The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
дайте пояснение

#31
И аз така се чудех защо не ми светват подгряващите свещи като дам на контакт?
От МПФ ми отговориха /като я водих за пръв път там/, че при този двигател 2,5 ТД на Ауди, подгряващите свещи светват, ако температурата е под 5 С.
Така пише и в книжката. Така се оказа и на практика като застудя.
И все пак светва тази лампа за по-катко време от 460-ката ... Smile
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#32
И аз така се чудех защо не ми светват подгряващите свещи като дам на контакт?
От МПФ ми отговориха /като я водих за пръв път там/, че при този двигател 2,5 ТД на Ауди, подгряващите свещи светват, ако температурата е под 5 С.
Така пише и в книжката. Така се оказа и на практика като застудя.
И все пак светва тази лампа за по-катко време от 460-ката ... Smile
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#33
А каква е вероятността лампичката да е поизгоряла и затова да не свети.Много ще е тъпо ако е това ,но не е невъзможно.Проблема може да се изясни според мене ако с едни токови клещи се премери директно на акумулатора дали има консумация докато трае предполагаемото подгряване.Има ли консумация и то голяма/десетки ампера/ значи подгряваме,а въпросителната ще остане ако не се регистрира такава консумация :minigun:
V 40 1.9tdi 95k.c. 1999г. D4192T2
Reply

#34
А каква е вероятността лампичката да е поизгоряла и затова да не свети.Много ще е тъпо ако е това ,но не е невъзможно.Проблема може да се изясни според мене ако с едни токови клещи се премери директно на акумулатора дали има консумация докато трае предполагаемото подгряване.Има ли консумация и то голяма/десетки ампера/ значи подгряваме,а въпросителната ще остане ако не се регистрира такава консумация :minigun:
V 40 1.9tdi 95k.c. 1999г. D4192T2
Reply

#35
Събине, какво ще рече "И все пак светва тази лампа за по-катко време от 460-ката "
защото аз чакам 5-8 секунди някъде за да изгасне лампата на свещите и ми се струва дълго.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#36
Събине, какво ще рече "И все пак светва тази лампа за по-катко време от 460-ката "
защото аз чакам 5-8 секунди някъде за да изгасне лампата на свещите и ми се струва дълго.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#37
Common-rail двигателите нямат подгревателни свещи, защото не им трябват, там запалването става при налягане над 800 бара, така че би трябвало да нямаш такава лампа, ако моторът ти е такъв. Tongue
V 40 1.9tdi 95k.c. 2000г. D4192T2>>>> S60 D5 163k.c. 2002г.D5244T
Reply

#38
Common-rail двигателите нямат подгревателни свещи, защото не им трябват, там запалването става при налягане над 800 бара, така че би трябвало да нямаш такава лампа, ако моторът ти е такъв. Tongue
V 40 1.9tdi 95k.c. 2000г. D4192T2>>>> S60 D5 163k.c. 2002г.D5244T
Reply

#39
Аз мога да кажа следното: отвори капака на двигателя ,махни кората му
и погледни имаш ли подгревни свещи.Ако имаш,купи си една пробна лампа на 12V и измери идва ли сигнал на свещите при подаване на контакт(има сигнал под 5 C).Можеш лесно да видиш и предпазителя
на подгревните свещи(червено/бял кабел който влиза и излиза в предпазителя пред кутията на компютъра).
Ако пък имаш познат с тестер,през OBD може да се провери всичко ,тогава ще светне и крушката на таблото независимо колко градуса е навън.
Успех с диагностиката !
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#40
Аз мога да кажа следното: отвори капака на двигателя ,махни кората му
и погледни имаш ли подгревни свещи.Ако имаш,купи си една пробна лампа на 12V и измери идва ли сигнал на свещите при подаване на контакт(има сигнал под 5 C).Можеш лесно да видиш и предпазителя
на подгревните свещи(червено/бял кабел който влиза и излиза в предпазителя пред кутията на компютъра).
Ако пък имаш познат с тестер,през OBD може да се провери всичко ,тогава ще светне и крушката на таблото независимо колко градуса е навън.
Успех с диагностиката !
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)