The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на този екземпляр - VOLVO XC90?

#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21408642105129506&slink=7hr7l8">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7hr7l8</a><!-- m -->
Става въпрос за тва хц90,карах го прилично се движеше,скоростите на чукаха,на място като ги сменях от П към Р ,Н и Д ,отново не се чуваше някво фрапантно чукане,добре ги изреждаше скоростите,съответно и сваляше назагрят двигател,без никакво чукане .Свалих кората на мотора,не ми направи впечатление да има никъде омасляване,само прах. Скоростната кутията била отремонтирвана на 150 000 км. Дайте ми съвет какво друго да гледам. Роби ми каза да го кача на подемник,да сложа на Д и да гледам дали и 4тирите колела ще се завъртят,ако се завъртят вс. е наред с Халдекса , обесни ми че мотора е доста здрав и да не се вглеждам много много в него. Първото поколение има ли проблеми с лагерите на задния диференциал ? Дайте съвет към разни тънкости на които да обърна внимание и детски болести ! Smile
Поздрави !
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#2
Ако няма нещо фрапиращо го взимай, особено ако е от първи собственик - ама първи собственик нов внос или наистина първи собственик купувано от МП.
Reply

#3
Ами не ,купувал го бил от него човек,който е бил уж първи собственик в Германия ли,не помня точно какво беше,ама каза че го кара от 2007 ,нещо от сорта беше,обслужено било всичко,реално не виеха ремъци ролки и прочие. Но просто искам да ме посъветвате и вие,нещо по специално което да гледам? Относно диференциала,четох по долу тема за следващото поколение Халдекс, и се попритесних малко честно казахно,тук нещата как стоят,да се ослушвам ли по осезаемо за шумове??
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#4
Мен ме притесняват 2 неща - че най-евтиното XC90 което се продава и че в обявата фигурира думичката FULL закарай го в МП някъде където ти е удобно ще се види кво е правено кога е правено, човека е написал че само в оторизирани сервизи е обслужване, демек МП.
Reply

#5
Не е само МП ,гарантирам ти ,а най близкото МП не е ли за съжаление в София,имаш ли представа,иначе аз там искам да го закарам !! Гледам че има някво МП в Благоевград,ама там пише нещо ,че е само за форд. А защо те притеснява това ,че е пише Фул ? На практика колата е със всички екстри,без двойния климатроник,печката и шибидаха,кое е притеснителното ? Big Grin
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#6
Bender Wrote:Не е само МП ,гарантирам ти ,а най близкото МП не е ли за съжаление в София,имаш ли представа,иначе аз там искам да го закарам !! Гледам че има някво МП в Благоевград,ама там пише нещо ,че е само за форд. А защо те притеснява това ,че е пише Фул ? На практика колата е със всички екстри,без двойния климатроник,печката и шибидаха,кое е притеснителното ? Big Grin
Няма печка, защото е от Италия.
Климатикът на 3-тия ред е екстра при FL, а шибидаха обикновено си го поръчват от северните страни.
Няма BLIS, преден парктроник, RSI система (DVD + монитори), не е с Premuim audio, като цяло не е Executive, на който слагат обикновено всички екстри ... доста се е разминало с FULL, но поне не е от базовите :lol:
Но иначе изглежда добре за годините си ... само не вярвай на този километраж, особено когато е от Италия Wink
Роби ти е казал какво да гледаш, аз бих добавил - докато е на подемника и гледате за Халдекс-а, изключваш на N и слушаш колелата. Ако има лагер-главини за смяна, ще се чуят.
Винаги има риск с кола 2-ра употреба, но щом моторът работи добре, кутията също, окачването ... може да сложиш главата в торбата Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#7
Dodo 155 Wrote:
Bender Wrote:Не е само МП ,гарантирам ти ,а най близкото МП не е ли за съжаление в София,имаш ли представа,иначе аз там искам да го закарам !! Гледам че има някво МП в Благоевград,ама там пише нещо ,че е само за форд. А защо те притеснява това ,че е пише Фул ? На практика колата е със всички екстри,без двойния климатроник,печката и шибидаха,кое е притеснителното ? Big Grin
Няма печка, защото е от Италия.
Климатикът на 3-тия ред е екстра при FL, а шибидаха обикновено си го поръчват от северните страни.
Няма BLIS, преден парктроник, RSI система (DVD + монитори), не е с Premuim audio, като цяло не е Executive, на който слагат обикновено всички екстри ... доста се е разминало с FULL, но поне не е от базовите :lol:
Но иначе изглежда добре за годините си ... само не вярвай на този километраж, особено когато е от Италия Wink
Роби ти е казал какво да гледаш, аз бих добавил - докато е на подемника и гледате за Халдекс-а, изключваш на N и слушаш колелата. Ако има лагер-главини за смяна, ще се чуят.
Винаги има риск с кола 2-ра употреба, но щом моторът работи добре, кутията също, окачването ... може да сложиш главата в торбата Wink

Ами съгласен съм със теб от страна на екстрите,но като гледам другите,тази има осезаемо много екстри ! Big Grin Big Grin Иначе,говорих с МП в Благоевград и ми казаха ,че ще я закачат и ще я прегледат цялостно и ще ми кажат на колко километра е нямало да има проблем (казвам го от гледна точка на това,че в сайта пише ,че обслужват само форд) . А моля те,кажи ми (за 3ти път питам) Тоя прословут диференциал ме притеснява ,има ли това поколение проблем с тия лагери,да се ослушвам ли ????
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#8
Колега с сигурност за тези пари тва Волво няма да е читава може би е имало удар за тва е на тези пари
Като го купиш може още един да си го платиш по ремонти
Reply

#9
Гледахме го,нямало е удари колега. Като го закачат във МП , ще си покаже дали има нещо скрито,иначе ти колко пари очакваш да са тези коли? Много си му е реална цената даже Wink
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#10
Bender Wrote:Ами съгласен съм със теб от страна на екстрите,но като гледам другите,тази има осезаемо много екстри ! Big Grin Big Grin Иначе,говорих с МП в Благоевград и ми казаха ,че ще я закачат и ще я прегледат цялостно и ще ми кажат на колко километра е нямало да има проблем (казвам го от гледна точка на това,че в сайта пише ,че обслужват само форд) . А моля те,кажи ми (за 3ти път питам) Тоя прословут диференциал ме притеснява ,има ли това поколение проблем с тия лагери,да се ослушвам ли ????
До момента съм чул от двама колеги да се оплакват от диференциала, единият го смени, но са с по-новия - след 2007 год. Заради Халдекс II е по-различен.
Реално ВОЛВО няма проблем с диференциала, а по-скоро с необслужването ... както е със скоростите. Дават ги "maintenance free", но от 2012 год. вече сменят масло на скорости и диференциали.
Ако тази й шуми диференциалът, определено ще го чуеш, както и в МП ще го разберат.
Карай я там, за да й направят диагностика Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)