The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Корупционни практики

#1
само не мога да разбера борят ли се срещу корупцията или я насърчават:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://dnes.dir.bg/2006/05/04/news134702.html">http://dnes.dir.bg/2006/05/04/news134702.html</a><!-- m -->

Коментар:
те и сега се събират веднага само, че никой не разбира Smile
Мечтата ми е да карам Краз в центъра на София!!!
Reply

#2
Vermax Wrote:само не мога да разбера борят ли се срещу корупцията или я насърчават:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://dnes.dir.bg/2006/05/04/news134702.html">http://dnes.dir.bg/2006/05/04/news134702.html</a><!-- m -->

Коментар:
те и сега се събират веднага само, че никой не разбира Smile

А бе това и на запад го има, и според мен е по-малко корупционно, щото ако имаш заплаха да ти вземе точки на пътя, и ти и той ще сте по-склонни на "сделка", иначе ако така и така няма да ти вземат точки - що да не си платиш фиша примерно?

Миналата година се поразходих в Испания и докато се подготвях за обикаляне насам натам попаднах на нещо интересно - ако те глобят за нарушение на пътя при желаниуе от твоя страна да го платиш веднага се ползва 30% отстъпка. Така че събирането на пари от катаджиите не е толкова голям проблем. Проблемът е да не се оставяме да ни хванат :lol:
Reply

#3
Irish stout Wrote:А бе това и на запад го има, и според мен е по-малко корупционно, щото ако имаш заплаха да ти вземе точки на пътя, и ти и той ще сте по-склонни на "сделка", иначе ако така и така няма да ти вземат точки - що да не си платиш фиша примерно?
Щото ще ти предложи по-добра "оферта"
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#4
Освен "по-добрата" оферта чета и за други промени: Ако полицай състави акт на водач, на водача ще се ОТНЕМА книжката докато не плати размера на постановлението Confusedhock: тоест преведено на достъпен език означава: ще се вдигне рушвета на пътя щото вече санкцията е драстична. Книжка ще се отнема и ако шофьор управлява в нетрезво състояние - е тук съм мн съгласен =D> да е така, има и още...

Колеги, далеч съм от мисълта че сега законите в момента на пътя са перфектни. Първо трябва да се промени отношението на полицаите(повечето) към пътниците(един полицай ако е вземал рушвети тези закони няма да го спрат очевидно), да се поставят пътни знаци където трябва (а не където им скимне или пък на много места няма), да оправят дупките (а не да пишат актове за движение с несъобразена скорост) и чак тогава да мислят как да си събират парите. А сега се мъчат да си увеличат приходите "на светло"(естествено и "на тъмно" ще нарастнат), а пък "услугите" им са същите. :evil:
Мечтата ми е да карам Краз в центъра на София!!!
Reply

#5
Одеве ми спират за коланн!!
Какво стана.
Е как мислите?
..............
Докато спра колата подминах ги, дойде и вика
-Дай си документите, и талона.
-Защо?
Спряхме ви зарад това че бяхте без колан.
Е.
Е какво е?
Ако виждаш аз съм с колан!!
- Даа ама одеве беше без колан - при спирането.
-Как ще го докажеш като съм с колан. Стъклото ми е мръсно, може да ви се е привидело.
..... и т.н.
Е другия път да карате с колан!

Как мислите? Пусна ме. Не му се разправяше с мен!!

п.п.- то имаше още, ама на срещата мога да доразкажа.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#6
Efri 740 Wrote:Одеве ми спират за коланн!!
Какво стана.
Е как мислите?
..............
Докато спра колата подминах ги, дойде и вика
-Дай си документите, и талона.
-Защо?
Спряхме ви зарад това че бяхте без колан.
Е.
Е какво е?
Ако виждаш аз съм с колан!!
- Даа ама одеве беше без колан - при спирането.
-Как ще го докажеш като съм с колан. Стъклото ми е мръсно, може да ви се е привидело.
..... и т.н.
Е другия път да карате с колан!

Как мислите? Пусна ме. Не му се разправяше с мен!!

п.п.- то имаше още, ама на срещата мога да доразкажа.

и аз съм иомал одобни преживелици, с тия куки не знаеш кога какво да очакваш, понякога търсят за какво да се заядат, друг път ако е обикновенна рутинна проверка може и между капките да минеш ама знаеш ли ги що те спират
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#7
ако спазвам знаците от Търговище до София трябва да патувам 6 часа а иначе го вземам 3.5 направило ми е впечетление че ги слагат където им падне и много често се крият там особедно покраи Севлиево там внимаваите защото има и камери първо те снимат и след 2 километра те спират и няма отърване.Аз ще пусна една тема в която ще напиша всички постове на ченгетата от Варна до София
Reply

#8
Ace Wrote:
Irish stout Wrote:А бе това и на запад го има, и според мен е по-малко корупционно, щото ако имаш заплаха да ти вземе точки на пътя, и ти и той ще сте по-склонни на "сделка", иначе ако така и така няма да ти вземат точки - що да не си платиш фиша примерно?
Щото ще ти предложи по-добра "оферта"

Рискът от по-добра оферта винаги ще съществува, ако ще и глобата да е 1 лев. Само че отпада възможностт ана катаджиите да те заплашват от отнемане на точки и именно тук е най-голямата разлика. Според мен рисковите условия за корупция намаляват с едно.

Не трябва разбира се да се забравя и субективния фактор, че който е склонен към това пак ще си иска.

Преценете си обаче къде залогът е по-голям - глоба + точки или само глоба.
Reply

#9
който си е искал пак ще си иска . въпроса на който засега не мога да си отговоря е дали с новото положение ще станата повече искащите или ще намалеят...всяко наручение може да се тълкува различно - аиде едно фишче за 30лв ама ако бутнеш 5 получаваш за 10 т.е общо 15 или ако бутнеш 10 немааа е това е проста математика- боли го полицая за мойте точки той гледа парите. а ако съм за акт то работата е същата дай 50 и бегай че ако ти треснем акта ще плащаш 100 и точки...
айде коментари щото аз рядко влизам в кюпа ама дълбоко на 3-5 години или с 174км на маистарла или с птп при потегляне... иначе на дребно през това време по два-три пъти в годината с 5-10лв на ръка...
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#10
При превишената скорост, катаджиите са малко прецакани. Радара има възможност за връзка с компютър и като се приберат четат записаното в радара и ако съответното наршение не е регистрирано с фиш или акт - става кофти. Така че няма отърваване, но за другите работи може да те пуснат. Това съм го чул от приятел полицай, който като минава покрай колегите (от неговата смяна) и спазва ограниченията.
Само че тоя модел май не са много разпространени.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)