще се окаже най-калпавия?!
Вярно, че смартфони излизат през ден, ама кой още не е разбрал, че това са маркетингови трикове на производителитеWink
Със сигурност като процесор и система, и в зависимост от функциите, дисплея ще изкара повече и от колата.
Въпроса за безплатните ъпдейти не е само проблем на ВОЛВО, всички марки, дори моя служебен ОПЕЛ, искат парички за ъпдейт на софтуер и навигация Wink
Стана май приказката, "Гроздето е кисело, щото е високо..."
Поздрави и не мислете неща, дето само Ванга (Бог да я прости!) можеше да отговори!
Карайте си със здраве колите, пък който превари за новото XC, ще разказва.
Reply

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.carnewschina.com/tag/volvo-xc-classic/">http://www.carnewschina.com/tag/volvo-xc-classic/</a><!-- m -->
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

radinskig Wrote:P.S. И между другото НАСА от доста време са се отказали от совалките, защото много взеха да падат! Сигурно защото се управляват с I-pad Wink...

Oooofff topic: Напротив колега, управляват се от бъгавия софтуер на Windows! Ако се управляваха от софтуер на Apple ти гарантирам, че щеше да е кадърно измислено. Да не говорим, че няма вируси там! Wink
Volvo For life!
Reply

Моля всички участници да се придържат към темата!
Моля уважавайте мнението на останалите участници в темата, дори и да не сте съгласни с него!
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

Откъде ги измисляте тези глупости.Имам чувството, че не сте карали съвременна кола, а само москвичи.
Първо откъде ще влезе този т.н. вирус - заедно с нафтата при зареждане или през СД като слушате музика.
Повреди в електрониката могат да станат по всяко време но това се дължи на други причини и ги има при всички марки автомобили наблъскани с електроника.За много години експлоатация на т.н. "електронизирани" автомобили ми се е случвало 2 или 3 пъти да не ми тръгне навигацията или климатика (просто при запалване тъчскрина на тези бутони остават неактивни и не реагират на докосване) но като изгасиш мотора и запалиш отново всичко е ОК.Така, че не се плашете -това е бъдещето.Ако пък има по-сериозен проблем в оторизираните сервизи преинсталират софта на засегнатата система и всичко се оправя.Не се плашете от оторизираните сервизи -те са изградени за да ви помагат и не ги избягвайте.Никога една хубава кола не може да се поддържа в "кварталния "сервиз по-добре отколкото в специализирания за марката.Може да е малко по -скъпо но пък после шофирането е по-спокойно и безопасно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)