The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за скърцане

#1
Здравейте!

Имам от доста време проблем, но назря вече момента да го реша: Скърца ми вратичката на жабката. И др. неща скърцат, но се понася някак си...

При обстоен преглед при Жоро и Емето установихме, че скърцането идва от търкането на изкуствената кожа на вратичката в тази на облицовката на жабката. Скърца и при отваряне и при затворено положение от вибрациите на дизела.

Първото лечение беше намазване с течен парафин. Имаше временен ефект - един месец и пак проскърца.

Накой може ли да сподели от горчив опит как да се премахне това скърцане? Явно парафина попива в изкуствената кожа. Дали можете да предложите друго решение?

Благодаря предварително и весели празници на всички четящи! :occasion5:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#2
Здравейте!

Имам от доста време проблем, но назря вече момента да го реша: Скърца ми вратичката на жабката. И др. неща скърцат, но се понася някак си...

При обстоен преглед при Жоро и Емето установихме, че скърцането идва от търкането на изкуствената кожа на вратичката в тази на облицовката на жабката. Скърца и при отваряне и при затворено положение от вибрациите на дизела.

Първото лечение беше намазване с течен парафин. Имаше временен ефект - един месец и пак проскърца.

Накой може ли да сподели от горчив опит как да се премахне това скърцане? Явно парафина попива в изкуствената кожа. Дали можете да предложите друго решение?

Благодаря предварително и весели празници на всички четящи! :occasion5:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#3
S.B. Wrote:Здравейте!

...... Дали можете да предложите друго решение?

Благодаря предварително и весели празници на всички четящи! :occasion5:

И при мен проскръцваше жабката, но я свалих, сложих собственоръчо направени шайбички от вътрешна гума на колело, /на двата винта, които я крепят и то между самата жабка и основната шина/ и сега не скърца.Механизма, който я държи затворена (при мене) се състои и от две гумени "крачета", които уплътняват, а се беха посмачкали, но Шведа им е направил отвор, в който поставих шлаух по размера им и "крачетата" се изправиха Smile Свалянето и качването ми отнеха около 15 минути.Дано съм обяснил разбираемо ;-) Ако ти се занимава - успех! Big Grin
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#4
S.B. Wrote:Здравейте!

...... Дали можете да предложите друго решение?

Благодаря предварително и весели празници на всички четящи! :occasion5:

И при мен проскръцваше жабката, но я свалих, сложих собственоръчо направени шайбички от вътрешна гума на колело, /на двата винта, които я крепят и то между самата жабка и основната шина/ и сега не скърца.Механизма, който я държи затворена (при мене) се състои и от две гумени "крачета", които уплътняват, а се беха посмачкали, но Шведа им е направил отвор, в който поставих шлаух по размера им и "крачетата" се изправиха Smile Свалянето и качването ми отнеха около 15 минути.Дано съм обяснил разбираемо ;-) Ако ти се занимава - успех! Big Grin
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#5
Здравей, имах същия проблем но от 3 месеца всичко изчезна.
1.Разглобяваш жабката , не е нужно да се сваля има 3 видий и щипки.
2.Има 2 дунапренени уплътнения.заленваш към тях други 2 по твърди и по дебели
3.Смазваш цялата с-ма с колкото може по-гъста грес....и забравяш за досадното скърцане Smile
Reply

#6
Здравей, имах същия проблем но от 3 месеца всичко изчезна.
1.Разглобяваш жабката , не е нужно да се сваля има 3 видий и щипки.
2.Има 2 дунапренени уплътнения.заленваш към тях други 2 по твърди и по дебели
3.Смазваш цялата с-ма с колкото може по-гъста грес....и забравяш за досадното скърцане Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)