The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на ХС70

#21
Какво мислите за тази кола?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455127375194293">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 7375194293</a><!-- m -->
Reply

#22
Обади се и питай дали можеш да я закараш в МП за преглед и диагностика.
ex XC90
Reply

#23
Да, аз изчетох почти до край форума, и видях, че това си е задължително.
Ако ми откаже, изобщо няма да ходя да я гледам.
Мен по-скоро ме интересуваше какво вижда "набитото око" на специалистите.
От всички актуални оферти (XC70, дизел, 7 места), тази кола ми изглежда най-добре.
Гледам, че за разлика от други марки, има доста различни нива на оборудване.
При другите марки, да речем, ако колата е с кожа, задължително има навигация и n на брой определени екстри.
Тук има кожа, но няма телефон и навигация (не че ми трябват).
Това което на мен ми направи впечатление в конкретната кола е волана. Всички останали, които се продават в момента са с доста по различен волан.
Също и тоя разход 5.5 на 100 Smile Smile Smile
Reply

#24
И още нещо, гледам, че някои модели имат чистачки на фаровете, други не. Това говори ли за нещо?
Reply

#25
По някаква причина е изчезнал предишния ми пост, който беше значително по дълг. Ще се опитам да го възпроизведа.
----
Да, изчетох почти целия форум и видях, че това е задължително ( да се прегледа в МП)
Ако не се съгласи за прегледа, изобщо няма да ходя да я гледам.
Имам обаче нужда от "набитото око" на специалист. Вие отдавна карате такива коли и със сигурност ви правят впечатление неща, които аз не забелязвам по снимките.
На мен ми прави впечатление, че волана е доста по-различен от този на другите коли, които се продават в момента. В същото време изпълнението не е "супер лукс". Има кожа, но пък няма телефон и навигация (не че ми трябват). Джантите също са по различни от другите модели. С две думи - Какво ви прави впечатление на вас?
Reply

#26
Модератора може да изтрие последните ми постове. Автомобилът е продаден Sad
Reply

#27
Вчера обиколих вички ХС70-ци в София и околностите.
Е няма такава трагедия....... Sad
Reply

#28
С всички коли навсякъде е така, ужас е
Reply

#29
Допреди месец и аз бях така. Моите критерии бяха да е СЛЕД 2006. Т.е. да е с D5 244T4 /185hp/ и да е с добро оборудване.
Поради липсата на избор накрая ми писна, закарахме поредната в МП и след това на глас пред продавача започнах да му смятам по следния начин:
"Ако тая кола е без забележки струва 11-11,5. По твоята имам да правя следните неща:
1. *****; 2.******; 3.******; 4.*****; 5. и т.н.
Гуми, масла, ремъци ролки не ги броим, защото която и кола да си взема те са задължителни. Слагам разходи САМО за части. Аз сам си правя колите и труда го приемам за 0.
Всеки си гледа от неговата камбанарийка и си прави собствената сметка. Моята я направих на глас пред теб за да не си мислиш че искам да те изнасилвам. При търговска цена 11,5 и предвидени раходи Х ХХХ лева, излиза че за повече от Y YYY лева няма смисъл да се занимавам. Помисли и ми кажи накъде отивам - към Русе или към нотариуса?"
Не му трябваше много време ... но пък беше частно лице. В автокъща този подход няма да мине.

Та колега, с оглед на наистина стесненото предлагане имаш 3 опции:
1. Вземаш си седмица отпуска, стягаш куфатите и газ към Германия. Към момента цените не са както бяха преди 5-6 години. Сега ти излиза по-скъпо да си я вкараш сам, но пък има по-богат избор и почти винаги гарантиран произход.
2. Мяташ се в приключението като мен.
3. Чакаш - не се знае до кога

УСПЕХ


п.п. Няколко XC-та в София съм ходил да ги гледам лично, питай за конкретни обяви, може да ти пратя ScreenShot-и от VIDA-та като съм ги чел Smile

п.п. Имаш и 4-та опция: Явор Янков един месец му пилих на главата на тема, как той не обича дизел и колко много иска да си продаде XC-то. Мисля, че ако продължиш с тормоза има шанс да му писне ... Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#30
Благодаря за подробния отговор колега.
Всичко, което гледах до тук, дори не си заслужава да се кара в МП. Аз с моя нетрениран поглед виждам, че колите са за Надин, а ако ги закарам в МП, най-много да стана за смях.
Един джамбазин го питах, чисто принципно, дали колата може да се закара в МП. Реагира така все едно го напсувах Wink
Имаше едно що годе интересно предложение от Пазарджик, но за съжаление, докато умувах се продаде. Другите са във Варна и Бургас, но нещо не ме влече екскурзия за оглед на вторични суровини. Още повече, че нещо не се изказаха добре за сервиза на МП във Варна.
За Германия съм го задействал въпроса. Имам там един агент, дето уж има връзки по официалните автосалони. Чакам го да даде знак, ако изскочи нещо интересно.
Иначе днес ходих до МП, говорих с Деян Радев. Много приятен човек. Първото ми впечатление е, че много точен. Обеща, ако излезе нещо да ми звънне. Аз не бързам много по принцип. Продадох си "старата" кола, но имам и втора, която не е много за пред хората, но върши работа. Така, че ще чакам да видя от къде ще изскочи зайчето, от БГ или от Германия. По принцип в БГ колите по-малко се карат, така че имам по-големи надежди Wink
----
Кой е Явор?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)