The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Грешка: Alarm triggered, check car

#1
Здравейте, днес на 3-4 пъти след като паркирам и заключа и оставя колата ми се задейства алармата и ми изписва тази грешка. След това спря да ми се случва /пробвах да натисна преди заключване бутона full guard и тогава вече спря да се задейства/
Някой знае ли причина?
Reply

#2
88acmiro Wrote:Здравейте, днес на 3-4 пъти след като паркирам и заключа и оставя колата ми се задейства алармата и ми изписва тази грешка. След това спря да ми се случва /пробвах да натисна преди заключване бутона full guard и тогава вече спря да се задейства/
Някой знае ли причина?


Да. Не си оставяй телефона/таблета или лаптоп с включено радио(GSM, Wi-Fi, Bluetooth и т.н.) в колата. Ако ще оставяш вътре подобни устройства - на самолетен режим. С бутона просто си изключил алармата и дед-лок-а.
Reply

#3
В интерес на истината, таблета ми беше вътре на Wi-fi, това ли е влияело да се включи алармата?
А за какво служи бутона с количка в конус, който натиснах /това дед лок, което казваш/?
Благодаря предварително!
Reply

#4
88acmiro Wrote:В интерес на истината, таблета ми беше вътре на Wi-fi, това ли е влияело да се включи алармата?
А за какво служи бутона с количка в конус, който натиснах /това дед лок, което казваш/?
Благодаря предварително!


Аз този номер с таблета го направих във Виена...
Три дена заключвах само с ключа преди се сетя, какво става.
Reply

#5
88acmiro Wrote:А за какво служи бутона с количка в конус, който натиснах /това дед лок, което казваш/?
Благодаря предварително!


Ето: http://new.volvocars.com/ownersdocs/2007...c90_00.htm
Reply

#6
Ясно, абсолютно безполезна екстра, която някой навремето е платил, но в случая ми свърши добра работа! Smile
Значи според теб, да не ходя на диагностика и вече занапред да не оставям мобилни устройства в заключен джип?
Reply

#7
88acmiro Wrote:Ясно, абсолютно безполезна екстра, която някой навремето е платил, но в случая ми свърши добра работа! Smile
Значи според теб, да не ходя на диагностика и вече занапред да не оставям мобилни устройства в заключен джип?

Всъшност не е екстра а радията на таблетите и телефоните оставени вътре смущават сензора за движение в колата и сработва алармата. Бутона който визираш е за да се изключва алармата, да не се задейства при превоз на колата на репатрак, ферибот и т. н.

Дед-лок а е второто заключване около 40сек след като заключиш колата. Като сработи въпросното второ заключване вратите не могат да се отварят и от вътре.
Reply

#8
Сърдечно благодаря, колега Тишо! Wink
Reply

#9
Tisho Wrote:
88acmiro Wrote:Ясно, абсолютно безполезна екстра, която някой навремето е платил, но в случая ми свърши добра работа! Smile
Значи според теб, да не ходя на диагностика и вече занапред да не оставям мобилни устройства в заключен джип?

Всъшност не е екстра а радията на таблетите и телефоните оставени вътре смущават сензора за движение в колата и сработва алармата. Бутона който визираш е за да се изключва алармата, да не се задейства при превоз на колата на репатрак, ферибот и т. н.

Дед-лок а е второто заключване около 40сек след като заключиш колата. Като сработи въпросното второ заключване вратите не могат да се отварят и от вътре.

Всъщност има и друго приложение- да речем да оставиш кучето в колата, докато си в магазина и пр.
"Use this button if you wish to switch off the
deadlock function (deadlock means that the
doors cannot be opened from the inside when
they are locked). This button is also used to
deactivate the movement and tilt detectors in
the alarm system. The LED lights when these
systems are deactivated."
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)