The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за закупуване на хс 70 2008

#11
Е, не съм с толкова свободно време за да си пиша просто ей така :-)
В БГ аз карам около 30-35хил. км. на година, което е малко в сравнение с прбега, който се навърта в Австрия или Германия / 40-70 /.
Има обява в мобиле за ХС70 на 2 години и е на 140 000 км Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455098445371249&slink=cmuw2y">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cmuw2y</a><!-- m -->
Отделно в тази автокъща ще му признаят, че километрите са върнати със стотина хиляди, което няма да е цялата истина и така ще достигнем 300-350К км.
Reply

#12
Rikulau Wrote:Е, не съм с толкова свободно време за да си пиша просто ей така :-)
В БГ аз карам около 30-35хил. км. на година, което е малко в сравнение с прбега, който се навърта в Австрия или Германия / 40-70 /.
Има обява в мобиле за ХС70 на 2 години и е на 140 000 км Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455098445371249&slink=cmuw2y">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cmuw2y</a><!-- m -->
Отделно в тази автокъща ще му признаят, че километрите са върнати със стотина хиляди, което няма да е цялата истина и така ще достигнем 300-350К км.

Това което казваш е много относително. Едни карат 30к на година, други 10, а трети 50 000км. Ами ако колата се окаже на реални 250 000 тогава какво? Това са 100 000 надолу от твоите предположения и това не е никак малка разлика. И тъй като виждам че си запознат с живота на Запад и пробега на автомобилите се надявам поне да си живял наоколо. В другата тема се опитах да кажа от какви хора се карат тези коли. Тук ще се допълня тъй като е хубаво да е ясно за какво говорим. Ако колата е фирмена тя върти доста километри на година, смятам че ще се съгласиш с мен. Ако колата обаче е лична най-често се кара от лелки с по 2-3 деца които живеят извън града и карат децата си на училище, правят шопинг веднъж седмично и прочие. Такива коли въртят не повече от 10-15 000км. на година. От друга страна коли от този клас се карат от хора с възможности тъй като са сигурни, просторни и удобни. А и самите хора, живея на село и знам за какво се ползват както ние обичаме да казваме и затова са им необходими. За разлика от хората в Родината които ги купуват за да се показват, а и да се перчат тук-там ако се наложи.

Също така не изключвам възможноста колата да е удряна и вкарана в България от джамбазите което също е честа практика. Вместо да гадаем просто е най-добре колегата да и направи една диагностика. Там доста често могат да се видят какви са реалните километри или ако не поне става ясно дали е пипана. В много случаи ако колата е "write off" това се записва и излиза в общия обем данни. Аз тук мога онлайн да проверя всяка една кола дали е блъскана, крадена, колко собственика е имала, пробег и прочие. Но това за съжаление само за Англия.
Volvo For life!
Reply

#13
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=4942&make=21&model=102&price_to=225000&year_after=1969&year_before=2016">http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2016</a><!-- m -->
Колите ми изглеждат доста подобни, но разликата в цената е 10 000+. За тази в Мото Пфое съм сигурен за километрите. За останалото - правете си изводите Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#14
МП са кожодери, които не знаят и не искат да продават коли и части. Това, че кола там е с голяма надценка не означава, че непременно другите не струват или километражите са въртяни.
Volvo For life!
Reply

#15
иКолеги ако някой може да ми помогне
Ще сам много благодарен
На колата показва 270000км хс70 2008
Мн е добре само леки забележки
Пробвах я добре Върви автомата си включва добре
Спрях на лек наклон не марда назад
После на малко по стръмен там не държеше
Това нормално ли е?????
Кажете ми друго особено за автоматика защото пак
Ще я тествам от частно лице обслужвана в МФ


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#16
За автоматика ще ти дам пример от моята(ХС90), на излизане от мола (парадайса към ул. Сребърна) не знам какъв е наклона но не мърда и не натискам спирачка.
Дай обявата та да я видим.
ex XC90
Reply

#17
Няма обява колата не е качена никаде
Този Вон ще свърши ли някоя работа
Но колата като я гледам може и на толкова
Километри да е
Купена е от МФ 2008 поръчкова и е пална
С екстри.За наклона който тръгна назад
беше по голям от този ми даваш за пример
Дай някои други съвети за АФТОМАТИКА
И ДВИГАТЕЛЯ маслото на скоростите на колко
Км се сменя .Благодаря
Reply

#18
Quote:Този Вон ще свърши ли някоя работа

Казва се VIN Wink

Quote: ДВИГАТЕЛЯ маслото на скоростите на колко
Км се сменя .Благодаря

Зависи. Кажи как ще ползваш колата, къде и колко. Ще теглиш ли, ще има ли повече градско, ще караш ли доста из балканите или морето?

Давам ти пример за нещо което разбрах наскоро. Моята кола е карана в Едмънтън, Канада до 120 000км. Там температурите за 12 часа могат да станат от +12 до -20, или обратното. Поради тази причина дилъра е направил да сменя масло на 6 месеца или 5 000км като тези 6 месеца съответстват на сезоните. Принципно за този автомобил (3,2л ХС90) масло се сменя на 12 000км ако не се лъжа. Затова ти казвам - зависи.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#19
Щом е купена от МП има сервизна история(поне докато е била в гаранция). Ако не се лъжа от 2 год. се сменя маслото на АСК на 60-80К.
Собственика трябва да има една дебела книжка с упътване и една тъничка за сервизните посещения, в първата пише на колко и какво обслужване се прави.
Закарай я в МП и най-вероятно ще разбереш доста неща за колата.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)