The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за данъци

#1
Скоро в Дир-а се беше появила новина че се приема закон внесените коли да не им се начислява ДДС(ама нали са го напраили супер тъп немой да се търси), някой запознат ли е с информацията, дали е приет закона и пр. къде и как може да се привери информацията?
Че мой познат иска да си купува кола а ми трябва инфото.

бтв. Няма ли да изпадне някое по запазено волво за 4000лв 4хх модел?
Reply

#2
Когато ни приемат в ЕС падат митата. За ДДС не знам нищо.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#3
Митата за внос от страни членки на ЕС са отпаднали отдавна. Сега се начислява само ДДС.

За момента положението е това.
По пътя на логиката от 1.01.2007 и ддс-то за внос на стоки от ЕС трябва да отпадне, защото е безпредметно да се плаща 2 пъти в рамките на такъв икономически съюз, какъвто е ЕС.
Официално още няма нищо прието.

Но не мисля, че държавата така лесно ще се откаже от тези приходи. Най-вероятно ще се събират под друга форма - екотакса или др. (спокойно - вариантите са много :wink: )
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#4
тук открих малко инфо за след 2007 ако ни приемат разбира се
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.chambersz.com/index.php/content/view/5182/112/">http://www.chambersz.com/index.php/cont ... /5182/112/</a><!-- m -->

но мисля скоро го четох като закон който не е за след Присъединяването а като нов закон който влиза от по рано. Но глупаците на дир-а са си развалили (или неоправили) търсенето в новините ;о(.
Reply

#5
Забелязваш ли думичката "вероятно", с която започва статията :lol: ?!
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#6
sss Wrote:Забелязваш ли думичката "вероятно", с която започва статията :lol: ?!

Вероятно-то е понеже не се знае далище ни приемат.
иначе
"Новият режим влиза в сила незабавно след приемането на България в Европейския съюз (ЕС)."
Reply

#7
Отпадането на ДДС - да.
Но тези пари могат да ни ги взимат и под други параграфи.
То не остана много и съвсем скоро ще видим какво ще измислят.
Дай боже по-евтиното.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#8
Не бързайте да се радвате - държавата няма да се мине нали чинивниците наречени държавни служители трябва да папкат. току-така с лека ръка няма да се откажат от тази крупна сума. със сигурност ще измислят нещо ново и гарантирам по-дебело. екотакси, пътен данък, винетки, застраховки, акцизи на горивата и мноооого други преки и непреки начини да прибере същите че и повече пари.
далаверка им се приискало. да ама не. и ако ще има далаверка сетете се за кой ще бъде...... бравооо познахте от първия път
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#9
sasho_s40 Wrote:Не бързайте да се радвате - държавата няма да се мине нали чинивниците наречени държавни служители трябва да папкат. току-така с лека ръка няма да се откажат от тази крупна сума. със сигурност ще измислят нещо ново и гарантирам по-дебело. екотакси, пътен данък, винетки, застраховки, акцизи на горивата и мноооого други преки и непреки начини да прибере същите че и повече пари.
далаверка им се приискало. да ама не. и ако ще има далаверка сетете се за кой ще бъде...... бравооо познахте от първия път

Ами нормапно, тук годишната винетка е 70 Евро, данъка на колата е към 400Евро, и гражданската е към 600, непълно каско към 400, пълно според зависи, и то се събира около 1400 годишно за лукса да караш кола, поне може да се плаща ан месечни вноски. Така че аз очаквам българия да не остане много назад, е със сигурност няма да са в Евро цените.
Reply

#10
когато се внася кола със сертификат евро 1 / значи че е с европейски произход / няма мита а само ддс. ако мощността е над 165 кс се дължи и акциз. След приемането в евро съюза ддс-то ще отпадне защото е било платено в друга страна, там откъдето е закупена колата. Това е далавера когато си взимаш кола от физическо лице, която е сравнително евтина. при покупка на кола от автосалон, особено ако е по скъпа далавера няма, даже се и набутваш. Що се касае до замяната на ддс с друга форма на обирджииство и аз мисля че ще стане така. държавата няма да се откаже от лесните парички.

пп. съгласен съм с хамлет, че застраховките и данъците навсякъде са по високи, но в "белите" страни едва ли получават 200-300 лв заплата. Хамлет, колко е мин заплата в Австрия? В Бг е 150лв мисля. ГО е 60-130 лв, данък в зависимост от кубатурата 20-200лв, за каско не ми се говори, винетка 54лв. Съотношението е страшно нали. Ако бъркам някъде, моля поправете ме
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)