The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Монтиране на спортен филтър

#61
Ами колега те затова са перящия и смазващия препарати. Не д аго хвърляш, аз пък си го взех моя заради цените. Все пак един хартиен оригинален ми струва 20на евро а целия комплект на К&Н го взех за 75 заедно с миещите препарати.
Reply

#62
Аз моят го поръчах от USA...там е 45$,но не съм проверявал за почистващи препарати...може и да проверя като се замисля.Между другото ти какво ще кажеш....доволен ли си от този филтър.
Reply

#63
Ако погледнеш финансовата страна е по добре. Излиза ми по евтино от това на всеки 10к да давам по 25 евро за хартиен. досега съм минал с мойта над 50 000 и се е изплатил отвсякъде филтъра. Иначе немога да кажа дали вдига мощност аз съм забравил отдавна как беше с нормален. Мои познати казваха че за дизела особено в БГ не е много препоръчително да се ползва спортен поради голямото замърсяване, ама може и да са имали предвид конусовидните филтри. аз лично от няколко години го имам моя и съм доволен
Reply

#64
хамлет Wrote:Ако погледнеш финансовата страна е по добре. Излиза ми по евтино от това на всеки 10к да давам по 25 евро за хартиен. досега съм минал с мойта над 50 000 и се е изплатил отвсякъде филтъра. Иначе немога да кажа дали вдига мощност аз съм забравил отдавна как беше с нормален. Мои познати казваха че за дизела особено в БГ не е много препоръчително да се ползва спортен поради голямото замърсяване, ама може и да са имали предвид конусовидните филтри. аз лично от няколко години го имам моя и съм доволен

А сега де.......че аз го слагам точно защото четох че има по-добра филтрираща функция от обикновенния т.е. обира по-добре прахта и твърдите частици....Не ме интересува мощността...взимам го че уж е по-добре за двигатела.Ей сега се вкарах в много "интересен" филм :?

ПП.Четох някъде че променя звука на двигатела....истина ли е (надявам се към по-нисък).
Reply

#65
Ами мисля че не филтрира по-добре, все пак е някакъв плат докато оригиналния е хартия и то доста по плътна. Промяна на звука на двигателя като чели няма, при дизела не усетих такава, при бензиновите с конусовидните филтри май има по голяма промяна на звука и то към по силен мисля.
Reply

#66
Спортните филтри се слагат защото имат по-голяма пропускливост, а не по добра защита-напротив. Звука се променя само ако се ползва конусовиден филтър и то не винаги е гаранция.
Reply

#67
Малко off по темата , за което се извинявам :oops:
Може ли някой да ми каже диаметъра на тръбата, която влиза в кутията на въздушния филтър? Мотора е B18EP (1,7i 106 ps)
Reply

#68
Не си спомням, но беше някъде около 65мм.
Reply

#69
От моят опит с филтрите, мога да заявя че рърво, ако го почстваш, а не го хвърляш, излиза по-евтино. Примерно, моят струва 82лв+ препарати за 30лв. Чистя го на 8-10к км (тогава вече не прилича на нищо). Второ, почиства по-добре от хартиения, защото има смазка, по която полепват и най-малките прашинки. трето да, променя звука на ДВГ.и четвърто ДВГ става по-импулсивен.
Reply

#70
Как променя шумът на двигателя?По-шумен ли става или просто по-различен?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)