The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
турбо

#81
Еми то с толква много писания се объркват хората.
Нека и аз да пусна малко глупости по темата, които ако не друго поне ще ви спестят някой лев. :lol:

1. Помпата няма нужда да се сменя, щото тази малка турбинка не може да направи кой знае какви коне, а и колата е 1.7 все пак.
2. Нама смисъл да се сменят и инжекторите и да се вдига налягнаето. Или едното или другото. Освен ако не се гонят над 250 коня. Замислете се - като вдигнеш налягенто всв едно си сложи по-големи инжектори.
3. Ламбда сондата обикновено прави корекции до 3500 оборота, така че тя не ви бърка работата вобще.
4. Ако само натегнете разтоварващия клапан няма да постигнете нищо, зашото електрониката на колата ограничава налягането на турбината. ( Тук колегата Toreto е прав. а pero 460

Ето според мен какво трябва да се направи

1. Натяга се разтоварващия клапан. Задължително си вземете уредче за измерване за да знаете какво правите. Повече от 1 бар е много опасно. Аз ви препоръчвам 0.7-0.8 бара.
2. Трябва да махнете клапана с който компютъра регулира налаяганто на турбината за да не ви бърка работата.
3.Сега имате повече въздух трябва и гориво. Ще ги подредя по евтиния и сложност. Има няколко варианта:
3.1 Български Цигански вариант - купувате си регулируем клапан за гориво и вдигате налягането. Малко "по-бял" вариант е да сложите прогресивен клапан за горивото, който ще вдига горивото само когато има налягане на турбото.
3.2 Американски цигански вариант - взимате една старт дюза от волво 320 или някакво друго и я монтирате преди дросела на някаква тръба. Взимате някакъв датчик за налягане на масло. Този датчик прави верига над 0.3 бара. Връзвате единия кабел на старт дюзата на 12 волта, а другия през датчика към маса. По този начин след 0.3 бара дюзата започва да налива яко бензин.
3.3. Чип тунинг.
3.4 Използвате електроника, която лъже компютъра на колата за показанията на дебитомера piggy-back (SMT6, Greddy, AEM или нещо друго).
3.5 махане на заводската електроника и монтиране на друга, която може да си я настройвате сам на пътя.
4. Да кажем, че сте избрали някой от циганските вариянти и сте решили да вдигнете колкото се може повече горивото. Да ама нещата не стават така. Трябва да се настрои някак колата, защото ако прекалите с горивото колата пак няма да върви. Тук пак има два вариянта:
4.1 Цигански вариянт - вдигате горивото докато започне да пуши черно и връщате малко.
4.2 Измервате сместа със специална широколентова сонда и настройвате горивовъздушната смес на стойности между 11.5 и 12.5.


Кой-е най-добрия вариант?
Ми за мен най-добрия за повечето хора е чип тунинг. Давате 200-300 лв. и не се занимавате с нищо.
Ако ви се занимава обаче може и да пробвате някой от другите вариянти, но на свой собствен риск.


Последно едно разяснение за горивната смес. Гориво въздушната смес се измерва като количествено оношение на горивото към въздуха т.е. колко килограма въздух има при един килограм гиво. Обикновено сместа на празен ход е 14 кила въздух на 1 кило гориво 14:1. Когато турбото започне да надува ви трябва смес между 11.5:1 и 12.5:1. Ако е над 13 (не достига гориво) става бедна и започват да се топят буталата или се появяват детонации. Ако е под 11 (прекалено много гориво) е много богата и бензина преминава между сегментит и отива маслото. И в двата слчая се отразява зле на двигателя, а и колата не върви както трябва.
Reply

#82
значи пред скоросния лост има нещо като компютар от него излиза една шлаофка с тетка едната шлаофка отива кам оригиналния дачик за показване на налягането а др та влиза кам двигателя ако я извадя нея има ли някакжа опасност да стане нешто на двигателя и щте постигна ли нещо с тва ?(имам си отделен часожник до 1 бар с които гледам налягането )
Reply

#83
pero 460 Wrote:значи пред скоросния лост има нещо като компютар от него излиза една шлаофка с тетка едната шлаофка отива кам оригиналния дачик за показване на налягането а др та влиза кам двигателя ако я извадя нея има ли някакжа опасност да стане нешто на двигателя и щте постигна ли нещо с тва ?(имам си отделен часожник до 1 бар с които гледам налягането )
Това точно не го вади. Виж къде ти е клапана за регулиране на налягането на турбината. Трябва да излиза маркуч от клапана на турбото. Но не може просто да го махнеш. Купи си механичен регулатор от topspeed.bg примерно.
Reply

#84
ас вече издухах сигментите от експерименти Big Grin но вече почти сварших с ремонта даже доста сериозен стана мотора с тая Т2 ка но ще видим на 7-8 маи на Сливен .............
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)