The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разход на гориво

#41
dalmode Wrote:И още нещо, струва ми се, че при този двигател няма моторна спирачка. Т.е. не се спира напълно подаването на гориво при движение на скорост, високи обороти и неподаване на газ. Направих си няколко експеримента и на тази тема - когато завъртя ключа се усеща, че колата започва да спира по- добре с двигателя, но разбира се може това да е така само при мен.

Поздрави
Не е само при теб. И аз съм се чудил за това, че при отнемане на газта почти не се усеща спирачно усилие от страна на двигателя.
Reply

#42
Евала колега, много добър разход ти е дала. Значи ако се гали педала колицата била много икономична Big Grin

п.п. И при мен не се усеща усилието на двигателя при отнемане на газта Big Grin

п.п.2 Живи, здрави и весели празници Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#43
7-8 на 100 градско и под 5 извънградско. 1.9Д 2000 г. 95 коня. Не е комън рейл.
Reply

#44
s-s-s-nake Wrote:Евала колега, много добър разход ти е дала. Значи ако се гали педала колицата била много икономична Big Grin

п.п. И при мен не се усеща усилието на двигателя при отнемане на газта Big Grin
При комън рейла си го има усилието Smile

Иначе сега до Пловдив карах относително бавно (100-110) по магистралата и направо ме втрещи - свали до 5.3 среден. Иначе около 130 обикновено ми дава ~6. Може този път да е било добро горивото на ОМВ, кой знае.
Reply

#45
Не съм с някои от зададените двигатели, но да кажа и аз.
Моята е дизел, но по-голям мотор 2,5 ТДИ защото е В 70. Засичал съм я веднъж от София до Стара загора и ми даде 6,1/100. Двама с едно дете, багаж и дори частично с климатик. За такава голяма кола и нормално каране по магистрала си е добре. Градско не съм засичал, а то не може да е коректен показател, защото зависи от трафика.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)