The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Плюсове и минуси на Волво ХС 90

#61
Някой има ли още какво да добави за този модел (ХС90)?
Ще помоля само собствениците да се изказват, т.к. минават лично през всеки един проблем, защото в противен случай объркваме представите на хората с тези линкове и клипове :? :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#62
Quote:this score is based on problems that have caused a complete breakdown or malfunction
Хм, колега che4ef, ами и MALFUNCTIONS си има Wink Щом са го написали, значи се случва и едва ли е от дъжд на вятър.Спомням си, че имаше например няколко случая с автомобили, които се бяха запалили :!: Други късат ангренажен ремък или верига.Има хора, които докладват дребен проблем с някой бутон или пък с някое от менютата на колата, но си има и бая сериозни проблеми!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#63
Dodo 155 Wrote:Някой има ли още какво да добави за този модел (ХС90)?
Ще помоля само собствениците да се изказват, т.к. минават лично през всеки един проблем, защото в противен случай объркваме представите на хората с тези линкове и клипове :? :roll:
Колега, мисля че ще е добра идея, ако за всеки модел се посочат линкове от различните места и страни, където надлежно е упоменато, кога и каква сервизна акция е правена за конкретния модел, поколение и година.Така всеки, който би бил заинтересован от покупката на Волво ще може да види какви са болежките на модела, към който се е насочил и дали това ще го касае!Според мен не би било лошо и ще е полезно за хората които ползват други езици.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#64
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:Някой има ли още какво да добави за този модел (ХС90)?
Ще помоля само собствениците да се изказват, т.к. минават лично през всеки един проблем, защото в противен случай объркваме представите на хората с тези линкове и клипове :? :roll:
Колега, мисля че ще е добра идея, ако за всеки модел се посочат линкове от различните места и страни, където надлежно е упоменато, кога и каква сервизна акция е правена за конкретния модел, поколение и година.Така всеки, който би бил заинтересован от покупката на Волво ще може да види какви са болежките на модела, към който се е насочил и дали това ще го касае!Според мен не би било лошо и ще е полезно за хората които ползват други езици.
+1
Много добра идея, но дали ще може да намери някой линкове към официлни бюлетини? :? :roll:
Макар че бюлетините посочват "детски" болести и срещани оплаквания на определен брой клиенти при нови автомобили (в гаранционен срок) ... и доколко това би било приложимо да е насока, когато се търси кола 2-ра употреба на 10+ години и незнаен брой километри?
Аз лично бих споделил един проблем, с който се сблъсках наскоро - теч на гориво от кутията на филтъра. Закарах колата в МП и причината беше спукан корпус, в следствие на дефектирал нагревател. След проверка от сервиза се оказа, че моделите 2008-2009 год. имат подобни проблеми и затова през 2011 год. са подменили подгрева и програмата за управление. Сложиха ми нов корпус (с подгрев, вграден е), нов софтуеър и сега се надявам, че няма да светна Big Grin По думите на сервиза само гаранционни коли подлежат на подобна безплатна подмяна, както и 2 год. след излизане на бюлетина ... които аз съм минал. По-важното за мен е, че не се запалих, макар нафтата да не стигаше до генерацията, но до момента не съм чул някой да се е оплаквал от подобен проблем и затова не мога да кажа категорично, че е проблем. Това от своя страна доказва, че макар да е в бюлетин, този казус не е често срещан ... но т.к. съществува - са го отбелязали.
Друго, с което се сблъсках началото на пролетта - спукан кондензатор на климатика. Всички са наясно, че ХС70 и ХС90 са много незащитени отпред и често при отскачане на боклуци, които се удрят в кондензатора, той се пука. При мен обаче се оказа, че алуминият е изгнил и фреонът беше започнал да се "измъква" от много места. Дори факта, че бяха останали 200-250 гр., кондензаторът не подлежеше на ремонт. Новият, който сложих, е някакъв холандски (по препоръка на майстора) и видимо беше по-тежък. Отговорът беше, че се влагат повече други примеси в днешно време, които го защитават от корозията на солта и затова е така. За мен по-важното беше да ми оправят хладилника, защото идва лятото Smile
Ето още 2 проблема, с които човек може да се сблъска ... но не е гаранция, защото ако бях продал колата преди 2 месеца, щях да съм инвестирал само в комплект накладки и дискове за последните 3+ години Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#65
Не мога да не споделя. Имам и XC90 и S40. Тъй като XC90 го купих нов и все още в гаранция а и за около 8 месеца едва навъртях 35000, все още не мога да споделя мнение или предишен опит за проблем.

За разлика мога да споделя мнение за S40. Знам че не е му е мястото но все пак ще пиша.

S40 2.0 бензин 1996 г. я купих втора ръка през 2007 г. на услужливо ПРЕВЪРТЯНИТЕ от продавача 105.000 километра. Според автомобила беше на не по малко от 300 - 350.000 км. С този автомобил лично навъртях 410.000 километра, като от тях 280.000 на бензин а останалите 130.000 на газ.

За 7 години и 410.000 км смених:

- два предни носача, които след 3 години се скапаха и върнах обратно старите оригинални които бях сменил
- два пъти смених тампоните (тези които са като две отделни скоби) на стабилизиращата щанга
- един път тампони на задните носачи
- един път маншони, шарнири предни и задни, лява полуоска
- една от бобините които подават ток към свещите, когато бобината изпляска бях в Турция на около 120 км след Истанбул. Прибрах се на една бобина и два цилиндъра.
- през 2014г. тампоните на двигателя, при свалянето се оказа че са оригиналните
- задейства се пиропатрона на седалката на водача
- други дребни проблеми с ел системата като разхлабен кабел, загуба на маса итн.

Друго такова магаре съм виждал само Москвич Алеко, на баща ми, с който навъртя над 1.000.000 км.
Reply

#66
Здравейте колеги,
Ако ми позволите да направя една съпоставка между XC90 и VW Passat макар да са различен клас автомобили:

- VW Passat 1.9TDI /131к.с, закупен нов от България през 2003г. За навъртяните 330к км съм сменил маркуч на турбо връзка и два носача. Абсолютно нищо друго!

- Volvo XC90 2.4D/185к.с, закупен нов от България през 2006г. В момента на 130к км. Дефектирали и сменени: радио модул, шарнири, носач, печка. В момента има проблем в модула за памет на шофьорската седалка, единия датчик за налягане в системата на ABS, изгоряло осветление на климатичния модул и на осветлението около контактния ключ и още няколко грешки във VIDA.

Като извод мога да направя, че за 130к Волвото има доста повече дефекти...
Reply

#67
Колега,

помпа дюзата от 2003 година е много здрав двигател, който не се различава много от трактор. Електрониката на този Пасат е сигурно 1/3 от тази във Волвото. След 2005 ПД на VW е същия корав двигател, но турбината и кулера стават консуматив на 100 000 км. Датчиците и електрониката им са "кьопави" колкото поискаш. Ако от VW можеха само системите за сигурност да направят като Волво, щяха да се обяват за гении правещи най- добрите коли в света.

Сравнението на база личен опит на мен ми е показало други неща. След 4 поредни Волва (S40 II, V50, XC70 III, V60) и повече от 500 000 километра моята равносметка е следната. Един датчик сменен на 50-ката+ лагер на главина + термостат( а там има доста неща от Форд). Колата беше на 250к мили/400к километра. XC70 един лагер на главина. На v60 само масла и филтри до момента повече от година и 25к мили. Имам и от прехвалените Vw Транспортери 2011 не съм го купил още и датчиците на дозиране, на горивото за смяна, а да не говорим за евтинията, която лъха от всякъде, но парите са сериозни. Миналата седмица го обслужих и филтрите му са доста над тези на Волвото като цена, а се води народна кола.

Да си правим такива равносметки според мен ще е винаги неточно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#68
Съгласен съм, че равносметките са неточни...това са различен клас автомобили, произведени по различно време, с различни нива на оборудване. По-новите VW може би дават повече дефекти..
Reply

#69
Всички по-нови дават повече дефекти - икономиката трябва да се развива.
Но това не ни пречи да си чешем пръстите по клавиатурата Wink
ex XC90
Reply

#70
Dodo 155 Wrote:До момента само проблеми, породени от експлоатация се споменават ... и то на коли на много км и лошо поддържани!
Иначе този модел има детски болести, които се проявяват най-често и в голям % от колите, но нито една от тях не е изброена ... дори кутията, за която си мислят всички, не е детска болест, специално 6-ст. Айзин е в пъти по-сполучлив от 5-ст. и GM (Т6) :lol:
За кутията има много писано, виждам че доста хора са чели, но освен фокусът "счупи се", явно друго не са разбрали. Тази кутия страда от липса на смяна на масло и температура. След 2006 год. (6-ст. Айзин) ХС90 има охладител на маслото за скоростите, вграден във водния радиатор. След 2012 год. от ВОЛВО започват редовно (60 000 км) да сменят маслото, за което преди това години наред твърдяха, че било вечно ... както е при БМВ с техните по-стари кутии - вечни, ама не :lol: :mrgreen:
Ако някой си мисли, че това паве (ХС90) е за състезание или ще тръгне първо на светофара - много се лъже. Тежи 2500 кг и няма как да победи физичните закони с тези двигатели, дори и с V8 Wink
Плюсовете на павето (ХС90) са други - комфорт (без R-design, там е с по-твърдо окачване), здравина и сигурност. Моделите след 2006 год. са подобрени значително и много от описаните неща са изчистени. За съжаление при 2-ра употреба коли, всичко е като с жената - въпрос на късмет :mrgreen:
Монусите като цяло - тежка и голяма кола, трудна за управление в града, има висок разход, скъпа поддръжка (то няма ВОЛВО с еФтина) и липса на кадърни майстори! В София и Варна човек може да намери кой да му реши проблема, но в други градове - мъка за сосбствениците на паветата. Миро от Силистра може да сподели, за всичко до Русе в МП и започват да гледат колата като полезно изкопаемо :lol:
Както Тишо сподели, ако се поддържа една кола нормално, с подходящи като качество части и разбиращи какво прявят майстори, шансовете нещо от изброените неща да се счупи са много малки.
Така е Влади-аз съм от Силистра,което ако някой го знае въобще като град в Бг е доста малък,макар и областен град.Моите впечатления от Волвото ми са меко казано чудесни-наистина за пръв път си харесвам колата за толкова дълго време и винаги си я карам с огромно удоволствие,на дълъг път изобщо не чувствам никаква умора след като сляза от нея като дори съм вземал разстоянието от Силистра до Велинград, което е около 500 и нещо си километра само с една кратка почивка за да дозаредя горивото и никой от семейството ми / 2 деца и съпруга / не беше изморен.Действително разхода на гориво,особено в градски условия е малко в повече,но в крайна сметка това нещо тежи около 2,3 тона и няма как да ближе горивото.Неприятното в случая при мен е,че ако ми се появи някакъв по-сериозен проблем в региона ни изобщо няма майстор,който може да го отстрани, като държа да отбележа, че аз лично не съм имал сериозен проблем, само единствено преди около 2 месеца изведнъж колата ми загуби всякаква тяга и ми изписа,че имам повреда в двигателя.Уплаших се много,защото колата не искаше дори и 60 да вдигне като ревеше като побъркана,но просто не вървеше.След няколко дневно ходене по мъките успях все пак да намеря читав майстор с компютър,който поне успя да ми каже,че ЕГР-ът ми е заминал и трябва да се подмени.От там нататък започнаха другите ходения по мъките,но така или иначе след около седмица вече се сдобих с новия ЕГР и го подмених.Истината е,че аз лично не препоръчвам на хора,които живеят в малки градове като мен да си купуват този прекрасен автомобил, защото ако те самите не могат да се ангажират с неговата подръжка просто там няма кой да им помогне.Аз за всяка смяна на масло или каквото и да е обслужване бягам до Русе или Варна,което не ми е проблем и се радвам,че поне там има МП,но все пак това е свързано с време.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)