The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин vs дизел


Имам чувство че твоя мотор не е Д5 .. Big Grin

Аз имам моя от 1 година и нищо не съм првил по мотора супер тих (по тих от някои бензинови)
Супер икономичен на купе С60 и с паленото до -18 съм го пробвал паля от раз без проблеми.
Имам приятел с Д5 на Хс 90 като твоето и той е много доволен....само дето нашите са без ДПФ - 163 коня .. Явно просто не си уцелил с твоя д5



Защо винаги даваш сравнения на бензин срещу дизел в които дизела е с по малко коне ?

Ето ти едно по добро сравнение на мотори ДИЗЕЛ 1.9 150 коня - Турбо бензин 1.8Т - 150 коня

Duel : Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V vs Audi A6 1.8T (C5)
Reply

bisnaga1990 Wrote:Защо винаги даваш сравнения на бензин срещу дизел в които дизела е с по малко коне ?

Ето ти едно по добро сравнение на мотори ДИЗЕЛ 1.9 150 коня - Турбо бензин 1.8Т - 150 коня

Duel : Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V vs Audi A6 1.8T (C5)

Предполагам, че Ev-V50 се е опитал да каже, че от еднакъв обем двигатели - бензина изкарва повече мощност. Съответно прословутата "динамика" на дизела и как ускорявал повече в сравнение с бензина е ... Да кажем, малко преувеличено твърдение.

Ти тук сравшняваш различни поколения двигатели. Поправи ме, но си мисля, че 1.9JTD 150 к.с. е двигател, който се слагат на Алфа от 2003 година, а 1.8Т 150 к.с. го има от 1997 година?
Reply

bisnaga1990 Wrote:
Tisho Wrote:

Имам чувство че твоя мотор не е Д5 .. Big Grin

Аз имам моя от 1 година и нищо не съм првил по мотора супер тих (по тих от някои бензинови)
Супер икономичен на купе С60 и с паленото до -18 съм го пробвал паля от раз без проблеми.
Имам приятел с Д5 на Хс 90 като твоето и той е много доволен....само дето нашите са без ДПФ - 163 коня .. Явно просто не си уцелил с твоя д5



Защо винаги даваш сравнения на бензин срещу дизел в които дизела е с по малко коне ?

Ето ти едно по добро сравнение на мотори ДИЗЕЛ 1.9 150 коня - Турбо бензин 1.8Т - 150 коня

Duel : Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V vs Audi A6 1.8T (C5)



Сравнението е малко не така както трябва, това мисля е по удачно.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zeperfs.com/en/duel1286-37.htm">http://www.zeperfs.com/en/duel1286-37.htm</a><!-- m -->
Reply

Добре де, бях карал и двете БМВ-та, и двете по 150к.с., 2.0 двигатели, 6 скорости. Е46, която беше дизел вървеше повече и се усещаше много по-пъргава, а Е90 си беше по-мудна и за да я усетя трябваше да я настъпа над 3000 оборота, вярно така са бензинките, ама нещо тегаво ми идва...
Единственото нещо, което ми хареса на бензиновия е, че на една предавка можех да се движа в по-голям диапазон от скорост, на 6-та можех от 40km/h до... :mrgreen:
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

mevdo Wrote:Сега като се замисля, нещо не се сещам в последните 30 години някой да е произвел бензинов седлови влекач !
Или пък дали някъде има бензинов кораб или локомотив.....
Да не би дизеловото гориво да има някоя и друга характеристика , освен икономичност.....

Много крайни мнения против дизела чета тук, спокойно бе хора не сме на война...
Да не би да не сте имали възможност да поkарате 1,9dci, или 2,0 hdi на s40 II и v50 , пък за d5 сигурно ви страх да го доближите въобще... Не щото аз помня как една S60 с D5 спечели Ендуранс шампионата на България, то това много хора тук го знаят, и пилотите знаят кои са и на самите състезания имаше доста голяма агитка ....
В друг мой пост написах , че тук изобилства от теми за това кой с какъв проблем се е сблъсквал, но няма толкова или въобще теми за хвалебствия! Нали?

Знаете ли , като имате бензинови двигатели в колите си изтъкнете техните предимства, недейте да оплювате дизела, който нямате! Надявам се ,че интелекта на интересуващия се ще му е достатъчен за да направи сам избора си !!!

На 10-та страница някои от вас се сетиха какво е попитал автора на темата, по-рано някои модове ви обърнахме внимание да се придържате по-рано стриктно към това, даже имаше призив за обобщение....
А няколко души я превърнаха както по-рано беше квалифицирана "за и против газта"!!!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zeperfs.com/en/duel867-487.htm">http://www.zeperfs.com/en/duel867-487.htm</a><!-- m -->
Ето едно прилично сравнение.
Карам на газ, проблемите с газта са от кадърни газаджии, виждали сте темите ми за помощ.
Грубо разхода ми е 10л./100км. извънселско. Smile
Подръжката има ли смисъл да я сравняваме???
Какво е по добре да караш, нов внос дизел или бензин? Приемаме, че и едното и другото са добре подържани.
Като сравнявам много неправилно, атмосверен с турбо.
Reply

Килограмите на купето също трябва да се гледат ако ще се сравнява, 200 килограма е доста голяма разлика .
Мога да ти намеря и много сравнения в който дизела е по добър но не виждам смисъл

На кой каквото му харесва да си кара, въпрос на вкус Wink
Reply

bisnaga1990 Wrote:
Ev-V5 Wrote:

Защо винаги даваш сравнения на бензин срещу дизел в които дизела е с по малко коне ?

Ето ти едно по добро сравнение на мотори ДИЗЕЛ 1.9 150 коня - Турбо бензин 1.8Т - 150 коня

Duel : Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V vs Audi A6 1.8T (C5)
Колега, защо мислиш, че съм написал че двигателите са идентични?!И двата са с по 4 цилиндъра, с еднакъв обем, от едно поколение!!!Да, от еднакъв обем при бензина получаваш много повече коне, но това си е едно от многоброините предимства на бензина пред дизела.Знам, че на феновете на дизела това не ви се нрави, но е факт.
Ако искаш да направим сравнение на някой модерен бензинов двигател с турбина(и) и да го сравним с допотопен дизел без турбина доставящ същата мощност в к.с.?!Едва ли ще ти понрави сравнението, нали?!На вас, феновете на дизела, все ви се нравят сравненията, където бензиновият двигател е в неравностоина позиция - било да е без турбина, било да е с по-малък обем.

За да е обективно едно сравнение, смятам е редно двигателите да са идентични/сходни по обем и брой турбини, да са от едно и също време(поколение) и на един и същи производител Wink А какво по-обективно сравнение от това да имаш еднакви по обем двигатели, произвеждани по едно и също време, от един и същ производител и поставяни на едни и същи модели 8-)

Ето, от същият сайт от който ти удобно си извадил сравнение между два различни двигателя, произвеждани от различни производители, по различно време и всичко останало, за да е в полза на дизела, аз сега ти вадя сравнение между 2 литров бензинов двигател и 2 литров дизелов двигател, поставени на един и същ модел Волво ХС90:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zeperfs.com/en/duel5906-5883.htm">http://www.zeperfs.com/en/duel5906-5883.htm</a><!-- m -->

Както сам можеш да видиш, бензина просто унищожава дизела по отношение на ускорение и скорост.Всякакви приказки, че дизела бил по-динамичен от бензина директно отиват на боклука!

И още нещо.Защо, според теб, Волво мислят да се откажат напълно от дизеловите двигатели в бъдеще?

пп: гледам в последното си мнение си писал за теглото на купето.Е, в сравнението, което аз съм ти дал, дизеловият вариант на ХС 90 за капак на всичко е и по-лек :mrgreen:
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply


Аз за съвсем за друго говоря колега.. Примерно карай бензин 200 коня и дизел 200 коня (или поне приблизително еднавки коне) И тогава кажи кое върви повече и се усеща по добро ускорение.

Аз не споря че бензиновите вадят повече коне Т6 предполагам е с по голяма турбина от Д5, по скоро Т5 е по близък до Д5 и сравнението по скоро трябва да е с него.
2.0 D5 (235 Hp) Ускорение 0 - 100 км/ч 7.8 с. - 2.0 T5 (254 Hp) Ускорение 0 - 100 км/ч 8.2 с.
Виждаш ли дизела е малко по малко коне но въпреки това по бърз за това говоря аз..
Пък и нали дизела повечето марки гледат да ги правят по икономичния вариант а не по мощния.
Аз съм виждал дизел 1.9 с 300 коня без почти никакви механични промени и колата не знам вече колко хиляди км е минала, така че не е като да не може да се помпят.
Reply

Като правим не особено смислени сравнения - най-бързото Волво, срещу най-бързото (по онова време) дизелово BMW. Доколкото изобщо може да се вярва на Fifth Gear при сравнение и доколкото няколко десети на фона на минута и нещо е разлика.

Но и разлика от под половин секунда от нула до сто (на хартия) не е нещо от значение в живия живот.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=n9dVsS2XaHE">http://www.youtube.com/watch?v=n9dVsS2XaHE</a><!-- m -->
Reply

Polestara е супер тук 4х4 си казва думата Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)