The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин vs дизел

#21
Spurs Wrote:Аз не искам бомба в колата!
Естествено, че ти е личното мнение, колега, но при положение, че бензиновите и дизеловите резервоари са в пъти по-големи бомби от газовите бутилки...Само защото сме свикнали с класическите резервоари, те не са станали по-малко опасни. Ако нещо е притеснително, това е че те стават все по-леки и тънки. Цялата работа с газта е малко като болен от рак на белите дробове, който се притеснява да не настине.
V70 2.4 170 hp 2002
850 2.0 1994
Reply

#22
Всъщност, за мен темата приключи! Wink
Аз съм си направил избора и съм доволен от него.
Казах си мнението и не смятам да продължавам да споря с когото и да е.
А ако аз се връзвах така на всичкото негативно изписано за дизелите и автоматиците, вероятно досега трябваше да съм на терапия! :lol:
Поздрави на всички!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#23
Spurs Wrote:За голям автомобил - дизел.
За среден или малък клас - може и бензин.
Ама на 6-7/100 всеки се радва Wink
И стига с тази екологичност - всичко е пари и манипулация!
За газ/бензин - въобще не коментирам! Освен ако не е фабричен. И въпреки това, бомба в багажника не искам...

Колега не знам на колко години си, но аз имам спомени от времето когато в България леките коли с дизелов мотор се брояха на пръсти.
Е, извинявай но не можеш да ме убедиш, че тогава въздуха беше по замърсен.
Защо според теб в много европейски градове ще забраняват дизела?
Защо французите обмислят да спрат производството на дизелови двигатели?
Няма нужда от сърдене и заяждане, факт е, че бензина замърсява много по малко, да не говорим за алтернативните горива.
Като застана зад някой дизел ми се гади от миризмата, и ще става все по лошо.
Всеки се хвърля на дизел N-та употеба, и никой не прави сметка, че излиза по скъпо, и като пари за здраве, и като пари за части.
Е, аз искам детето ми да не се разболява от всички болести на дихателната система.
Ако имаш деца би трябвало да го знаеш.
Успех, и няма нужда от сърдене.
"Да си кажем кривиците, пък тогава да започнем да работим за общото ни благо"
Reply

#24
Spurs Wrote:Всъщност, за мен темата приключи! Wink
Аз съм си направил избора и съм доволен от него.
Казах си мнението и не смятам да продължавам да споря с когото и да е.
А ако аз се връзвах така на всичкото негативно изписано за дизелите и автоматиците, вероятно досега трябваше да съм на терапия! :lol:
Поздрави на всички!


Изборът ти е много добър, и аз се спрях на дизел с автоматик за всекидневна машина - Ситроен С5 3.0.

Въпросът е, че колегата е питал в първото си мнение за предимствата и недостатъците на двигателите на конкретни модели, включително и възможност за газификация.
Т.е. очаква се когато си дадеш мнението да приведеш и някакви доводи в негова подкрепа - например защо по-големите автомобили е по-добре да са с дизелови двигатели, а по-малките с бензинови, защо не е подходящо да се газифицира даден автомобил и защо газовата бутилка в багажника я имаш за по-голяма бомба от резервоара под седалките?

Все пак е форум и ако не искаш да ангажираш никого със своето мнение - не го пиши. А след като си го написал - подкрепи го с доводи и аргументи.
Reply

#25
vato Wrote:Все пак е форум и ако не искаш да ангажираш никого със своето мнение - не го пиши...
Форум е, а не арена - нека уважаваме и чуждото мнение!
Reply

#26
В общи линии всичко е до монтаж. Аз лично все още не съм се натъкнал, а и не са ми казвали за човек, който монтира газови уредби, без впоследствие, същите да са проявили проблеми. Така или иначе всеки от нас е направил своя избор и няма какво да се убеждаваме- всеки е наясно какви са предимствата и какви са недостатъците. При по- новите коли, които са пълни с електронни командни модули и други ел. специфики, все си мисля, че маржът за грешка е много голям. После се започват едни безкрайни лутания в търсене на проблема и майстори от различен калибър си прехвърлят топката.
Reply

#27
Stoyanpol Wrote:Колега не знам на колко години си, но аз имам спомени от времето когато в България леките коли с дизелов мотор се брояха на пръсти.
Е, извинявай но не можеш да ме убедиш, че тогава въздуха беше по замърсен.
Защо според теб в много европейски градове ще забраняват дизела?
Защо французите обмислят да спрат производството на дизелови двигатели?
Няма нужда от сърдене и заяждане, факт е, че бензина замърсява много по малко, да не говорим за алтернативните горива.
Като застана зад някой дизел ми се гади от миризмата, и ще става все по лошо.
Всеки се хвърля на дизел N-та употеба, и никой не прави сметка, че излиза по скъпо, и като пари за здраве, и като пари за части.
Е, аз искам детето ми да не се разболява от всички болести на дихателната система.
Ако имаш деца би трябвало да го знаеш.
Успех, и няма нужда от сърдене.
"Да си кажем кривиците, пък тогава да започнем да работим за общото ни благо"

Колега, на достатъчно години съм, за да мога да преценя трезво нещата, повярвай ми Wink
Дори на толкова, че да не вярвам вече в Дядо Коледа, по мое време - Дядо Мраз Big Grin
Относно времето, за което говориш, имаше 3 Москвича, 2 Лади, 1 Шкода 1000 и 1 Трабант на паркинга зад нашия блок!
Първата ни кола беше Фиат 125р Polski, ако ти говори нещо... Това, че България се превърна на площадка за бракуваните автомобили на Европа е причината за мръсотията. Един сдухан бензинов двигател хич не замърсява много по-малко от един дизелов...
Никой не може да ме убеди, че спирането или започването на нещо, в случая спирането на дизелите от Рено (засега са само те), не е продиктувано от финансови причини! Иначе филантропията им ще ме накара, оттук нататък, да купувам само техни автомобили! Всъщност, това е единствения френски автомобилопроизводител, който харесвам Wink
На мен ми се гади пък като застана зад автомобил с газова уредба, и ми напълни купето с миризма на чесън! :lol:

Това са данните за емисиите CO2 на моя D5 сравнен с аналогични автомобили с бензинови двигатели:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/xc90/1-series/d5-executive-2006-4901/">http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/ ... 2006-4901/</a><!-- m --> - D5 дизел - моя XC90 - 224 гр./км.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/xc90/1-series/t6-2002-4887/">http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/ ... 2002-4887/</a><!-- m --> - T6 бензин - 309 гр./км.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/xc90/1-series/3-2-sport-2006-4896/">http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/ ... 2006-4896/</a><!-- m --> - 3.2 бензин - 281 гр./км.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/xc90/1-series/v8-executive-2005-4895/">http://carsopedia.com/bg/katalog/volvo/ ... 2005-4895/</a><!-- m --> - 4.4 V8 бензин - 322 гр./км.
От справката май дизела е с най-ниски емисии СО2... :roll: Е, кой замърсява повече?!
А специално за DPF-a на моя автомобил, щото очаквам питането да е и за твърдите частици, отговарям с две ръце, понеже периодично му следя параметрите и ползвам необходимите добавки за почистването му. Гаранция - в заводски норми е! От написаното е логично, че не съм го премахнал - нито физически, нито софтуерно.
И деца имам - 2, и много добре си давам сметка, за какво става дума! Затова правя всичко, което зависи от мен, така както трябва да бъде!
Специално за белодробни заболявания, моля те не ме закачай, щото 2/3 от работата ми е точно такава. Smile
Ако на някой е интересно, мога да продължа... Но, май засега това е достатъчно!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#28
От това което си написал, мога само да те поздравя, и все пак не може да не се съгласиш с доводите ми.
Колко са тези като теб?
Примерите които си дал са малко преувеличени, т.е колко са тези автомобили по нашите пътища?
Когато газовата система е настроена както трябва мога да се обзаложа, че този зад мен не може да разбере, че съм на газ.
А съм на газ поради няколко много прости причини.
1. По евтино е.
2. Двигателя е жив и в добро здраве по дълго(при правилна настройка)
3. Замърсяването е много по малко.
Но определено мога да кажа, че повече газова уредба няма да сложа само защото нашите невероятни "майстори" гледат как да ти вземат парите
без да си свършат работата както трябва.
Единственото решение за мен е автомобил с фабрична газова.
п.с Фиат 125п беше най-добрия соц. автомобил
Поздрави.
Reply

#29
Stoyanpol Wrote:От това което си написал, мога само да те поздравя, и все пак не може да не се съгласиш с доводите ми.
Колко са тези като теб?
Примерите които си дал са малко преувеличени, т.е колко са тези автомобили по нашите пътища?
Когато газовата система е настроена както трябва мога да се обзаложа, че този зад мен не може да разбере, че съм на газ.
А съм на газ поради няколко много прости причини.
1. По евтино е.
2. Двигателя е жив и в добро здраве по дълго(при правилна настройка)
3. Замърсяването е много по малко.
Но определено мога да кажа, че повече газова уредба няма да сложа само защото нашите невероятни "майстори" гледат как да ти вземат парите
без да си свършат работата както трябва.
Единственото решение за мен е автомобил с фабрична газова.
п.с Фиат 125п беше най-добрия соц. автомобил
Поздрави.
Бъди здрав!
И ако мога да бъда полезен, насреща съм!
Поздрави! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#30
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=40165&p=278785#p278785">viewtopic.php?f=28&t=40165&p=278785#p278785</a><!-- l -->

Тук не светят лампи, няма грешки и колата се държи много добре. Не мирише на чесън. Това са 60 к.с. на цилиндър, турбиниран двигател и не са много хората в България, които могат да се похвалят с подобен резултат. Това не ми е основното занимание, но в резултат на близки срещи от третият вид със знайни и незнайни майстори се стигна до тук.

Та идеята е, че няма бензинов двигател на Волво, който да не може да бъде успешно и правилно газифициран. И да отговаря на изискванията на наредби Н-3 и Н-32 и правила 67 и 110 на ИКЕ - ООН.

За съжаление малко майстори са чували за наредбите и правилата, определящи параметрите за монтаж на уредба за работа на автомобила на пропан-бутан или метан. И малко от тези, които са ги чували, ги спазват. Затова и имаме "бомба в багажника"... и миризма на чесън, и главоболия, и "не на газта" и други подобни. Нагледал съм се на какви ли не извращения при монтажите, много от които неотстраними. Докато майсторите не започнат да носят някаква отговорност за измененията в конструкцията на автомобила, няма да се промени ситуацията. Същото се отнася и за всякакви премахване на ФАП-ове, катализатори и ЕГР-и на дизелите.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)