The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
шум в кормилната рейка

#1
Здравейте, приятели!
От скоро имам Волво В 40. Когато въртя волана се чува странен шум. Не знам дали е нормално. Чува се ката леко търкане на гума(като леко скимтене). В крайно дясно положение най-ясно, иначе само при въртене на кормилото. Шумът не е силен, но ме притеснява. Всъщност за притеснение ли са нещата и мога ли да карам така?
Ако някой ми отговори или ме насочи към необходимата информация, ще бъда безкрайно благодарен.
Reply

#2
Здравейте, приятели!
От скоро имам Волво В 40. Когато въртя волана се чува странен шум. Не знам дали е нормално. Чува се ката леко търкане на гума(като леко скимтене). В крайно дясно положение най-ясно, иначе само при въртене на кормилото. Шумът не е силен, но ме притеснява. Всъщност за притеснение ли са нещата и мога ли да карам така?
Ако някой ми отговори или ме насочи към необходимата информация, ще бъда безкрайно благодарен.
Reply

#3
Да не е от сервото - и при мен като се върти на място волана и на отворен капак се чува лек шум от сервото ... на сбирките ни това съм го виждал и при други колеги ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
Да не е от сервото - и при мен като се върти на място волана и на отворен капак се чува лек шум от сервото ... на сбирките ни това съм го виждал и при други колеги ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
Точно на място се усеща най-добре. Шумът наистина е лек. Забелязах, че когато подам газ изчезва. Дали от шума на мотора не го чувам или от оборотите се оправя не мога да преценя.
Щом при другите го има да смятам ли, че е нещо нормално?
Мога ли да карам така или това е сигнал за нещо нередно?
Reply

#6
Точно на място се усеща най-добре. Шумът наистина е лек. Забелязах, че когато подам газ изчезва. Дали от шума на мотора не го чувам или от оборотите се оправя не мога да преценя.
Щом при другите го има да смятам ли, че е нещо нормално?
Мога ли да карам така или това е сигнал за нещо нередно?
Reply

#7
Тръгнала е помпата на хидравликата. От нея е шума.
Но по принцип при напълно навит волам на всички коли помпите се чуват.
Когато шума на място се усили -чува се помпата, това е явен признак, че вече се е поизносила.
Но все пак си провери и нивото на хидравличната течност в казанчето.
Reply

#8
Тръгнала е помпата на хидравликата. От нея е шума.
Но по принцип при напълно навит волам на всички коли помпите се чуват.
Когато шума на място се усили -чува се помпата, това е явен признак, че вече се е поизносила.
Но все пак си провери и нивото на хидравличната течност в казанчето.
Reply

#9
Щом е тръгнала помпата, мога ли да карам или трябва да се замисля за смяна? Наложителна ли е подмяната и знае ли някой колко струва това?
Reply

#10
Щом е тръгнала помпата, мога ли да карам или трябва да се замисля за смяна? Наложителна ли е подмяната и знае ли някой колко струва това?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)