The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на това XC90

#21
Как дефинираш "нормално студено време"?
Тази сутрин, на -7°С ми загря твърдо след 10-тата минута. На работа отивам за около 15 мин. обикновено, и за около 20 мин. макс в тегаво време като днес.
В снежно време съм с ХС-то, 960-ката със задното отива на фигурно пързаляне... Big Grin
А тя до 5 мин. вече си е тропик! Wink Невероятно парно... Ама бензин.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#22
Аз също имам бензин, който загрява за 5-10мин и после е мега жега. Та затова питам този дизел петак има ли му нещо или е нормално около 25-30 Мин да загрее при минус 5-10градуса да речем???
Идеята ми е да ходя ли в сервиза да проверяват термостат и т.н. или е нещо нормално?
Благодаря предварително!
Reply

#23
Утре сутринта отново ще засека за колко време ще загрее и ще пиша съответно.
Лично за мен е мааалко отгоре това при теб, но не мога да съм категоричен...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#24
И според мен 20-30 минути са много, за какъвто и да е дизел. Лошото е че и да отидеш в сервиз, термостата... просто ще ти го сменят или не Smile За да го "тестват" трябва да го свалят и сварят Big Grin Аз не вижда/знам друг начин да бъде проверен. Но си мисля и нещо друго.. ако все пак макар и за 20-30 минути загрява, значи термостата може да е "тръгнал", но все още не си е отишъл. Защото ако е постоянно отворен, в тоя студ не очаквам изобщо да загрее до 90 градуса колата. Никога не пречи, ако не е скъп да го смениш. Smile Тоя мотор има ли "детска болест" с термостатите?

Мерцедес имат един модел термостати които дойде ли зимата и ги сменяхме на "богато" всяка зима. Но симптомите бяха, че колата никога не загряваше.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#25
Яко нямаш печка е нормално да загрее след 30 мин. Ако караш по интензивно ще загрее по бързо. Бавното загряване е проблем на съвремените дизели заради много ефективния горивен процес зарди който разсейваната топлина в цилиндъра е малко. А термостата можеш да го провериш кога отваря когата гледаш стрелката на температурата и следиш кога ще почне да се стопля горния мъркуч на радиатора. Трябва да се стопля малко след като стрелката застане във вертикално положение.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#26
Spurs Wrote:Как дефинираш "нормално студено време"?

Ами - нормално студено: +1 до -3 Smile
Сега, според синоптиците, колата трябва да 'усеща' поне -15-18, че с тоя вятър във Варна все едно сме на полето Smile
Колата е прибрана на топло в подземния гараж, цялата фамилия пътуваме с бензиновото Рено Меган на жената.

Назрява въпрос: при такова студено време или дори по-топло кое е по-добре: климатроника си ми стои постояяно включен, на авто и 23 градуса; а ако е изключен дали ще е по-добре за загряването?
Reply

#27
В това студено време завъртам парното на макс, пускам отоплението на предното стъкло през климатроника и започва да ми подухва топличко след 2 - 3 минути. Така и двигателя загрява по-бързо. Вярно, че затопля само отпред, но така или иначе сутрин пътувам на работа сам.
Reply

#28
Днес на -9 градуса, на 10-та минута мина над първата към втората черта на датчика на температурата. За още 2-3 мин. вече вървеше към средата. Това за мен е приемливо като загряване на дизел. Пуснах си и размразяването на предното стъкло. Добре беше положението. Топло започва да духа още от над първата черта, е не е баня, ама е нормално.
Печката ми издаде багажа още първата зима откакто взех колата и досега така и не я направих. Лека небрежност от моя страна... Ама и не ми липсва, колкото и екстра да си е...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#29
Утре сутрин ще засека показанията на компютъра за температурата на антифриза. Ще пусна снимки, за да видим как се затопля той с течение на времето.
Reply

#30
Измерено днес - 10-12 Мин качва първа черта, 20-25 Мин загрява на 90 градуса. Май всичко е нормално, просто все още съм свикнал на бензинката Smile
Awd - то много радва, чак ме е страх да я поднеса встрани, че тия два тона и нещо да не се пързулнат, иначе леко газ и задните гуми и тракшъна я вкарват в релси на секундата Big Grin
П. П. Абе много ми залепят вратите сутрин, 5 Мин не се отварят при минус 5 градуса... При вас така ли е?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)