The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Консултация за покупка на V50

#11
Извинявам се за спама.
Тези двигатели на Пежо ли са? 1,6 и 2.0?
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#12
yovcho Wrote:A за причина за продажба може да е болен като мене да подкара XC70 Big Grin Big Grin Big Grin

Благодаря за инфото! За сега са ми предполагаеми, разходите, защото не знам каква кола ще уцеля, просто толкова съм си приготвил, а реално, колкото по-малко, толкова по-добре...
Reply

#13
anex Wrote:Извинявам се за спама.
Тези двигатели на Пежо ли са? 1,6 и 2.0?

Да, на Пежо са.

И общо взето подобна цифра са разходите, но всичко си е относително. Wink
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#14
Здравейте, колеги,
да се похваля, че вече закупих кола Volvo V50 1.6HDI E Drive 2010г., след като я регистрирам ще я добавя в профила си, надявам се до 2-3 дни Smile .
Сега имам няколко питания:
1. Мога ли да си намеря от някъде инструкция за този автомобил на български език?
2. На колко км трябва да се сменят масла, филтри , ремъци и т.н.? Колата е на 178хил км "уж" реални и ми казват, че на 120 000 или 150 000 км, трябва да е сменен ангренажен ремък с ролки и да не бързам да ги сменям (има някаква документация, спред която на 163хил е минала последен техн. преглед(21.03.2016) и са сменени масло и всички филтри) - това го има на залепен стикер на шофьорската врата. Колата е от гр.Асти, Италия. Тези км ги пише и в договора за покупко-продажба между италианеца и българина(автосалона). Колата като цяло изглежда отвътре доста запазена, а отвън има леки следи от употреба, на броните леко свален лак, лека джазга на една от вратите, т.е. външно колата не изглежда като преправяна, пребоядисвана и т.н. Колата е с два ключа, като единия е напълно нов и неиползван.
3. Какви съвети ще ми дадете за първоначално обслужване?
4. Ще бъда благодарен и ако ми кажете, къде в Пловдив може да се обслужва колата качествено(четене на компютъра, ремонт по двигател и ходова част)?
Reply

#15
veselin111 Wrote:Здравейте, колеги,
да се похваля, че вече закупих кола Volvo V50 1.6HDI E Drive 2010г., след като я регистрирам ще я добавя в профила си, надявам се до 2-3 дни Smile .
Сега имам няколко питания:
1. Мога ли да си намеря от някъде инструкция за този автомобил на български език?
2. На колко км трябва да се сменят масла, филтри , ремъци и т.н.? Колата е на 178хил км "уж" реални и ми казват, че на 120 000 или 150 000 км, трябва да е сменен ангренажен ремък с ролки и да не бързам да ги сменям (има някаква документация, спред която на 163хил е минала последен техн. преглед(21.03.2016) и са сменени масло и всички филтри) - това го има на залепен стикер на шофьорската врата. Колата е от гр.Асти, Италия. Тези км ги пише и в договора за покупко-продажба между италианеца и българина(автосалона). Колата като цяло изглежда отвътре доста запазена, а отвън има леки следи от употреба, на броните леко свален лак, лека джазга на една от вратите, т.е. външно колата не изглежда като преправяна, пребоядисвана и т.н. Колата е с два ключа, като единия е напълно нов и неиползван.
3. Какви съвети ще ми дадете за първоначално обслужване?
4. Ще бъда благодарен и ако ми кажете, къде в Пловдив може да се обслужва колата качествено(четене на компютъра, ремонт по двигател и ходова част)?
Честито и със здраве да си я караш!
От точка втора нататък:
Маслото го смени веднага, плюс всички филтри! Не вярвай на никакви сервизни документи, особено италиански!
Джамбазите такава сервизна книжка ще ти спретнат, че и криминалисти трудно ще я познаят.
От там нататък, следваш интервалите на производителя.
Ангренажа го смени веднага! Плюс пистов ремък, ролки, обтегачи и т.н. Отново не вярвай на италианските сервизно документи!
Километрите вероятно са х2 на написаните, така че имай винаги едно на ум...
Прегледай и ходовата част и сменяй всичко съмнително!
От този момент нататък, колата е твоя и ще си наясно с всичко. И ще си спокоен, най-важното!
Ако колата е автоматик - задължително смени маслото и на кутията! Каквото и да ти казват. Забрави за "необслужваеми" АСК...
Поздрави и успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#16
Благодаря, Spurs,
с ръчна скоростна кутия е! При нея как е по-добре да се процедира, ако има нужда от доливане на течност, да се долее масло или добавка. На много места казват, че когато трябва да се долее малко течност е по-добре да се сложи качествена добавка, или да се смени всичкото масло, има ли нещо вярно в това?
Аз също гледам с подозрение на документите, но да видим, след няколко месеца ще се види, като я обслужа и покарам малко Smile
Reply

#17
veselin111 Wrote:Благодаря, Spurs,
с ръчна скоростна кутия е! При нея как е по-добре да се процедира, ако има нужда от доливане на течност, да се долее масло или добавка. На много места казват, че когато трябва да се долее малко течност е по-добре да се сложи качествена добавка, или да се смени всичкото масло, има ли нещо вярно в това?
Аз също гледам с подозрение на документите, но да видим, след няколко месеца ще се види, като я обслужа и покарам малко Smile
Аз бих сменил маслото, дори и при най-малкото съмнение. Wink
Понякога спестяване на едни пари, води до доста по-големи разходи след това.
Важи разбира се и за всичко по автомобила - двигател, скорости, окачване...
За сигурността не говорим, тя е без коментар!

ПП. При РСК трябва да се следи за състоянието на съединителя и демпфера. Има клипове в нета.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#18
За РСК няма нужда от смяна на масло. Виж, всички други ремъци, филтри, масло сменяй веднага.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#19
Здравейте, регистрирах днес колата и направих няколко кръгчета из града. Много се изкефих, много добре вози, много е тиха и "нежна" за управление. Отвътре не се чува как работи. Утре ще я карам на сервиз и започвам смяна на всякакви консумативи и каквото още излезне.
Питанети ми е има ли конкретни марки части и консумативи, които да избягвам или такива, които задължително да ползвам?
Струва ли си да се кара с по-скъпата нафта? По-високата цена гаранция ли е за по-качествено гориво и съответно с по-добро изгаряне?
Знаете ли къде в Пловдив мога да си сменя езика за съобщенията на таблото да не са на италиански, ако не на български, то поне на английски?
Как се вижда разхода на гориво и друга информация от борд-компютъра?
Колата е с клас на оборудване Kinetic !
Мога да кача снимки, но не знам как Smile
Как мога да разбера дали има аларма, като натисна бутона, централното заключване работи, но не издава звук, вътре в купето не се виждат обемни датчици?
Има ли някакви "скрити" екстри или тайни джаджи, които да не виждам? Случайно видях, че AUX входа е в подлакътника!
Благодаря на отзовалите се!
Reply

#20
Здравей колега, гледам че и ти си от Пловдив, доста се събрахме с S40/V50. Трябва да си направим някаква сбирка. Big Grin
Аз зареждам няколко хиляди километра нафта само от Еко(обикновенна) и съм доволен. От където и да зареждаш, зависи и на каква нафта случиш... някой път се усеща какво са ти наляли по работата на двигателя, по вървежа, разхода ... Wink
Щом е Кинетик показва само съобщения за грешки и няма трип компютър показващ среден разход, скорост, моментен разход(не е болка за умиране понеже няма голяма истинност, в това което показва :mrgreen: ).
Съощбенията могат да бъдат сменени на български, но не в Пловдив - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=26108">viewtopic.php?f=21&t=26108</a><!-- l -->, както и от друг колега от форума.
Обикновенно всички имат аларма.
Снимките ги преоразмери първо на резолюция 640х480 и след това цъкни на "Прикачи файл" или ги качи в някой сайт за споделяне на снимки - prikachi.com например.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)